SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

POPRZEDNIA STRONA...

Dzień łamigłówki w klasie 2 a
Dnia 29 stycznia obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Łamigłówki. Sprawdzaliśmy swój spryt, spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Rozwiązywaliśmy sudoku, krzyżówki matematyczne oraz poszukiwaliśmy różnic na obrazkach. Dużo radości sprawiła nam nietypowa, bo ruchowa wersja gry "kółko i krzyżyk".  
 
Mali artyści
 
 
Podsumowanie półrocza 
Na zakończenie pierwszego półrocza odbyły się w naszej szkole dwa apele. Przed feriami otrzymaliśmy dyplomy oraz nagrody za udział w konkursach. Kornelia otrzymała wyróżnienie w konkursie recytatorskim, a pozostali uczestnicy dostali dyplomy za udział. Dominik oraz Nikola zajęli trzecie i czwarte miejsce w konkursie skoków przez skakankę. Jaś otrzymał nagrodę za systematyczne oszczędzanie w SKO. Nasza klasa zajęła pierwsze miejsce w szkolnej akcji "Czytam, bo lubię" za projekt "Lubimy wiersze polskich poetów". Otrzymaliśmy także certyfikaty potwierdzające udział w akcji "Godzina kodowania". 
Tuż po feriach uczniowie, którzy osiągają bardzo wysokie wyniki w nauce oraz wyróżniają się swoim pozytywnym zachowaniem, otrzymali odznaki Wzorowego Ucznia. 
 
Klasa 2 a w Rogalowym Muzeum Poznania
W miniony wtorek uczniowie klasy 2 a wybrali się do Rogalowego Muzeum Poznania. Wszyscy bawili się świetnie. Podczas wycieczki drugoklasiści mieli okazję poznać legendę o Świętym Marcinie oraz o powstaniu Poznania. Mele i szczuny, czyli dziewczynki i chłopcy, poznali wiele słów z gwary poznańskiej. Cukiernicy w interesujący i dowcipny sposób opowiedzieli o wypieku rogali świętomarcińskich. Dzieci aktywnie uczestniczyły w procesie przygotowywania rogali. Na koniec wszyscy skosztowali pysznych rogali oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. 
 
Przebierańcy na balu karnawałowym

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641