SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

     Baw się i bądź bezpieczny!

Celem projektu edukacyjnego UNICEF „Baw się i bądź bezpieczny!” jest przekazanie dzieciom wiedzy o tym, jak dbać o własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji ryzykownych mogących doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia dziecka oraz jak należy się zachować, kiedy dochodzi do wypadku.

     Do projektu przystąpili uczniowie klas 0-VI. Zgodnie z programem zostały przeprowadzone zajęcia o bezpieczeństwie w domu, szkole, na placu zabaw i na ulicy. Uczniowie klas młodszych utrwalili zasady przechodzenia przez ulicę, prawidłowego zachowania w samochodzie oraz rozmawiali na temat bezpiecznych zabaw. Uczniowie klas IV tworzyli gry planszowe, uczyli się jeździć rowerem i zdawali na kartę rowerową. Uczniowie klas starszych obejrzeli prezentację multimedialną i rozmawiali na temat::  „Jak zapobiegać oparzeniom, utonięciom, upadkom i zatruciom?”.  Wykonywali plakaty, rysunki. Wysłaliśmy list
do Prezydenta Miasta Poznania z uprzejmą prośbą o podjęcie działań, które zwiększyłyby nasze bezpieczeństwo, wymieniając miejsca, które stwarzają zagrożenia. Na zakończenie projektu zaprosiliśmy rodziców klas młodszych na pokaz scenek. Dzieci przedstawiały niewłaściwe zachowania, następnie prosiły rodziców o wypowiedzi: „Co powinno się zmienić, by dzieci były bezpieczne?”. Na zakończenie uczniowie odczytali listę najważniejszych zasad, o których powinni pamiętać rodzice każdego dnia.

Zobacz zdjęcia

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641