SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

Klasa 3 A - wychowawca 

Magdalena Nawrocka - Buszyk

Rok szkolny 2019/2020

NASTĘPNA STRONA...

Oto MY - klasa 3 A

 

Nie ma słabych, nie mam małych
Wspólnie świat poznamy cały
Wszyscy razem, umie każdy
Gołą ręką strącać gwiazdy.....

...Ta pomaga
Ten jest silny
Ta dowodzi
Ten jest pilny
Zawsze z dumą więc mówimy,
Że wspaniale się różnimy :)

 

 

zobacz więcej...

Aktywnie spędzamy czas w szkole

 

zobacz zdjęcia...

Projekt "Czytam z klasą lekturki spod chmurki"

Udział w projekcie "Czytam z klasą" rozpoczęliśmy od wykonania plastelinowych ludzików, które będą nam towarzyszyć podczas naszych czytelniczych spotkań.

 

zobacz więcej...

Dzień kropki w naszej klasie 

zobacz więcej...

Dzień chłopca i dzień głośnego czytania

 

zobacz więcej...

 

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA   
WIĘCEJ....  

 

Każdy ma w sobie MOC
Zainspirowani opowiadaniem "Każdy ma w sobie moc", którego bohaterowie prezentowali swoje talenty i umiejętności, sami również postanowiliśmy przygotować prezentacje na temat tego, co potrafimy robić. Każdy przygotował krótkie wystąpienie, podczas którego opowiedział o swojej pasji. Okazało się, że mamy przeróżne zainteresowania i talenty. Kilka dziewczynek pięknie rysuje, inne wykonują laurki na każdą okazję, tańczą, skaczą przez skakankę, jeżdżą konno. Chłopcy trenują piłkę nożną oraz karate, wykonują triki na hulajnodze, interesują się matematyką. Jest wśród nas dobrze zapowiadający się kucharz i piekarz, którego popisowym ciastem jest beza. Mieliśmy także okazję zobaczyć pokaz gimnastyczny w wykonaniu klasowych zapaśników.
Okazało się, że każdy ma MOC:)WIĘCEJ...

                           

 

Afrykańska Noc w Szkole

Uczniowie klas trzecich w spędzili niezapomnianą noc w szkole. Była to noc pełna wrażeń, a jej hasłem przewodnim była Afryka oraz przygody bohatera książki „Afryka Kazika”.

Wieczorem uczniów odwiedził pan Łukasz Wierzbicki, który opisał przygody podróżnika i reportera – Kazimierza Nowaka. Pan Łukasz opowiedział o pięcioletniej podróży poznaniaka, który przemierzył czarny ląd na rowerze, konno, łodzią oraz na wielbłądzie. Zaprezentował także zdjęcia ze swojej wyprawy oraz pokazał zawartość skrzyni pełnej drobiazgów z Afryki. Spotkanie wzbudziło zachwyt nie tylko dzieci, ale również opiekunów. Pan Łukasz pomógł w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego dla trzecioklasistów. Mieli oni za zadanie wykonać okładkę do książki „Afryka Kazika”.

Po spotkaniu z pisarzem odbyły się podchody, podczas których dzieci sprawdziły swoją znajomość języka angielskiego, wykonały także plakaty przedstawiające afrykańskie zwierzęta. Nie zabrakło oczywiście tańca i zabaw ruchowych przy muzyce. Tradycyjnie już emocje nie pozwoliły długo zasnąć.

   
  zobacz więcej...

 

Projekt „Astronomowie w szkole”

 

 

Uczniowie z klasy 2a i 3a wzięli udział w projekcje „Astronomowie w szkole”. W tym roku świętujemy stulecie istnienia Międzynarodowej Unii Astronomicznej, dlatego została zorganizowana globalna akcja o nazwie IAU100, z hasłem przewodnim „100 lat pod wspólnym niebem”, w ramach której w różnych krajach na całym świecie prowadzone są projekty popularyzujące astronomię. My wzięliśmy udział w warsztatach pt. "Spacer przez Układ Słoneczny". Dowiedzieliśmy się z czego zbudowane są planety i jakie są  odległość między nimi. W trakcie zajęć mogliśmy zadawać pytania, na które chętnie odpowiadała pani astronom.

