SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

NASTĘPNE LATA...

 

Rok szkolny 2016/2017

OTWARTE MISTRZOSTWA POWIATU KROTOSZYŃSKIEGO W ZAPASACH W STYLU WOLNYM

Dnia 10.06.2017r. nasza zapaśniczka Zosia z klasy III A wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. Po dzielnych pojedynkach Zosia zajęła zaszczytne 3 miejsce!

Gratulujemy ;)

 

 

KONKURS MARYNISTYCZNY

30 maja w naszej szkole odbył się Konkurs Marynistyczny etap szkolny. Każda klasa wyłoniła trzech reprezentantów. Konkurs w tym roku miał charakter testu indywidualnego. Ostateczna klasyfikacja konkursu przedstawia się następująco:
I miejsce Tomasz S. z klasy IV a
II miejsce Jakub J. z klasy IV b
III miejsce Tomasz W. z klasy VI b
Wyróżnienie dla Michała S. z klasy VI b.

więcej zdjęć...

II MEMORIAŁ HENRYKA PÓŁTORAKA - DZIEŃ DZIECKA W KS SOBIESKI

Już po raz drugi nasi zapaśnicy wzięli udział w II Memoriale Henryka Półtoraka, który został zorganizowany w KS Sobieski z okazji Dnia Dziecka.

Nasi zapaśnicy zajęli następujące miejsca:

Roksana K. miejsce 1
Zuzia H. miejsce 1
Wiktoria Ł. miejsce 2
Dominika Ś. miejsce 2
Przemek K. miejsce 2
Oskar S. miejsce 3
Nicole G. miejsce 3
Zosia P. miejsce 3
Hubert K. miejsce 3
Dawid G. miejsce 3
Fabian R. miejsce 3
Mateusz H. miejsce 3
Kuba K. miejsce 3


Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!!


 

 

więcej zdjęć...

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2017

 

Z przyjemnością informujemy, że w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2017wyróżnienie otrzymał Tomasz W. z klasy 6b. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

MISTRZ KLAWIATURY

Dnia 26.05.2017r. (piątek) odbyła się kolejna edycja konkursu informatycznego klas IV "Mistrz Klawiatury" W konkursie wzięło udział 12 uczniów, którzy wcześniej zakwalifikowali się do finału. 

Tegorocznymi laureatami są:

I miejsce i tytuł Mistrza Klawiatury klas IV

Łukasz S. z klasy IV B

II miejsce i tytuł Wice-Mistrza Klawiatury klas IV

Dawid B. z klasy IV A II miejsce

III miejsce i tytuł II Wice-Mistrza Klawiatury klas IV

Wiktoria Z. z klasy IV B. III miejsce

Wszystkim laureatom i uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłorocznych edycjach!

 

więcej zdjęć...

ORTOGRAFICZNY SUKCES TOMASZA I AGATY!

Po raz XVI, w naszym mieście, odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych Miasta Poznania, w którym swoje umiejętności ortograficzno-interpunkcyjne zaprezentowali najlepsi uczniowie.

Z nieskrywaną radością informujemy, że tytuł Laureata, na poziomie klas VI, otrzymał Tomasz W. z klasy VI b, a tytuł Finalisty, na poziomie klas IV, Agata L. z klasy IV b. To ogromny sukces uczniów i wyróżnienie dla naszej szkoły!

Tomaszowi i Agacie serdecznie gratulujemy znakomitej wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz życzymy kolejnych sukcesów edukacyjnych.

więcej zdjęć...

KONKURS „WIEM JAK RATOWAĆ ŻYCIE”
W czwartek 11 maja uczniowie: Zosia, Antek i Kuba z klasy 5b reprezentowali naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie „Wiem jak ratować życie”, zorganizowanym przez PCK w Poznaniu. Uczestnicy najpierw rozwiązywali test wykazując się wiedzą teoretyczną, a następnie wykonywali praktyczne ćwiczenia. Musieli między innymi pokazać jak wygląda prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji czy zakładania opatrunku. Nasza ekipa zajęła piąte miejsce, serdecznie gratulujemy.

więcej zdjęć...

