SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

ROK SZKOLNY 2018/2019

Charytatywny Kiermasz Świąteczny

 

więcej zdjęć...

PROMIENIOWANIE OJCOSTWA

"Promieniowanie Ojcostwa” – to hasło XVIII Dnia Papieskiego.
W tym dniu wspominaliśmy Jana Pawła II oraz Jego nauczanie.
W naszej szkole ważnym elementem tego dnia jest sprzedaż kremówek, z których dochód zostanie przeznaczony na Gasparda Garpa, naszego podopiecznego z Kamerunu.

 

więcej zdjęć...

SPOTKANIE Z ARTYSTĄ

Nasza szkoła gościła Jerzego Omelczuka, artystę malującego ustami.
Spotkanie z naszymi uczniami miało na celu przybliżenie dwóch światów - osób zdrowych i ludzi z niepełnosprawnością. Była to piękna lekcja tolerancji, akceptacji niedoskonałości i wiary w siły własne i innych.
Jerzy Omelczuk mimo swojej niepełnosprawności pokazał, że marzenia warto realizować. Na oczach dzieci tworzył piękne obrazy, które na pamiątkę wspólnych chwil zostały przekazane szkole.

więcej zdjęć...

List od Gaspard Garba

DRODZY RODZICE Z POLSKI
Dzień dobry, dobry wieczór, drodzy rodzice.
Z wielką radością pisze do was ten list, by zapytać o Wasze zdrowie, a również, by podziękować za wszystko, co dla mnie zrobiliście w roku 2017/2018. Na koniec roku uzyskałem wynik 10,10, co pozwoliło mi przejść do wyższej klasy (CM2).
Liczę na Was w roku przyszłym.
Niech Bóg zachowa Was w zdrowiu, kocham Was!
Do widzenia i mam nadzieję do rychłego zobaczenia. Kocham Was!

Garba Gaspard

 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

WIELKA ZBIÓRKA DARÓW DLA BIAŁORUSI

W ramach współpracy ze szkołą działającą w Baranowiczach na Białorusi Samorząd Uczniowski i wolontariusze naszej szkoły proszą o dary: artykuły szkolne, biurowe, żywność długoterminową, słodycze (bez dodatku czekolady) oraz środki czystości w terminie od 10 do 16 maja 2018. Dary prosimy przynosić do świetlicy szkolnej lub do wychowawcy klasy.

 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE OD FUNDACJI "ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ"

UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATWNEJ „KRĘCIMY KILOMETRY na RZECZ STOWARZYSZENIA DZIECIAKI CHOJRAKI”.
Tegoroczne XXII Targi Edukacyjne odbywały się pod hasłem” Edukacja dla zdrowia”. Podczas wizyty na targach wzięliśmy udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli na rzecz Stowarzyszenia Dzieciaki Chojraki – wspierającego transplantację szpiku i onkologię dziecięcą. Akcja polegała na wyścigu na trzech stacjonarnych rowerach, a przejechane kilometry zostaną przeliczone na pieniądze, które otrzyma Stowarzyszenie. Łącznie nasz zespół przejechał ok. 18 kilometrów w ciągu 15 minut. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające wsparcie tej inicjatywy.
 

więcej zdjęć...

BIJEMY REKORD Z WOŚP !

Ruszyła III edycja akcji „KUP PAN SZCZOTKĘ!”

organizowaną przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

 

Co zbieramy?: szczoteczki i pasty do zębów

 

Dla kogo?: dla dzieci afrykańskich chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli

 

Do kiedy zbieramy? do 15 października br.

 

Jak nasze dary dotrą do dzieci?

ü  po zbiórce w szkole zostaną przekazane do siedziby Fundacji, a stamtąd zabiorą je wolontariusze wyjeżdżający do pracy na misjach lub zostaną wysłane droga morską

 

Przebieg zbiórki w szkole:

1.       Klasy uczestniczące w zbiórce wyznaczają specjalne miejsce w swoich salach, stawiają tam karton, do którego chętni uczniowie wkładają przyniesione dary ,

2.      16 października z wolontariuszami z oddziałów gimnazjalnych dary zostaną pozbierane; zapakowane do jednego kartonu i wysłane do Fundacji.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI WSZYSTKIE KLASY NASZEJ SZKOŁY!

 

 

 

 


 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

 

Nasza szkoła otrzymała podziękowania od Stowarzyszenia "Wspólna Droga" za udział w akcji "Nie Wykręcaj Się - Zbieraj Nakrętki".

 

 

Podziękowania za dary dla polskiej szkoły w Baranowiczach na Białorusi

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły oraz rodzicom za przekazanie darów dla polskiej szkoły w Baranowiczach.Zebrane artykuły: szkolne, biurowe, spożywcze oraz środki czystości zostały już przekazane szkole na Białorusi.

