SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

Akademia Przyszłości

   W roku szkolnym 2011/2012 nasza szkoła przystąpiła do Stowarzyszenia Wiosna, w ramach którego działa Akademia Przyszłości. Akademia przyszłości to niezwykła szkoła, w której każde dziecko ma prawo do sukcesu. Dzięki udziałowi w zajęciach akademii uczniowie naszej szkoły będą mogli odkryć swoje talenty i uwierzyć w siebie.


Rok szkolny 2011/12


Świąteczne spotkanie

   Dnia 20 grudnia 2011 roku, o godzinie 15.30 z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie uczniów Akademii Przyszłości z wolontariuszami.
    Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na to spotkanie i nie zawiodły się! Były wspólne zabawy, konkursy, śpiewanie kolęd. Wraz z tutorami uczniowie wykonali piękne, choinkowe ozdoby.

   

  


   Przez cały styczeń aż do rozpoczęcia ferii zimowych w naszej szkole regularnie odbywały się spotkania dzieci z tutorami Akademii Przyszłości. Nasi uczniowie już dość dobrze poznali swych opiekunów
i bardzo ich polubili. Wielu z niecierpliwością oczekuje na kolejne spotkania.

 Izabela Gąsiorek


Wiosenne spotkanie

     W piątek, 30 marca uczniowie i tutorzy spotkali się w naszej szkole w kameralnym gronie. Było dużo dobrej zabawy, śmiechu oraz słodkości. Nic dziwnego, że to piątkowe popołudnie zarówno tutorzy jak
i słuchacze Akademii Przyszłości spędzili we wspaniałej, radosnej atmosferze.
Wierzymy, że następny event będzie równie udany!

 


Wielkanocne życzenia

     W poniedziałek, 2 kwietnia uczniowie Akademii Przyszłości wraz z tutorami odwiedzili Dom Seniora

przy ulicy Konarskiego. Wcześniej dzieci pod czujnym okiem opiekunów własnoręcznie wykonały

świąteczne upominki dla pensjonariuszy domu. Słuchacze akademii wręczyli je seniorom wraz

z wielkanocnymi życzeniami. Starsi ludzie nie kryli wzruszenia i wdzięczności.

Izabela Gąsiorek-Krowicka


Wspólny sukces

       Dnia 25 kwietnia słuchacze Akademii Przyszłości z naszej szkoły wraz z wolontariuszami zajęli I miejsce w międzykolegialnym evencie pt. „ Chaos”, który odbył się w gościnnych progach SP-85.

BRAWO!

 


 Wśród przyjaciół
     18 kwietnia 2012 roku w naszej szkolnej świetlicy odbyło się miłe spotkanie słuchaczy Akademii Przyszłości z wolontariuszami. Spotkaliśmy się w swoim gronie i prawie na trzy godziny świetlica zamieniła się w wesoły , rozśpiewany plac zabaw. Nikt się nie nudził i zapewne dlatego czas tak szybko mijał…
 


 

Gala Sukcesów 2012
     Dnia 25 maja 2012 roku w auli Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa miało miejsce podsumowanie tegorocznej edycji Akademii Przyszłości oraz Gala Sukcesów. Uczestniczyliśmy w takiej imprezie po raz pierwszy i jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Mogliśmy pochwalić się swoimi osiągnięciami przed słuchaczami AP z innych szkół i wziąć udział we wspaniałym, sportowym festynie na Cytadeli. Spędziliśmy wśród przyjaciół piękny, ciepły dzień. O tym, że bawiliśmy się świetnie świadczą poniższe zdjęcia. Mamy nadzieję, że z tutorami spotkamy się już we wrześniu.Rok szkolny 2012/13

Znowu razem !
     W piątkowe popołudnie 29 listopada 2012 roku w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie nowych słuchaczy Akademii Przyszłości z tutorami.Nie był to jednak zwyczajny dzień, ale pełen wróżb i magii andrzejkowy wieczór…
 

 

Izabela Gąsiorek-Krowicka


Uroczyste ślubowanie.

      W piątek, 7 grudnia 2012 roku Akademia Przyszłości oficjalnie rozpoczęła rok szkolny
2012/2013. Tegoroczna, uroczysta inauguracja miała miejsce w Collegium Maius , gdzie spotkali się przyszli studenci , tutorzy oraz koordynatorzy akademii. Najbardziej podniosłą chwilą ,pełną powagi
i skupienia było pasowanie na studentów akademii, którego dokonała koordynator krajowa - Agnieszka Topolska.  Po uroczystym ślubowaniu wszyscy stali się żakami Akademii Przyszłości.

Izabela Gąsiorek-Krowicka


Studenci Akademii Przyszłości poznają teatr.
     W czwartek 22 lutego 2013 roku wraz z tutorami wybraliśmy się do Teatru Animacji. Nie oglądaliśmy jednak spektaklu, ale poznawaliśmy teatr „od kulis.” To, co zobaczyliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Zobaczyliśmy teatr, jakiego dotąd nie znaliśmy…

 


 Podróże kształcą...
      W poniedziałek 22 kwietnia w naszej szkole miało miejsce niezwykłe spotkanie. Studenci AP gościli młodzież z Nowej Zelandii, Filipin i Tajwanu. Było wesoło i bardzo miło, a opowieści o egzotycznych obyczajach rozpalały naszą wyobraźnię. Niektórzy nauczyli się nawet jeść pałeczkami i od tego dnia wszyscy marzymy o dalekich podróżach.