Nicole Dalewska laureatką międzyszkolnego konkursu!
Dnia 25. kwietnia sześcioro uczniów klas drugich i trzecich wzięło udział w międzyszkolnym konkursie stylistyczno-gramatycznym "Sprawnie piszę". Była to już dziesiąta edycja konkursu. Nicole Dalewska z klasy 2 a została laureatką konkursu, zajmując piąte miejsce. Brawo dla Nicole oraz pozostałych uczestników.  
 

MIĘDZYSZKOLNE WARSZTATY MATEMATYCZNE "12"

28 kwietnia odbyły się kolejne Międzyszkolne Warsztaty Matematyczne „12”, które objęte zostały Honorowym Patronatem: Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Wydziału Matematyki i Informatyki UAM. 
W trakcie warsztatów uczniowie wysłuchali prezentacji dotyczącej NWD i NWW, a następnie rozegrany został drużynowy mecz matematyczny. 
Naszą szkołę reprezentowali: Sandra i Tomasz z klasy 6b oraz Martyna z klasy 5a.

więcej zdjęć...

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS NA PALMY WIELKANOCNE

Międzyświetlicowy konkurs na palmy został rozstrzygnięty. Wyróżnienia i upominki otrzymały: Julia K. i Martyna K. z 1a oraz Liliana G. z 2c. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a wyróżnieni uczniowie w szkole nagrody książkowe. 
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 

 


więcej zdjęć...

 FINAŁ MIEJSKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

Dnia 22 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 84 w Poznaniu odbył się finał XVII edycji Miejskiego Konkursu Ortograficznego „Gżegżółka”. W konkursie wzięło udział około 100 uczniów klas I-III z ponad 40 poznańskich szkół. Wśród finalistów konkursu znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły. Klasę drugą reprezentowała Elza Xhihani, a klasę trzecią Antonina Ługawiak. Jak co roku uczniowie pisali dyktando i test sprawdzający nie tylko znajomość polskiej ortografii, ale także umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia. Chociaż nasze finalistki nie zdobyły tytułu laureatów, to jednak godnie reprezentowały naszą szkołę. Gratulujemy i dziękujemy! 


więcej zdjęć...


 KOLEJNY SUKCES HUMANISTÓW!

 Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po sukcesie Kornelii z kl. 6b (finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego), a już następni uczniowie sięgają po najwyższe tytuły. Jest to Agata L. (kl. 4b) i Tomasz W. ( kl. 6b), którzy zostali finalistami Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Miasta Poznania.

Przed nimi ostatni etap ortograficzno-interpunkcyjnych zmagań. 25 kwietnia zmierzą się z najlepszymi uczniami poznańskich szkół (prywatnych, społecznych, katolickich i państwowych) o tytuł laureata. Życzymy im przysłowiowego połamania piór!

więcej zdjęć...

ORTOGRAFICZNYCH POTYCZEK CIĄG DALSZY

 

 

To, jak piszemy do kogoś, jest wyrazem szacunku dla odbiorcy komunikatu. Poprawnością ortograficzną mogą pochwalić się tylko nieliczni uczniowie. Wiele na ten temat wiedzą Agata L.( kl.4b), Martyna N.( kl.5a) i Tomasz W. (kl. 6b), którzy reprezentowali naszą szkołę 6 kwietnia w bardzo trudnym etapie rejonowym Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Miasta Poznania klas IV-VI.

Życzymy naszym przedstawicielom wspaniałych wyników i udziału w konkursowym finale.

Turniej Wielkanocny w Zapasach

W miniony weekend po raz kolejny Nasi szkolni zapaśnicy wzięli udział w turnieju Wielkanocnym.

Zajęli następujące miejsca:

Zuzia H. I miejsce
Agata P. II miejsce
Zosia P. II miejsce
Dawid G. II miejsce
Dominika Ś. III miejsce
Mateusz H. III miejsce
Hubert K. III miejsce
Kuba K. III miejsce

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!!

więcej zdjęć...

CENNY TYTUŁ KORNELII!

Dnia 31 marca o godz. 13:00 w SP nr 15 na osiedlu Jana III Sobieskiego w Poznaniu odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 6b Kornelia Konys, która, na podstawie lektury konkursowej, napisała pracę literacką na jeden spośród trzech tematów. Z radością informujemy, że Kornelia uzyskała tytuł finalisty konkursu.

Dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie gratulują wspaniałego sukcesu!

 

Otwarte Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Zapasach.

1.04.2017 wzięliśmy udział w Turnieju w Nowym Tomyślu którego gościem specjalnym był Mistrz Olimpijski Andrzej Supron.

Zajęliśmy następujące miejsca:


Zuzia H. I miejsce
Agata P. II miejsce
Wiktoria Ł. III miejsce
Zosia P. III miejsce

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!! :-)

 

 

więcej zdjęć...

ORTOGRAFICZNE POTYCZKI

Za nami Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VI.Mistrzami ortografii na poziomie każdej z klas okazali się: Agata (kl.IVb), Martyna (kl. Va) i Tomasz (kl. VI b). Gratulujemy zwycięzcom! Przed nimi niemałe wyzwanie - 6 kwietnia będą reprezentowali SP 45 w etapie rejonowym Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Szkół Podstawowych Miasta Poznania.

 

 

KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW

Agata L. z klasy 4b reprezentowała naszą szkołę w XXXII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Dziękujemy Agacie za zaangażowanie i piękny występ z najlepszymi recytatorami województwa.

 

więcej zdjęć...

KANGUR MATEMATYCZNY 2017

16 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.
W tegorocznej edycji wzięło udział 18 uczniów z klas III-VI. Uczniowie rozwiązywali testy w dwóch kategoriach: Maluch dla klas trzecich i czwartych oraz Beniamin dla klas piątych i szóstych.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali układankę-breloczek MAGICZNY SZEŚCIAN. 
Wyniki konkursu uczniowie poznają w maju. Życzymy powodzenia!

 

więcej zdjęć...

ZAGRAMY W FINALE WOJEWÓDZKIM TURNIEJU 
„Z PODWÓRKA NA STADION- O PUCHAR TYMBARKU”

Reprezentacja szkoły dziewcząt w piłce nożnej po bardzo udanym turnieju powiatowym „Z podwórka na stadion- O Puchar Tymbarku” awansowała do dalszego etapu rozgrywek. Zagramy 28 marca we Wrześni w finale wojewódzkim. Trzymajcie kciuki!!!
Nasza reprezentacja: Laura, Patrycja, Julia, Martyna, Martyna, Martyna, Agata, Małgorzata, Martyna, Natalia.


 

więcej zdjęć...

TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W ZAPASACH

W miniony weekend zapaśnicy z SP 45 po raz kolejny pokazali bardzo wielką klasę podczas Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz.

Zapaśnicy zdobyli następujące miejsca:

Cyprian W. miejsce 1
Agata P. miejsce 1
Dawid G. miejsce 2
Zosia P. miejsce 3
Wiktoria Ł. miejsce 3
Dominika Ś. miejsce 3
Zuzia H. miejsce 3
Mateusz H. miejsce 3
Kuba K. miejsce 3
Kacper W. miejsce 3
Hubert K. miejsce 3
Alan I. miejsce 3

więcej zdjęć...

 

 

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych tak owocnych sukcesów !!! :-)

SPORTOWE ROZGRYWKI DLA NAJMŁODSZYCH

Po raz drugi w naszej szkole odbyła się Sportowa Olimpiada Przedszkolaków. Wzięły w niej udział dzieci z najstarszych grup z Przedszkoli nr 82 i 78 oraz uczniowie oddziałów przedszkolnych SP 45. Po krótkiej rozgrzewce mali zawodnicy rywalizowali w sześciu kategoriach nawiązujących do zimowych dyscyplin sportowych. Jazda na saneczkach, czyli na poduszce, wyścig łyżwiarski, czyli bieg w wielkich kapciach, sprawiły dzieciom dużo radości. 

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale oraz upominki. Gratulujemy małym sportowcom wytrwałości i świetnych wyników. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok. 

 

 

 

zobacz zdjęcia....

