SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

Następna strona...

Klasa 2 A - wychowawca 

 Elżbieta Borowiec

Rok szkolny 2019/2020

 

Dzień dobry, druga klaso! 

Nowy rok szkolny się zaczyna

Już czeka szkoła i koledzy

I w książkach -zasób nowej wiedzy.

Witaj szkoło, oto wracamy!

 

zobacz więcej...

Dzień Kropki w naszej klasie

więcej...

 

 Projekt „Czytam z klasą, lekturki spod chmurki”

Nasza klasa przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „ Czytam z klasą, lekturki spod chmurki”, którego celem jest upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów. Dziś na zajęciach dzieci obejrzały film promujący udział w projekcie , wykonały plastelinowe Czytusie oraz przygotowały lekturniki.

zobacz więcej...

 SPRZĄTANIE ŚWIATA

więcej...

 

Ile pomysłów mieści się w głowie?

Rozpoczęliśmy realizację projektu „Muzyka, do czego inspirują nas dźwięki” po obejrzeniu filmu, przenieśliśmy się w tajemniczy świat kosmosu. W trakcie zajęć znaleźliśmy się na Planecie Twórczego Myślenia , na której czekało na nas wiele różnorodnych przygód i zadań- podanie sposobów na umycie zębów bez wody, wymyślenie nazw  nowym planetą, zbudowanie wieży naj….  oraz nadanie znanym przedmiotom nowego zastosowania. Zajęcia podsumowaliśmy sformułowaniem – twórcze myślenie może być pomocne w rozwiązywaniu wielu życiowych problemów.

zobacz więcej...

Dzień Głośnego Czytania i Dzień Chłopca

zobacz więcej...

 

Projekt „Astronomowie w szkole”

 

Uczniowie z klasy 2a i 3a wzięli udział w projekcje „Astronomowie w szkole”. W tym roku świętujemy stulecie istnienia Międzynarodowej Unii Astronomicznej, dlatego została zorganizowana globalna akcja o nazwie IAU100, z hasłem przewodnim „100 lat pod wspólnym niebem”, w ramach której w różnych krajach na całym świecie prowadzone są projekty popularyzujące astronomię. My wzięliśmy udział w warsztatach pt. "Spacer przez Układ Słoneczny". Dowiedzieliśmy się z czego zbudowane są planety i jakie są  odległość między nimi. W trakcie zajęć mogliśmy zadawać pytania, na które chętnie odpowiadała pani astronom.

W imieniu astronomów zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do odwiedzenia strony  www.iau100.pl/planety i wzięcia udziału w głosowaniu na nazwę dla nowej polskiej planety i jej gwiazdy. 

zobacz więcej...

Spotkanie z niedźwiadkiem Wojtkiem

Zachęcamy wszystkich do przeczytania książki „Dziadek i niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego. Głównym bohaterem książki jest niedźwiadek Wojtek, który był przyjacielem żołnierzy z Armii Andersa. Razem z nimi bawił się i walczył. Pomagał nosić skrzynie z amunicją, rozbawiał dzieci w szpitalu. Na jego cześć powstały nasze  znaczki pocztowe.

„Zwierzęta potrafią być wspaniałymi przyjaciółmi,
a życie bywa znacznie ciekawsze, niż wymyślone historie…”
 

więcej...

 Wizyta w Teatrze Animacji

zobacz więcej...

Jesienne prace plastyczne

zobacz zdjęcia....

  Halloween w naszej klasie

ZOBACZ WIĘCEJ... 

 

 Przygotowania do 11 listopada

Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Poznaliśmy autora hymnu. Wykonaliśmy kotyliony. Wiemy, co oznacza słowo niepodległość.

zobacz zdjęcia...

 Dzień Misia

zobacz więcej...

 

 W Muzeum Instrumentów Muzycznych

Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, podczas której nauczyliśmy się dzielić instrumenty na różne rodziny, nie tylko po ich wyglądzie, ale również po ich brzmieniu. Mieliśmy okazję zagrać na skrzypcach i akordeonie. Następnie świeżo zdobytą wiedzę wykorzystaliśmy podczas przemarszu przez wybrane sale muzealne. Na dłużej zatrzymaliśmy się w sali, gdzie znajdowały się pozytywki, pianole i szafy grające. 

zobacz więcej...

Chętnie bierzemy udział w konkursach

Hubert reprezentował klasę w zawodach sportowych. Do konkursu bicia rekordu przez skakankę przystąpili: Paweł, Jasiu, Jagoda, Julka i Weronika. I Paweł wyskakał pierwsze miejsce. Brawo!  Liczna grupa dzieci brała udział w konkursie „Jesienne kapelusze”. Ania i Wiktoria zajęły drugie miejsce, Leoś trzecie, a wyróżnienie: Antek, Zuzia, Alicja, Jagoda, Igor i Hubert. Wszystkim gratulujemy!

zobacz więcej...