 

Izabela Gąsiorek-Krowicka


  Rodzice w Akademii Przyszłości.
     W dniach 8.05.br. lub 13.05. br. rodzice słuchaczy Akademii Przyszłości zostali zaproszeni na warsztaty poświęcone wychowaniu dzieci. Spotkanie miało na celu wskazać dorosłym ,jak postępować , by wychować dzieci na ludzi przedsiębiorczych i zaradnych.

 
 


Gala Sukcesów 2013!
     Dnia 15 czerwca 2013 roku na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Poznańskiego Akademia Przyszłości zakończyła kolejny rok współpracy z poznańskimi szkołami. Po części oficjalnej, uczniowie wraz z tutorami wzięli udział w rycerskim turnieju. Wszyscy świetnie się bawili!

 

  

  Rok szkolny 2013/2014

Witaj akademio!
     Po długich wakacjach studenci Akademii Przyszłości z wielką przyjemnością spotkali się ze swoimi tutorami. Niektórzy rozpoczęli już regularne zajęcia, ale kilkoro dzieci musi jeszcze poczekać na starszego przyjaciela i opiekuna.
Rekrutacja tutorów w akademii ciągle trwa…


Uczymy wygrywać!
       Pod tym hasłem, we wtorek 26 listopada 2013r. roku słuchacze Akademii Przyszłości wraz z tutorami wzięli udział w uroczystej Inauguracji roku szkolnego 2013/2014. Wszyscy obecni na uroczystości złożyli ślubowanie, odebrali indeksy sukcesów, a później dobrze się bawili. Tego dnia oficjalnie rozpoczął się trzeci rok współpracy naszej szkoły z akademią. Słuchaczom Akademii Przyszłości i ich wychowawcom życzymy sukcesów!


 


  Świąteczne życzenia
    W czwartek 19 grudnia słuchacze Akademii Przyszłości wraz z tutorami wzięli udział w bożonarodzeniowym spotkaniu. W swoim małym gronie i życzliwej atmosferze, przygotowaliśmy choinkowe ozdoby, zajadaliśmy pierniki i śpiewaliśmy kolędy. Po złożeniu świątecznych życzeń studenci AP otrzymali upominki. Dziękujemy za mile spędzony czas!

 

                                                       Wielka Inauguracja  2014/2015

 

   W sobotę 25 października 2014 roku studenci akademii z naszej szkoły wzięli udział w rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Uroczystość odbyła się w auli Politechniki Poznańskiej i tam wręczono słuchaczom indeksy, w których zapisywane będą ich sukcesy. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na tutorów, by jak najprędzej zacząć zajęcia.


   Poznajemy tajemnice chemii

    Słuchacze Akademii Przyszłości z okazji  św. Mikołaja  otrzymali niecodzienny prezent!  Wraz z  tutorami odwiedzili wydział chemii naszego uniwersytetu. Ubrani w kitle i  pod czujnym okiem starszych kolegów przeprowadzali doświadczenia  oraz odkrywali tajemnice nieznanej uczniom szkoły podstawowej nauki. Było ciekawie i wesoło!

 

 Młodzi filmowcy

 

  We wtorek 14 kwietnia w naszej szkole odbyła się premiera filmu, który nakręciliśmy wraz z  tutorami. Bohaterami filmu uczyniliśmy zwierzęta, chcieliśmy  zwrócić uwagę na odpowiednie traktowanie naszych czworonożnych przyjaciół i uświadomić ludziom, że powinni troskliwie się nimi opiekować. Na premierę zaprosiliśmy rodziców, którym film bardzo się podobał. Wszyscy dobrze się bawiliśmy, co można zobaczyć na zdjęciach.

  

                                                                          Na Cytadeli

    Ostatnią  imprezą tej edycji Akademii Przyszłości była Gra Miejska-Alicja w Krainie Czarów.

Wzięliśmy w niej liczny udział i na wspólnej zabawie miło upłynął nam czas…

Popatrzcie!

 

 

                                                               

                                               Gala Sukcesów 2015

  Jak co roku żegnamy się z akademią na  trzy miesiące. Tegoroczna Gala Sukcesów odbyła się w sali wykładowej Politechniki Poznańskiej. Gdy odbieraliśmy dyplomy byli z nami tutorzy, nasz szkolny Lider i Koordynator. Uśmiechnięte twarze, wesołe  rozmowy  to charakterystyczne obrazki dla spotkań w naszej akademii, która uczy najmłodszych wygrywać.

 

                                                       Akademia Przyszłości 2015/2016

        W pierwszą listopadową sobotę wzięliśmy udział w Inauguracji XIII edycji Akademii Przyszłości. W wydarzeniu oprócz dzieci biorących udział w programie, uczestniczyli : Koordynator Wojewódzki Akademii Przyszłości, Liderzy kolegiów oraz rodzice i opiekunowie.

 

       Największa atrakcją uroczystości był występ magika, który zachwycił nas zwinnością i pokazał kilka świetnych sztuczek. Pod koniec inauguracji mali studenci otrzymali Indeksy Sukcesów, a także pozowali do wspólnego zdjęcia. Teraz przed nowo upieczonymi studentami czas pracy i walki ze swoimi słabościami.

 

 

rok szkolny 2016/2017

Poznański Marsz Szlachetnej Paczki


    W sobotę 19 listopada słuchacze Akademii Przyszłości z naszej szkoły wraz z tutorami wzięli udział w Marszu Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, który przeszedł ulicami naszego miasta. Chcemy pomagać, tym którzy nie poddają się życiowym niepowodzeniom. 

 

 

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641