 

 

ZBIÓRKA DARÓW DLA SZKOŁY NA BIAŁORUSI

W ramach współpracy ze szkołą działającą w Baranowiczach na Białorusi Samorząd Uczniowski i wolontariusze naszej szkoły proszą o dary: artykuły szkolne, biurowe, żywność długoterminową, słodycze (bez dodatku czekolady) oraz środki czystości w terminie do 16 maja 2017r. Dary należy przynosić do świetlicy szkolnej lub do wychowawcy klasy.

 

 

Życzenia Świąteczne od Fundacji "Serce dla Afryki"

 

        Fundacja "Serce dla Afryki" zajmuje się między innymi programem "Adopcja na odległość", w którym nasza szkoła bierze udział już od wielu lat. Obecnie sprawujemy opiekę finansową nad chłopcem z Kamerunu Gaspardem Garba, który dzięki naszej pomocy ma dostęp do edukacji. Prezes fundacji p. Adam Gardynik przesłał naszej społeczności szkolnej podziękowania za dotychczasową współpracę oraz życzenia świąteczne. Do listu dołączył prezent przywieziony z ostatniego wyjazdu do Kamerunu – ręcznie wykonaną z drewna mapę Afryki.

zobacz więcej...

 

Kolejny list od Gabby Gasparda - Adopcja na odległość

Drodzy dobroczyńcy, cześć!

Z wielką radością piszę do Was raz jeszcze, by dowiedzieć się co u Was nowego i również powiedzieć co u mnie słychać. Nauka w tym roku szkolnym będzie możliwa dzięki Wam. Otrzymałem od siostry Taddee miejsce w internacie i przybory szkolne. Jestem zobowiązany bardzo Wam podziękować za to osobiście. Korzystam z tej okazji, by również złożyć Wam najlepsze życzenia na 2017 rok. Niech przyniesie Wam szczęście, zdrowie, pokój i pomyślność w Waszych rodzinach. Modlę się również za to, by Pan obdarzył Was siłą do kontynuowania Waszego dzieła miłosierdzia. Wierzę, że przeczytacie to już niedługo!

Gabba Gaspard

 

 

Dziękujemy za wypełnienie Tytek Charytatywnych dla Caritasu

 

więcej zdjęć...

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE ORAZ MIŁY PREZENT OD FUNDACJI "SERCE DLA AFRYKI" 

Szkoła Podstawowa nr 45 im. ORP "POZNAŃ" w Poznaniu otrzymała piękny prezent od fundacji "Serce dla Afryki", z którą współpracuje od wielu lat.

A oto prezent. Cudowny kalendarz ze zdjęciami dzieci, którymi fundacja się opiekuje.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy !!!   

CHARYTATYWNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W ostatnich dniach odbył się w naszej szkole Świąteczny Kiermasz Charytatywny. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pomagali w organizacji tej corocznej akcji oraz wszystkim uczestnikom i darczyńcom.

 


więcej zdjęć...

AKCJA CARITAS ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ
"TYTKA CHARYTATYWNA”

Przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej Caritas Archidiecezji Poznańskiej „TYTKA CHARYTATYWNA”. Prosimy o przekazywanie artykułów spożywczych: kawę, herbatę, ryż, kaszę, oleje, bakalie, konserwy, słodycze oraz artykuły chemiczne: środki piorące i środki czystości. Przyniesionymi produktami wypełnimy TYTKI, które zostaną przekazane potrzebującym jeszcze przed świętami.

 

 

 DZIĘKUJEMY ZA DARY DLA  CHORYCH DZIECI – PODOPIECZNYCH  FUNDACJI „MAM MARZENIE”

Fundacja „Mam Marzenie” powstała w 2003 roku. Jej misją jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Dodatkowo od trzech lat z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek i materiałów plastycznych dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Społeczność naszej szkoły w tym roku przyłączyła się do tej akcji. Zebrane dary przekazaliśmy fundacji, a następnie trafią do poznańskich szpitali dziecięcych.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za ofiarowane dary dla chorych dzieci.

List od Naszego nowego podopiecznego z Kamerunu - Gaspard Garba

Szanowni Państwo!

Dziękuje Wam bardzo serdecznie za chęć pomocy jaką się wykazaliście utrzymując mnie w tym roku. Trzymam dziś to pióro z wielką radością, mogąc wyrazić słowa podziękowania. Fakt, że będziecie mi pomagać oraz możliwość utrzymywania z Wami kontaktu jest dla mnie wielkim darem. Mam nadzieję, że będziecie mnie wspierać do końca mojej edukacji. Dziękuję!

Pozdrawiam, 

 

Gaspard Garba.


 

OPATRUNEK NA RATUNEK

Szkolny Wolontariat i Samorząd Uczniowski we współpracy z Fundacją Redemptoris Missio ogłaszają zbiórkę środków opatrunkowych. Akcja w szkole potrwa do końca listopada. Przyniesione dary prosimy składać do kosza w holu szkoły lub przynosić do świetlicy szkolnej.

