SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU
10 listopada
2011

Pasowanie pierwszoklasistów

   Dnia 10 listopada w naszej szkole  odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość przygotowali pierwszoklasiści oraz uczennice klasy IVa. Mało brakowało, a uroczystość zostałaby odwołana, a to za sprawą złej wiedźmy, która rzuciła na dzieci złe zaklęcie.
Na szczęście z pomocą przyszła wróżka, która obiecała zdjąć urok - pod warunkiem wypełnienia pewnego zadania. Dzieci musiały udać się do czterech krain, w których zaprezentowały swoją wiedzę i zdobyły symbole krain: nutkę, pszczółkę, serce i sowę.
   Niezwykłą podróż obserwowali rodzice i zaproszeni goście, z panią Marią Łbik, matką chrzestną okrętu - patrona szkoły, na czele. Po powrocie dzieci z podróży, wróżka odczarowała pierwszaków i nastąpiło oczekiwane ślubowanie. Uczniowie przyrzekali uczyć się pilnie, szanować rodziców i nauczycieli, godnie reprezentować szkołę oraz jej patrona Okręt Rzeczpospolitej Polskiej "POZNAŃ".
   Po ślubowaniu nastąpiło pasowanie pierwszoroczniaków na uczniów szkoły. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Małgorzata Borowiak. Po uroczystości dzieci wraz z rodzicami udały się do klas, gdzie z rąk wychowawczyń otrzymały pamiątkowe dyplomy.

 

 


Wychowawczynie klas pierwszych: Elżbieta Borowiec, Magdalena Nawrocka-Buszyk

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641