W imieniu astronomów zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do odwiedzenia strony  www.iau100.pl/planety i wzięcia udziału w głosowaniu na nazwę dla nowej polskiej planety i jej gwiazdy. 

zobacz więcej...

Lecą listki, lecą z klonu i kasztana.

Będą z listków bukieciki złote dla nas:)


zobacz więcej...

 

Wizyta w Teatrze Wielkim


Z okazji obchodzonego w październiku Światowego Dnia Baletu oraz Światowego Dnia Opery wybraliśmy się do poznańskiej opery na zajęcia warsztatowe. Podczas zajęć zatytułowanych „Baletowa podróż po teatrze” mieliśmy okazję zobaczyć tancerzy wykonujących taniec rosyjski, chiński oraz hiszpański. Artyści zaprezentowali fragment baletu z „Dziadka do orzechów” oraz „Carmen”. Panie tancerki opowiedziały nam o strojach baletowych oraz przybliżyły tajniki pracy tancerzy.


zobacz zdjęcia...

 WARSZTATY MALARSKIE

Gościliśmy dziś w pięknym Pałacu Działyńskich,  

gdzie wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych.  

Naszym zadaniem było namalowanie martwej natury. 

 Mieliśmy też okazję zwiedzić odnowiony PałacDziałyńskich,

gdzie swoją siedzibę ma Polska Akademia Nauk.  

Dziękujemy pani Mirce za zaproszenie:)

 

WIĘCEJ...

Za kulisami teatru

Podczaskolejnej wizyty w Teatrze Wielkim mieliśmy

okazję zobaczyć jak wygląda teatr od kulis.

Gościliśmy w garderobie, w której na co dzień

aktorzy przygotowują się do spektaklu.

Widzieliśmy muzyków, tancerzy oraz aktorów

przygotowujących się do prób.

W perukarni przyglądaliśmy się paniom,

które przygotowywały peruki oraz czesały młode aktorki.

Zachwyciła nas ogromna ilość kostiumów

oraz rekwizytów, które zgromadzone

są w teatralnych magazynach.  

 

 zobacz zdjęcia...
 

Dynia

W konkursie na najładniejszą dynię Kornelia zajęła 3 miejsce,

a pozostali uczestnicy z naszej klasy zdobyli wyróżnienia.

Gratulujemy pomysłowości.

zobacz zdjęcia...

Jesteśmy aktywni 

 
zobacz więcej...  
 
Nasze sukcesy
Podczas ostatniego apelu niektórzy z nas otrzymali nagrody i wyróżnienia w konkursach szkolnych. Alan, Szymon oraz Karolina zajęli drugie miejsca w konkursie "Jesienny kapelusz", a Kornelia, Dominik i Patryk otrzymali wyróżnienia. Natalka, Nikola, Kornelia i Szymon dostali dyplomy za udział w konkursie skoków przez skakankę, a Dominik zwyciężył w tym konkursie na poziomie klas trzecich. Bartek, Igor, Dominik, Kamil i Patryk zostali nagrodzeni dyplomami i słodkościami za reprezentowanie szkoły podczas turnieju sportowego.
Gratulujemy wszystkim. Brawo!!! 
 

Dzień życzliwości oraz dzień praw dziecka

zobacz więcej...

 

Andrzejki klasowe przygotowane przez panie studentki

zobacz więcej...

 

Sukces Nikoli i Jasia
Nikola i Jaś po raz drugi reprezentowali naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie SKO. Podobnie jak w poprzednim roku, zajęli pierwsze miejsce. Brawo!!!
 

Festiwal Ale Kino! za nami
W tym roku ponownie uczestniczyliśmy w festiwalu Ale Kino!. Obejrzeliśmy przedstawienie "A niech to gęś kopnie" oraz przepiękny film "Magiczne święta Ewy".
zobacz więcej...

Mikołajki

   zobacz więcej...

 

 

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641