HALOWE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI

W minioną sobotę w hali sportowej gimnazjum nr 20 przy ulicy Harcerskiej odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek w piłce nożnej. Udział w turnieju wzięło 10 zespołów, a wśród nich uczennice z SP 45, które na co dzień reprezentują klub TS Polonia Poznań. Nasze piłkarki w grupie zajęły 3 miejsce i w fazie finałowej zagrały o piąte miejsce. Niestety przeciwnik był skuteczniejszy i w końcowej klasyfikacji Polonia zajęła 6 miejsce. Puchary i dyplomy wręczali zaproszeni goście między innymi trenerki kadr Wielkopolski i Polski, reprezentantki Polski w piłce halowej oraz działacze WZPN. Turniej zorganizowany był przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej oraz TS Polonię Poznań.
Wszystkim dziewczętom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, gole oraz serce pozostawione na boisku. Reprezentacja: Patrycja Małyszka, Laura Jesionek, Julia Kurowska, Martyna Nowak, Martyna Nowaczyk, Martyna Witkowska, Agata Krzyszka, Natalia Kasztelan, Martyna Przybylska oraz nasza absolwentka Aleksandra Filipiak.

 


więcej zdjęć...

Sukces Kornelii w polonistycznych zmaganiach

Miło nam poinformować, że Kornelia K., uczennica klasy 6B, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, uzyskując jeden z dwóch najlepszych wyników. Aby pokonać rywalki, należało po mistrzowsku zmierzyć się z ulotką reklamową i listem otwartym, a problemy zawarte w lekturze konkursowej mieć w jednym paluszku.
Przed Kornelią nie lada zadanie - walka o tytuł finalisty i laureata konkursu. Cieszymy się z sukcesu Kornelii i życzymy wytrwałości oraz mnóstwo wiary w siebie.

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Czysty Poznań - Wspólna Sprawa”

  Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny „Czysty Poznań - Wspólna Sprawa” organizowany przez Wydział Gospodarki Komunalnej został rozstrzygnięty. Z naszej szkoły wzięło w nim udział  22 uczniów z klas I-III i oddziałów przedszkolnych.  Trzecie miejsce zajęła  Dominika Szulc z klasa II c, natomiast Liliana Grzechowiak z tej samej klasy, otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

 

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny – etap rejonowy

 23 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 6 na os. Rusa odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W konkursie uczestniczył Tomasz W. z klasy VIb. Życzymy powodzenia i zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego.

 

II Seminarium Naukowe pt. "Matematyczne Laboratorium Kultury"

21 lutego 2017r. Sandra Łopata i Tomasz Wejner z klasy 6b wzięli udział w konkursie "Matematyczne Laboratorium Kultury" zorganizowanym w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu.

Seminarium zostało objęte honorowym patronatem przez: Panią Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. zw. dr hab. Agnieszkę Cybal-Michalską, Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Jerzego Kaczorowskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Panią Elżbietę Leszczyńską.

Celem seminarium było propagowanie i rozwijanie kultury matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych oraz motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.

Konkurs miał nietypową formę, ponieważ startujący w nim uczniowie nie korzystali bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna była umiejętność słuchania i przetwarzania informacji.

 

Pomimo, że nie udało się zdobyć jednego z pierwszych trzech miejsc (byliśmy na 4 miejscu), cieszy nas to, że kolejny raz mogliśmy sprawdzić się i poszerzyć swoją wiedzę.

OTWARTE MISTRZOSTWA MIASTA POZNANIA - 
V MEMORIAŁ BOGDANA BRODY

18.02.2017 nasi mali zapaśnicy wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Miasta Poznania V Memorial Bogdana Brody organizowanych W Klubie Sportowym Sobieski.
Zajęli następujące miejsca:
Zosia Pryka 1
Zuzia Hoffmann 2
Hubert Krygowski 2
Agata Plucińska 3
Mateusz Hadrych 3
Aleksander Sikorski 3
Dawid Górski 3
Alan Ignasiak 3
Gratulujemy ;)

 

więcej zdjęć...

ETAP REJONOWY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

W piątek 17 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 19 na os. Oświecenia odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, w którym uczestniczyli uczniowie z klasy VI b: Kornelia, Sandra i Tomasz.Tegoroczny test związany był z lekturami konkursowymi, a jego temat przewodni brzmiał "Nasi rówieśnicy". 
Przedstawicielom naszej szkoły życzymy dalszych sukcesów i zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego.

 

więcej zdjęć...

XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA POZNANIA

 

20 stycznia 2017r., w Szkole Podstawowej Nr 19 w Poznaniu, odbył się XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA POZNANIA. W konkursie wzięło udział 118 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Sandra Łopata i Tomasz Wejner z klasy VIb.