ANDRZEJKI

zobacz zdjęcia...

 27. Ale kino! Teatroteka Młodego Człowieka.

Obejrzeliśmy telewizyjny spektakl pt.:„ Królewna Logorea i Niedźwiedź” według sztuki Marii Wojtyszko. Była to historia o dziewczynce-królewnie, która z zazdrości o mającego się urodzić braciszka sięga po magiczne zaklęcie i zamienia go w niedźwiadka. Po spektaklu spotkanie z odtwórczynią głównej roli  Monika Frajczyk, która odpowiadała na pytania młodych widzów.

 

 zobacz więcej...

 

 Mikołajki. Dzień pełen wrażeń

W tym roku w naszej szkole Mikołajki były obchodzone bardzo radośnie. Najpierw zabawy sportowe, potem fotobutka i spotkanie z psami haskimi, które można było głaskać do woli. 

 Po południu zaopatrzeni w śpiwory, poduszki i latarki spotkaliśmy się w głównym budynku na Nocce w szkole pod hasłem „Zostań pomocnikiem Mikołaja”.  Najpierw zostaliśmy podzieleni na 4 grupy i przystąpiliśmy do egzaminu na pomocnika Mikołaja, czyli Elfa. Musieliśmy: wykazać się umiejętnością powożenia zaprzęgiem reniferów, celnością rzutu do celu, w szybki i  zorganizowany sposób wykonać łańcuch na choinkę, zapakować prezent ( z tym mieliśmy troszkę problemy) i na koniec odpowiedzieć na pytania w  Quizie o św. Mikołaju. Każdy prawdziwy pomocnik św. Mikołaja musi znać najważniejsze fakty o nim! Po zdaniu egzaminu przeszliśmy do stołówki, gdzie czekało na nas pyszne ciasto upieczone przez nasze mamy. Następnie przeszliśmy do pracowni plastycznej, gdzie przy dźwiękach kolęd wykonywaliśmy ozdoby świąteczne. Aby poczuć klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, ozdabialiśmy pierniki. Na dworze było już bardzo ciemno, gdy wspólnie przygotowywaliśmy kolację. Następnie zmieniliśmy aulę w jedną wielką sypialnie. Powoli przygotowywaliśmy się do snu, można było porozmawiać z kolegami i pograć w gry planszowe. I gdy już mieliśmy iść spać otrzymaliśmy list od Świętego Mikołaja, który przygotował dla nas zadania. Zaopatrzeni w latarki i ołówki wybraliśmy się na podchody. Rozwiązywaliśmy ukryte w salach i na korytarzach zadania. Zmęczeni nocnym buszowaniem długo nie mogliśmy zasnąć. Pobudkę ogłoszono już po godzinie siódmej, bo oprócz porannej toalety, trzeba było uprzątnąć aulę. Potem zjedliśmy śniadanie przygotowane przez nasze mamy i każdy z nas otrzymał prezent od Mikołaja. 

Dziękujemy Rodzicom i Pani Magdzie za pomoc w przygotowaniach, a Mikołajowi za upominki.

zobacz zdjęcia...

więcej zdjęć...

 Przygotowania do świąt

Już od początku adwentu przygotowujemy się do świąt. Codziennie wykonujemy różne zadania, które odczytujemy z adwentowego kalendarza. Ozdobiliśmy klasę. Pięknie ubraliśmy choinkę własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Wykonaliśmy kilka prac plastycznych. Przygotowaliśmy kartki świąteczne.  Nasza klasa czeka już na święta.

 

 zobacz więcej...

Czytam z klasą 

Zakończyliśmy I moduł projektu "Czytam z Klasą” pod hasłem  „Fikuśne lekturki spod chmurki”. Przeczytaliśmy książkę „Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren.
Pokolorowaliśmy okładkę Lekturnika i uzupełniliśmy strony związane z przeczytaną lekturą. Zaprojektowaliśmy zakładki do książek. Podczas pracy w grupach wykonaliśmy makiety domów z Bullerbyn oraz odrysowaliśmy postacie bohaterów, dziewczynki -Lisę, a chłopcy Ollego
.

 

zobacz zdjęcia...

 KLASOWA WIGILIA

ZOBACZ ZDJĘCIA...

WOŚP -Jagoda nasza wolontariuszka

zobacz zdjęcia...

Wizyta w Teatrze

Byliśmy w teatrze na musicalu „Cudowna Lampa Aladyna” w wykonaniu aktorów Teatru

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641