SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

POPRZEDNIE LATA...

ROK SZKOLNY 2019/2020

 WYCIECZKA DO DREZNA

13 grudnia odbyła się szkolna wycieczka do Drezna. Nasz pobyt w tym mieście zwanym perłą Saksonii rozpoczęliśmy od zwiedzania Zwinger (późnobarokowy zespół architektoniczny). Zobaczyliśmy dawny Teatr Dworski – Opera Sempera, Zamek – rezydencję królewską wraz z kościołem katolickim Hoffkirche (Św. Trójcy) oraz Augustusstrassse – 102 m orszak królewski rodziny Wettynów wykonany z miśnieńskiej porcelany. Odbyliśmy również krótki spacer Tarasami nad Łabą. Ciekawym punktem programu okazało się zwiedzanie Muzeum Komunikacji. Pobyt w Dreźnie zakończyliśmy na jarmarku bożonarodzeniowym oraz w centrum handlowym.

więcej zdjęć...

WIZYTA W SZPITALU
Klasa 7a w ramach doradztwa zawodowego odwiedziła szpital na ul. Długiej  w Poznaniu. Poznaliśmy historię tego zabytkowego budynku oraz obejrzeliśmy salę chorych na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. O wszystkim opowiedział nam kierownik oddziału oraz panie pielęgniarki. Była to na pewno niezapomniana i przejmująca wycieczka.
 
Z WIZYTĄ NA LOTNISKU
 
Klasa 7a miała okazję zwiedzić lotnisko Ławica w ramach projektu "POZnaj Ławicę". Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi pasażerowie. Otrzymaliśmy karty pokładowe, przeszliśmy odprawę bezpieczeństwa oraz byliśmy w hali przylotów, gdzie podróżni odbierają swoje bagaże. Ponadto przejechaliśmy autobusem płytę lotniska, gościliśmy w straży pożarnej, gdzie dowiedzieliśmy się jak wygląda praca strażaków w porcie lotniczym. Z zaciekawieniem oglądaliśmy jak wygląda załadunek bagażu w ładowni oraz z niewielkiej odległości obserwowaliśmy lądowanie oraz start samolotu pasażerskiego. Niezapomniana wycieczka.

więcej zdjęć....

 

WYCIECZKA DO GOŁUCHOWA


W sobotę 19 października grupa uczniów w ramach kółka Przyrodniczo-Turystycznego uczestniczyła w wycieczce do Gołuchowa. Zwiedziliśmy z przewodnikiem zamek, który został wzniesiony w latach 1550-1560 dla Rafała Leszczyńskiego. Dowiedzieliśmy się o jego historii i następnych właścicielach – między innymi Działyńskich i Czartoryskich. W trzech kolejnych budynkach gospodarczych zamku: oficynie, powozowni i owczarni utworzono Muzeum Leśnictwa, które również mieliśmy okazję zwiedzić. Piękna pogoda sprawiła, że mogliśmy zobaczyć piękno polskiej, złotej jesieni w parku-arboretum otaczającym zamek. Wycieczka odbyła się dzięki współpracy z Towarzystwem Miłośników Miasta Poznania.
 

więcej zdjęć...

Wizyta klas 8 w Teatrze Muzycznym na musicalu "Footloose".

WYCIECZKA KLASY 6A NA LASER TAG W POZNANIU

więcej zdjęć...

 

 Wycieczka klasy 6A do Skoda AutoLab

więcej zdjęć...

 

"KOCHANOWSKI - CZYLI WSZYSTKO O DISCO"


Uczniowie klas 7a ,7b, 6b wybrali się na spektakl pt:"Fraszki". Na scenie wystąpili aktorzy Teatru Fabryka Kultury z Katowic, którzy w ciekawy sposób przedstawili życie i twórczość Jana Kochanowskiego. Nie zabrakło humoru, tańca i dynamicznej muzyki. Obok fraszek pojawiły się treny, które zmuszały do przemyśleń nad przemijaniem i tęsknotą oraz pozwoliły na chwile wzruszeń.

więcej zdjęć...

 

Z WIZYTĄ NA LOTNISKU W RAMACH "POZNAJ ŁAWICĘ"

Klasa 6a miała okazję zwiedzić lotnisko Ławica w ramach projektu "POZnaj Ławicę". Uczniowie wcieli się w rolę pasażerów oraz mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca na lotnisku.

więcej zdjęć...

 

 

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641