Uczniowie zdobyli wysokie punktacje i zabrakło tylko 1 punktu, aby być w gronie finalistów.
Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

 

TURNIEJ ZAPASY Z GWIAZDOREM W KLUBIE KS. SOBIESKI

Dnia 17.12.2016 zapaśnicy z naszego szkolnego klubu zapaśniczego wzięli udział w Turnieju Zapasy z Gwiazdorem w Klubie Sobieski.

Zmagania wszystkich zawodników obserwowało liczne grono wiernych kibiców.

Zapaśnicy zajęli następujące miejsca:

 

 

Dawid Górski 1 miejsce
Zuzia Hoffmann 1 miejsce
Wiktoria Łopińska 2 miejsce
Cyprian Walkowiak 2 miejsce
Kacper Walkowiak 2 miejsce
Zosia Pryka 3 miejsce
Hubert Krygowski 3 miejsce
Mateusz Hadrych 3 miejsce
Oskar Sarnowski 3 miejsce
Alan Ignasiak 3 miejsce

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

więcej zdjęć...

PIŁKA RĘCZNA.

SZCZYPIORNISTA SZKOŁA.
W czwartek 15 grudnia w SP nr 46 odbyły się pierwsze rozgrywki z programu „Szczypiornista Szkoła”. Drużyny z SP 45, SP 46 i SP 87 zadebiutowały na boisku. Wszystkim uczestnikom bardzo podobała się wspaniała zabawa, w której wzięli udział.
 

 

 

więcej zdjęć...

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH ZAPAŚNIKÓW NA MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA W ZAPASACH!

W sobotę 10.12.2016 Cyprian Walkowiak i Dawid Górski wzięli udział w Mistrzostwach Województwa w zapasach pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Żarskiego w Lubsku.
Cyprian zajął 2 miejsce
Dawid zajął 3 miejsce
Gratulujemy !!!;)

 

POZNAŃSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE RĘCZNEJ

Reprezentacja naszej szkoły, wzięła udział w II etapie Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 
Piłki Ręcznej, które odbyły się 09.12.2016 r w SP 15 w Poznaniu. 
Uczniowie reprezentujący szkołę: Bartosz Brzeziński, Bartek Grabarczyk, Wiktor Wilczyński, 
Eryk Witkowski, Kacper Frąckowiak, Bartosz Przedwojski, Jakub Andrzejewski.
 

 

ZWYCIĘZCY ETAPU SZKOLNEGO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

 25.11.2016 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Laureatami etapu szkolnego konkursu zostali uczniowie klasy 6b: Kornelia Konys, Sandra Łopata, Tomasz Wejner. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w etapie rejonowym 17 stycznia 2017 roku.

SZKOLNY ETAP WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

1 grudnia 2016 r. grupa 9 uczniów z klas piątych i szóstych przystąpiła do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Do etapu rejonowego zakwalifikowali Tomasz Wejner z klasy VIb. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

 

więcej zdjęć...

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

Uczniowie naszej szkoły w piątek 2 grudnia wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Uśmiech dzieciństwa” w Piłce Ręcznej. Zawody , w których uczestniczyło siedem drużyn ze szkół podstawowych odbyły się w SP nr 46. Turniejowi towarzyszyła wspaniała sportowa atmosfera. Wszyscy zawodnicy otrzymali mnóstwo wspaniałych upominków.

 
więcej zdjęć...

XII TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W PLEWISKACH

W minioną sobotę Nasi uczniowie wzięli udział w XII Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły w Plewiskach.

Reprezentanci ze szkolnego klubu zapaśniczego zajeli następujące miejsca:

Hadrych Mateusz - 3 miejsce

Sarnowski Oskar - 3 miejsce

Ignasiak Alan - 5 miejsce

Zuzanna Hoffmann - 5 miejsce

Krygowski Hubert - 5 miejsce

Pryka Zosia - 5 miejsce

więcej zdjęć...

 

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE MATEMATYCZNYM

18 listopada 2016 roku, na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM, odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnych Warsztatów Matematycznych ,,12” z drużynowym meczem matematycznym.

