SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

WCZEŚNIEJSZE LATA....

ROK SZKOLNY 2019/2020

Turniej z okazji 28. Finału WOŚP

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Szkoła Podstawowa nr 45 oraz KS Polonia Poznań zorganizowały turniej piłkarski chłopców rocznika 2008 i 2009 w którym udział wzięli: UKS Orlik Poznań, FC Poznaniak, SP 45, Canrhinos Skórzewo, Junior Koziegłowy. Turniej był emocjonujący, zespoły prezentowały równy poziom a kolejność w klasyfikacji została ustalona w ostatnim meczu. Najlepszą drużyną został UKS Orlik Poznań. Podczas gier odbyła się licytacja przedmiotów wystawionych na aukcję a pieniądze przekazano na konto WOŚP. Było to kolejne udane sportowe wydarzenie na osiedlu Głowna które organizuje na swoich obiektach SP45 ,mając nadzieję na rozpowszechnianie aktywności fizycznej wśród uczniów i mieszkańców.

więcej zdjęć...

 

XX Wojewódzki Bieg Uliczny "Wilcza Mila"

13 września reprezentacja naszej szkoły brała udział XX Wojewódzkim Biegu Ulicznym „Wilcza Mila” o Puchar Zbigniewa Orywała. Organizatorem tych zawodów było Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Poznaniu . Każdy uczestnik miał do pokonania dystans 1609m. Do szkoły wróciliśmy z czterema pucharami. Na podium stanął Kacper S. (I miejsce w kategorii chłopcy 2007), Oliwia J. (II miejsce w kategorii dziewczęta 2007), Filip J. (II miejsce w kategorii chłopcy 2005) oraz Jan N. (III miejsce w kategorii chłopcy 2005). Na szczególną uwagę zasługuje również Szczepan G., który zajął IV miejsce w kategorii chłopcy 2006.


Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy.

więcej zdjęć...

KARATE NA LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO


Uczniowie z SP 45 skorzystali z kolejnej oferty zajęć z karate, które odbyły się w auli szkolnej. W treningu udział wzięli najmłodsi z klas I-III oraz starsze klasy IV-V. Lekcja odbyła się pod okiem profesjonalnego trenera i zawodnika. Każdy chciał zdobyć jak najwięcej umiejętności, dlatego wszyscy wzorowo przykładali się do ćwiczeń. Nie zabrakło zabaw, zadań indywidualnych, w parach oraz konfrontacji z samym trenerem.
Chętni mogą skorzystać z miesiąca bezpłatnych zajęć, które odbywają się na ul. Świętego Michała, niedaleko naszej szkoły.

więcej zdjęć...

CZAS NA AKTYWNOŚĆ-EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU


Europejski Tydzień Sportu ma na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Akcja zachęca obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Jest to największe wydarzenie tego typu organizowane w Europie od 2014 roku.
Nasza szkoła po raz drugi uczestniczy w obchodach. W dniach 23.09.-30.09.2019r. w szkole zawisły plakaty pod hasłem Be Active-Bądź aktywny. Natomiast klasa 7a wraz z wychowawcą spędziła lekcję wychowania fizycznego w plenerze. Razem biegliśmy na terenach przy Warcie. Był pot, adrenalina i świetna zabawa.
Zachęcamy wszystkich, niezależnie od wieku i poziomu sprawności fizycznej do udziału i obchodów ETS.

więcej zdjęć...

 

Poznańska Liga Orliczek

Nasza drużyna dziewcząt w piłce nożnej wzięła udział w Poznańskiej Lidze Orliczek. Szkołę reprezentowały uczennice klas: 5a, 5b, 5c, 6a, 6b. Zawodniczki zagrały bardzo ambitnie i pokazały wiele ciekawych akcji.

zobacz więcej...

 

 XXI. Ogólnopolski Bieg Chrobrego

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej klasy w XXI. Ogólnopolskim Biegu Chrobrego. Wszystkim startujący wielkie gratulacje za ukończenie biegu. Najlepiej w swoich kategoriach wiekowych zaprezentował się Filip i Jasiu, którzy zajęli kolejno 1 oraz 2 miejsce w roczniki 2005 oraz Kamil, który zajął 2 miejsce w kategorii rocznika 2009/2010.

więcej zdjęć...

We wtorek po zajęciach lekcyjnych na dużej hali nasi uczniowie w meczu towarzyskim zmierzli się z hokeistami z SP 85. W meczu udział wzięły dwie drużyny w kategoriach: starsze dziewczęta i młodsi  chłopcy. Zapraszamy już niedługo na kolejne talie wydarzenie do kibicowania naszym reprezentantom. 

 

        Mecz towarzyski z SP 85

 

zobacz więcej...

 

WAKACYJNE WSPOMNIENIA
Konkurs plastyczny pt.:"Moje wakacyjne wspomnienia" rozstrzygnięty. Każdy plakat był starannie wykonany oraz ilustrował jak aktywnie spędziliście wakacje letnie. Dziękujemy za wszystkie prace, a zwycięzcą została Julia K. z klasy 5b.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

więcej zdjęć...

 

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641