SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

Klasa 8 A - wychowawca 

Damian Grabowski

Rok szkolny 2019/2020

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNY

BIEG WILCZA MILA

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej klasy w XX Wojewódzkim Biegu Ulicznym "Wilcza Mila". Wszystkim startujący wielkie gratulacje za ukończenie biegu. Najlepiej w swoich kategoriach wiekowych zaprezentował się Szczepan, który zajął 4 miejsce w roczniki 2006 oraz Filip i Jasiu, którzy zajęli kolejno 2 oraz 3 miejsce w roczniki 2005.


więcej zdjęć...

Trójka klasowa

Przewodniczący - Szczepan G.
Zastępca przewodniczącego - Szymon B.
Zastępca przewodniczącego - Kacper F.

Nasza wizyta w Teatrze Muzycznym na musicalu "Footloose".

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

29 października 2019 roku w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego organizowany przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, w którym uczestniczyły uczennice klasy 8a: Agata, Klaudia i Malwina.

Uczennice rozwiązywały test składający się z różnego typu zadań otwartych        
 i zamkniętych oraz redagowały dłuższą wypowiedź pisemną. W odpowiedziach wykorzystywały swoje umiejętności i doświadczenia z przeczytanych lektur konkursowych. Mimo że żadna z dziewcząt nie zakwalifikowała się do etapu rejonowego, udział w konkursie okazał się pretekstem do powtórzenia lektur obowiązkowych i treningiem motywacyjnym przed egzaminem ósmoklasisty.

Agacie, Klaudii i Malwinie dziękujemy za udział w konkursie, za przygodę z nowymi lekturami, bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”.

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

We wtorek na lekcji wychowawczej w ramach doractwo zawodowego odbyły się zajęcia z ratownikiem medyczny. Uczniowie poznali metody udzielania pierwszej pomocy.

więcej zdjęć...

Ostatnie spotkanie Wigilie w klasie 8a w Sp45.


 

więcej zdjęć...

 Bardzo miło, choć nieco inaczej niż zwykle, uczniowie klas ósmych pożegnali swoją szkołę. Rok szkolny 2019/20 zakończył się 26 czerwca uroczystym wręczeniem świadectw i nagród w auli szkoły.

Absolwentom gratulujemy!

 

zobacz zdjęcia.....

 

 

 

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641