Wydarzenie to objęte zostało Honorowym Patronatem przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM. Celem warsztatów było poszerzenie i popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych oraz zgłębienie kolejnych tajników królowej nauk.

 

W trakcie warsztatów uczniowie wysłuchali prezentacji na temat: "Od pola trójkąta do pola dowolnego wielokąta", przygotowanej przez ucznia Gimnazjum Nr 12. Następnie został rozegrany mecz matematyczny. Nasza drużyna w składzie: Sandra Łopata, Martyna Nowak i Tomasz Wejner bardzo dobrze poradziła sobie z trudnymi zadaniami i zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

 

więcej zdjęć...

 

KONKURS SKO ROZSTRZYGNIĘTY

 Konkurs pod hasłem „Odkładam pieniądze na moje marzenia został rozstrzygnięty, a nagrody i dyplomy rozdane. Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do udziału w następnym konkursie.

 


więcej zdjęć...

POZNAŃSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W PIŁCE RĘCZNEJ - CHŁOPCY


14 listopada 2016r. Szkoła Podstawowa nr 54 była gospodarzem I etapu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej.
Udział w nim wzięły drużyny klas V i VI ze Szkół Podstawowych nr 5, 21, 45 i 54.
Reprezentanci naszej szkoły, dzięki zwycięstwom, zakwalifikowali się do II etapu rozgrywek, które odbędą się już wkrótce.
Gratulujemy !!!


 

 

  KOSZYKOWKA DZIEWCZĄT

 

Reprezentacja szkoły dziewcząt z klas V i VI rozegrała I etap koszykówki dziewcząt w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się w SP 65 na osiedlu Kosmonautów. Tym razem przeciwniczki okazały się silniejsze i naszym dziewczętom nie udało się awansować do dalszych rozgrywek.
Za zaangażowanie i uśmiech serdecznie dziękujemy.


 

więcej zdjęć...

KAROLINKA KOZIEGŁOWY - POLONIA POZNAŃ

   Kolejne spotkanie rozegrały dziewczyny w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Po bardzo dobrym spotkaniu dziewczyny wygrały spotkanie 4:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyły Patrycja Małyszka oraz 3 bramki zdobyła Martyna Nowaczyk.

Gratulujemy!

 

więcej zdjęć...

 

ORLICZKI GRAŁY Z CHROBRY GNIEZNO

Tuż po nocy w szkole w meczu u siebie dziewczęta dość mocno odczuwały brak snu i niestety przegrały z Chrobym Gniezno 0:2. 
Dziękujemy za zaangażowanie i postawę na boisku.

więcej zdjęć...

Dynie, duchy, czarownice …

 

W piątek 28 października po raz kolejny z inicjatywy uczniów naszą szkołę opanowały dyniowe głowy, duchy, wiedźmy i inne straszydła. Podczas wspólnego spotkania w auli klas IV-VI zostały rozstrzygnięte dwa konkursy – na najbardziej pomysłową dynię oraz na najlepsze przebranie „Halloween Costume”. Do konkursu zgłoszono około 30 dyń. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i wybór okazał się bardzo trudny. Ostatecznie przyznano pięć nagród za dynie: Magdzie z 6b, Zuzi z 4b, Kubie S. z 5b, Oskarowi z 6a i Kubie R. z 5b. Natomiast w drugim konkursie - na najbardziej pomysłowy strój nagrodzono dziesięcioro uczniów. Trzy pierwsze miejsca zajęły: Laura z 6a, Zosia z 5b, Zuzia z 4b, Agata z 6b i Oliwia z 6b. Wszystkim uczniom gratulujemy kreatywności i wyobraźni. 

więcej zdjęć...

 LIGA MISTRZÓW KOZIOŁKA

Zakończył się trzynasty sezon rozgrywek piłki nożnej chłopców – Liga Mistrzów Koziołka. Przez 8 tygodni młodzi zawodnicy z Poznania i okolic spotykali się na obiektach MOS przy ul. Gdańskiej. Nie zabrakło tam drużyn z SP 45, które zajęły 4 miejsca w grupach srebrnych. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy czwartej sportowej oraz chłopcy z klas trzecich. Każdy uczestnik turnieju otrzymał medal, a drużyna puchar. 
Serdecznie gratulujemy.

 

 

więcej zdjęć...

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"

61 87 80 641