SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

POPRZEDNIA STRONA...

 Dominik i Kami z klasy 3 A - nasz sposób na koronawirusa
 
W domu nie mamy czasu na nudę. Codziennie chętnie wykonujemy szkolne zadania. Jedno z nich zainspirowało nas do zorganizowania sesji zdjęciowej, podczas której przebraliśmy się i pozowaliśmy do zdjęć. Sprawiło to nam i rodzicom sporo frajdy. Wspólnie układamy budowle z klocków, gramy w gry, pomagamy w kuchni, pieczemy ciasta. Dominik projektuje maseczki, które szyje tata, a Kamil biega z mamą. Wychodzimy też na ogród, żeby pograć w piłkę. W weekendy jeździmy na działkę, gdzie siejemy warzywa i rozkręcamy meble:). Mamy jeszcze dużo planów na wspólne działania, ale na niektóre brakuje nam czasu. 
 
 
Projektanci z 3 a 
Uczniowie z klasy 3 a wcielili się w kreatorów mody
i zaprojektowali stroje na różne okazje. 
 
Nauka w domu
Uczniowie klasy 3 a nadal pilnie pracują w domu:)
 
Ogólnopolski projekt "Czytam z klasą" 
Przygody Detektywa Pozytywki
Uczniowie klasy 3 a zakończyli realizację trzeciego modułu projektu czytelniczego pod hasłem "Czytam z klasą". Tym razem dzieci poznały przygody niezwykłego Detektywa Pozytywki. Po zapoznaniu się z treścią książki, dzieci wykonały zadania projektowe i  stworzyły przepiękne prace. Uczniowie przygotowali "lekturniki", plakaty prezentujące  autora książki, napisali opowiadania na temat przygód detektywa, a także przebrali się za detektywa lub wykonali jego sylwetkę według własnego pomysłu. Nieoceniona okazała się tutaj pomoc rodziców, którym serdecznie dziękujemy. 
 
Hodowla roślin

Uczniowie klasy 3 a przez ponad dwa tygodnie prowadzili obserwację roślin, które sami zasadzili lub zasiali. Powstały ciekawe dzienniczki obserwacji, przede wszystkim jednak wyrosły przepiękne rośliny. 
 
Projekty domu i pokoju
 
 
Poznajemy niedźwiedzie
Podczas lekcji poznaliśmy różne gatunki niedźwiedzi. Naszym zadaniem było wyszukanie informacji na temat niedźwiedzia brunatnego i wykonanie plakatu. Powstały piękne prace:) 
 
 Piszemy książki
Uczniowie klasy 3 a wcielili się w rolę pisarzy, ilustratorów, korektorów, grafików i drukarzy. Każdy uczeń napisał książkę według własnego pomysłu. Napisanie własnego dzieła było zadaniem podsumowującym cykl lekcji o książkach. Tematyka była dowolna. Powstała książka na temat ras kotów, opowieść o pandzie, o "Jednorożcowym" Kapturku, opowieść detektywistyczna, album o pokemonach, a nawet biografia oraz inne ciekawe dzieła. Brawa dla wszystkich twórców za kreatywność. 

 

 

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641