 

 

NAKRĘTKI DLA STEFANII

W roku szkolnym 2016/2017 będziemy nadal zbierać nakrętki. Od maja 2016 przekazujemy je dla Stefanii, która urodziła się w maju 2015r. Cierpi na wiele chorób i potrzebuje intensywnej rehabilitacji oraz leków. Zachęcamy do zbierania i przynoszenia nakrętek.


KREMÓWKI PAPIESKIE W SP45

16 października przypada 36. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra. Tego dnia od 2001 roku obchodzony jest Dzień Papieski. Tegoroczny przebiega pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. My jak co roku włączyliśmy się w to święto wdzięczności i łączności duchowej z Ojcem Świętym - Janem Pawłem II. Tradycyjnie zajadaliśmy się Jego ulubionymi ciastkami – kremówkami. Na znak solidarności z wszystkimi ludźmi doświadczającymi wojny, nosiliśmy przyklejone na mundurkach białe gołębie pokoju. 

 

więcej zdjęć...


 

 

W styczniu 2012r. nasza szkoła przystapiła do akcji "Warto być dobrym".

O akcji

   Nagrody

 • Nagrodą główną w Konkursie dla Uczestników każdej szkoły jest rower marki Kross ufundowany przez Organizatora.

 • Wszyscy Uczestnicy, którzy wywiążą się z zadań zostają członkami OKI Klubu.
 • 10 szkół, które uzyskają najwyższy wskaźnik będący stosunkiem ilości Uczestników, którzy zostaną członkami OKI Klubu do ilości uczniów Szkoły otrzyma nagrody w postaci grantów
  po 10 000 zł na zrealizowanie projektu z dziećmi wg. własnego pomysłu.
 • Każda szkoła, która weźmie udział w akcji, otrzyma od firmy FORMAT nagrodę do wyposażenia bibioteki szkolnej. Będzie nią zestaw edukacyjnych programów multimedialnych – Akademia Umysłu ® cz.2, w skład którego wchodzą aż 3 programy: PAMIĘĆ, KONCENTRACJA, SZYBKIE CZYTANIE. Zawarte w nich ćwiczenia zwiększają zdolność zapamiętywania, wspomagają koncentrację oraz sprawne czytanie u dzieci i młodzieży.

 

  Opis akcji

 • Akcja "Warto Być Dobrym" to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich emocji, uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat jako drogę do samorealizacji.
 • Kampania ta realizowana jest w szkole, bo to miejsce największej aktywności młodzieży, oraz przestrzeń gdzie dokonuje się wymiana poglądów o świecie rzeczywistym. To nie tylko miejsce zdobywania wiedzy lecz środowisko gdzie kształtują się postawy młodych ludzi i rozwijają ich talenty.
 • Głównym elementem akcji jest konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, który każda szkoła będzie prowadziła samodzielnie na podstawie tych samych zasad i z tą samą nagrodą główną - rowerem górskim.
 • Akcja wymyślona i organizowana przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", została zainicjowana 10 lat temu w śląskich szkołach. W roku szkolnym 2011/2012, wprowadzona zostaje nowa, rozbudowana formuła i zwiększony zasięg do 1500 placówek, będących członkami Stowarzyszenia. Daje to grupę 500 000 dzieci i ok 1 000 000 rodziców.

  Zasady konkursu

 • Nagrodę główną w każdej szkole dostanie dziecko, które zostanie wylosowane spośród finalistów konkursu reprezentujących poszczególne klasy w danej szkole.
 • Nagrodą główną jest markowy rower górski o wartości ok. 1000 zł (Kross). Każda szkoła otrzyma jeden rower do rozlosowania wśród swoich finalistów.
 • Finaliści z poszczególnych klas( po jednej osobie na klasę) to uczniowie najlepiej ocenieni przez rówieśników ze społeczności danej klasy, spośród tych dzieci, które przystępując do akcji na początku roku zobowiążą się do wypełnienia zadań w 3 obszarach i to zobowiązanie zrealizują:
  • Pomoc drugiemu człowiekowi. (ja i bliźni)
  • Zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną. (ja i społeczność)
  • Działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. (ja i świat)
 • Każde dziecko, które wypełni swoje zobowiązanie otrzyma członkostwo w elitarnym klubie OKI, który został powołany w celu promocji i identyfikacji młodzieży mogącej być przykładem dla innych.

  Cele akcji

 • Pokazanie, że być dobrym to nie wstyd i słabość a wręcz przeciwnie to duma i siła, a czasami bohaterstwo.
 • Wyzwolenie w młodych ludziach mody na dobro, oraz uświadomienie, że warto być dobrym, a tym dobrem można zarażać innych nawet starszych.
 • Pokazanie dobra i wolontariatu jako wartości, świetnej zabawy i drogi do samorealizacji.
 • Promowanie pozytywnego systemu wartości jako wzorca postaw.
 • Docenienie odpowiedzialnego i pomocne zachowania wobec drugiego człowieka, zwierzęcia, społeczności lokalnej, świata.

Film reklamowy dotyczacy akcji Warto Byc Dobrym znajdziecie Państwo pod linkiem
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=s8Tx6LLZjoM

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641