SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

Poprzednia strona...

Wizyta w Teatrze

Byliśmy w teatrze na musicalu „Cudowna Lampa Aladyna” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. „Cudowna lampa Aladyna” to opowieść o zaczarowanej lampie z ukrytym w niej duchem Dżinem. To opowieść pełna ciepła, pogody i magii, spełniających się marzeń tych, którzy naprawdę na to zasługują i tym, którzy, by je spełniać, podejmują wysiłek. Ci zaś, którzy chcą chadzać drogami na skróty i wybierają kłamstwo i fałsz, kończą marnie, choć – w tym muzycznym widowisku teatralnym – również zabawnie. To przedstawienie zachwyciło nas wspaniałymi piosenkami, niezwykle barwną scenografią średniowiecznego Bagdadu oraz pięknymi strojami aktorów. Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiła multimedialna wizualizacja oraz gra świateł i dymu towarzysząca wyłanianiu się Dżina z cudownej magicznej lampy.

zobacz więcej...

Robimy klasowy kalendarz

zobacz więcej....

Lekcja i warsztaty w Muzeum Narodowym

W trakcie zajęć dzieci wkraczają w bogaty świat kolorów. Oglądane obrazy pozwolą im zapoznać się z tematyką barw podstawowych i pochodnych, poczuć temperaturę kolorów ciepłych lub zimnych. Podczas warsztatu plastycznego powstają prace będące wynikiem mieszania barw.

zobacz więcej...

 

Piotr C. Kowalski gościem naszej Szkoły

Piotr C. Kowalski - malarz, profesor zwyczajny, wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu był gościem naszej Szkoły.

Artysta spotkał się z uczniami klasy 2a, opowiadał o swojej twórczości, fascynacji kolorami oraz podglądaniem zwierząt. Teraz Pan Piotr przygotowuje wystawę pt. „Bardzobobra wystawa” i zaprosił nas do wykonania prac o tej tematyce.  

zobacz więcej...

Spotkanie z Elmerem

zobacz więcej...

Koncert kolęd i pastorałek dla rodziców

zobacz zdjęcia...

Przygotowania do balu

zobacz zdjęcia...

Ozoboty na balu 

zobacz zdjęcia...

BAL KARNAWAŁOWY

zobacz wicej ...

 Walentynki z robotami

ZOBACZ WIĘCEJ...

DZIEŃ KOTA 

ZOBACZ ZDJĘCIA...

Zrealizowaliśmy II moduł  projektu pt.„Zwierzęce lekturki spod chmurki”

Przeczytaliśmy książkę ‘Cukierku, ty łobuzie”. Pisaliśmy opowiadania o ulubionej przygodzie. Zorganizowaliśmy konkurs głośnego czytania. Wykonaliśmy plakat zachęcający koleżanki i kolegów do przeczytania lektury. Szukaliśmy informacji o kotach i świetnie się bawiliśmy.

ZOBACZ ZDJĘCIA...

Wszyscy kochamy Elmera i lubimy dinozaury

Poznaliśmy kolejną przygodę Elmera, który brał udział w wyścigach. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czy wygrał, przeczytajcie książkę. My już wiemy. Potem ćwiczyliśmy rysowanie linii pionowych i poziomych przy pomocy linijki. I z powstałej szachownicy wyczarowaliśmy słonie.  Natomiast Dzień Dinozaura stał się inspiracją  do powstania prac plastycznych.

ZOBACZ ZDJĘCIA...

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641