SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU
12 listopada
2010

Ślubowanie klas pierwszych 2010

   Zgodnie z tradycją szkoły bardzo uroczyście obchodzono „Ślubowanie klas pierwszych”. W środę dnia 10 listopada nastąpiło to ważne wydarzenie. Grono pełnoprawnych uczniów naszej szkoły powiększyło się o 49 pierwszoklasistów, którzy tego dnia złożyli przysięgę.
   Zaszczycili naszą szkołę swoją obecnością zaproszeni gości: Radny Miasta Poznania, przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania z Biura Kształtowania Relacji Społecznych, przewodniczący Rady Osiedla „Główna”, przedstawiciel projektu „Ogólnodostępnych Stref Rekreacji Dziecięcej” w Poznaniu, proboszcz parafii NMP NP, przewodnicząca Rady Rodziców.
Jak co roku na uroczystość zostali zaproszeni: Matka Chrzestna ORP „Poznań” pani Maria Łbik, Dowódca ORP „Poznań” komandor porucznik Jacek Doroś wraz z delegacją, pani dyrektor Małgorzata Borowiak, Rodzice. W uroczystości udział również wzięli uczniowie klas IV-VI oraz uczniowie Gimnazjum nr 20.
   Dzieci, zanim zostały pasowane na uczniów SP nr 45, w części artystycznej prezentowały swoje umiejętności i wiadomości, które zdobyły przez ten krótki czas spędzony w szkole. Uczniowie swój „pierwszy egzamin ”zdali celująco, tym bardziej, że odpytywały je starsze koleżanki z klasy VI. Pierwszaki na wesoło przyrzekały, „dbać o pani nerwy, uczyć się starannie, zachowywać nienagannie”.
   Przy dużym dopingu rodziców i zaproszonych gości dzieci również bardzo wysoko zaliczyły egzamin sprawnościowy w przeciąganiu liny, zdobywając tytuł „wilczka morskiego”.
   Po części artystycznej nastąpił moment złożenia uroczystej przysięgi. Dzieci w pozycji na baczność głośno powtarzały słowa:

„Ślubuję uroczyście!

Będę dobrym i uczciwym.

Będę szanować swoich rodziców, nauczycieli, kolegów.

Będę uczyć się tego co piękne i mądre.

Będę kochać swoją Ojczyznę.

Będę godnie reprezentować szkołę i naszego patrona”.

    Po ślubowaniu, został odśpiewany hymn szkoły „Morze, nasze morze”. Dowódca okrętu oficerskim kordzikiem, a pani dyrektor „magicznym ołówkiem” pasowali każdego ucznia na pełnoprawnego członka naszej społeczności uczniowskiej. Dzieci w skupieniu czekały na ten ważny moment, a galowe stroje, mundurki, granatowe birety na głowach wycisnęły nie jednemu rodzicowi na twarzy łzy wzruszenia.
   Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Małgorzata Borowiak podziękowała gościom za przybycie, a pierwszoklasistom życzyła wiele radości i sukcesów w nauce.
   W klasach, w obecności Rodziców, wychowawczynie rozdały pamiątkowe dyplomy i wręczyły dzieciom upominki. Przy herbatce i stołach pełnych słodkości przygotowanych przez mamy, spotkanie minęło w miłej atmosferze. Uroczystość ślubowania była bardzo udana, a dzień 10 listopada 2010r. na zawsze pozostanie w pamięci najmłodszych uczniów.

   

Małgorzata Nowak, Ewa Przybył

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641