SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

POPRZEDNIE LATA

 

 

Rok Szkolny 2018/2019

 

 

UCZNIOWIE Z ODZNAKĄ "WZOROWEGO UCZNIA" ZA I SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Klasy I-III

 KLASA 1A

MICHAŁ  B.

WIKTORIA J.

ARIADNA J.

WERONIKA M.

ALICJA O.

ZUZANNA S.

JAGODA W.

JANW

JAN W.

LEON Z.

KLASA 1B

LILIANA B.

DAMIAN K.

ADAM J.

ZOFIA W.

IZABELA L.

WIKTORIA P.

OLIWIA S.

ROKSANA C.

DARIA V. 

KLASA 2A

NICOLA B.

ZUZANNA H.

DOMINIK K.

KAMIL K.

KAROLINA K.

KORNELIA K.

MICHALINA M.

SZYMON P.

DOMINIKA Ś.

JAN W.

KLASA 2B

JULIA H.

URSZULA P.

HANNA R.

MIKOLAJ R.

ALEKSANDRA Ś.

REMIGIUSZ Z.

KLASA 3A

AMELIA D.

MARTYNA K.

MALWINA C.

PAWEL G.

ADAM K.

NORBERT K.

JULIA K.

KLASA 3B

JULIA F.

JUSTYNA S.

UCZNIOWIE Z ODZNAKĄ "WZOROWEGO UCZNIA" ZA I SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Klasy IV- VIII i IIIG

KLASA 4A

NICOLE D.

KACPER G.

ALEKSANDRA K.

BARBARA S.

KACPER T.

ELIZA X.

KLASA 4C

ZUZANNA B.

ALEKSANDRE S.

JULIA M.

DOMINKA S.

JULIA G.

ALICJA T.

EWELINA S.

NICOLE S.

LILIANA G.

KLASA 5A

JAKUB K.

MIKOŁAJ Z.

MATEUSZ H.

NADIA B.

KLASA 5B

PRZEMYSŁAW K.

WERONIKA R.

ADRIANNA S.

MARCIN T.

KLASA 6A

TOMASZ S.

KLASA 6B

AGATA L.

ZUZANNA K.

JEREMIASZ L.

KLASA 8B

KACPER W.

SANDRA Ł.

KORNELIA K.

JAGODA O.

WIKTORIA K.

KLASA 3AG

MARCIN B.

GRATULUJEMY !!!

„ZIMOWE POEZJOBRANIE” –MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS IV – VI

 

We wtorek, 4 grudnia 2018 r., w Szkole Podstawowej nr 25 im. Bohaterów Monte Cassino w Poznaniu odbył się coroczny konkurs recytatorski pt. „Zimowe poezjobranie”. W tym roku dzieci recytowały wiersze Kaliny Jerzykowskiej.

Naszą szkołę godnie reprezentowali Zuzanna B. z klasy 4c oraz Maksymilian W. z klasy 4a.

Z dumą informujemy, że Maksymilianowi udało się zająć II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

 

WIĘCEJ....

BIEG CHROBREGO

 

reprezentacja szkoły wzięła udział w Ogólnopolskim Biegu Chrobrego. Ekipa biegaczy startowała w kilku kategoriach. Najmłodsi biegli na 500m, nieco starsi na 1000m. Najliczniejszą grupę stanowili sportowcy, którzy mieli do pokonania 1500m. Jedna osoba musiała przebiec dystans 2000m.
Z zawodów wróciliśmy z trzema srebrnymi medalami. 
Wszystkim serdecznie gratulujemy udziału a w szczególności medalistom: Hubertowi P. z klasy 5a, Filipowi J. i Szczepanowi G. z klasy 7a.

więcej zdjęć...
 

WOJEWÓDZKA LIGA ORLICZEK

            Dziewczęta z klas czwartych rozpoczęły zmagania w ramach Wojewódzkiej Ligi Orliczek. Zawody odbywają się  w formie turniejów.

            W pierwszych rozgrywkach  udział wzięły  4 zespoły, a mecze zorganizowane zostały na obiektach POSIR przy ul. Warmińskiej w Poznaniu.  Drużyny grają systemem „każdy z każdym” oraz obowiązują uproszczone przepisy gry w piłkę nożną. Najważniejszą ideą podczas ligi jest nauka i doskonalenie elementów technicznych,  dobra zabawa oraz aktywnie spędzony czas  wśród rówieśniczek. 

 

więcej zdjęć...

AKTYWNIE W RAMACH EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU

           Nasza szkoła wzięła udział  w  obchodach Europejskiego Tygodnia Sportu, który trwa od 24 do 30 września. Akcja odbywa się na szczeblu Unii Europejskiej - krajowym, regionalnym i lokalnym i ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu całego tygodnia oraz przez cały rok. Uczniowie klas drugich spotkali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie rywalizować w wyścigach rzędów. Zabawy miały nauczyć współpracy  w grupach oraz udanej zabawy w gronie rówieśników. Klasa 6a i 7a  aktywnie spędziła czas nad Maltą. Po solidnej rozgrzewce tylko najwytrwalsi obiegli poznańskie jezioro. Ta forma ruchu miała nauczyć zasad poruszania się-biegania wśród innych wielbicieli aktywności sportowej na świeżym powietrzu oraz zachęcić do aktywnego spędzania czasu poza szkołą z rówieśnikami, rodzeństwem czy rodzicami. W Europejskim Tygodniu Sportu nie zabrakło też zajęć karate, turnieju piłki nożnej oraz zawodów biegowych. Pamiętajmy „Ruch jest życiem” (Arystoteles).

więcej zdjęć...

TRENING KARATE NA LEKCJACH WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Uczniowie naszej szkoły ,zamiast w tradycyjnej lekcji wychowania fizycznego, wzięli udział w treningu karate, który poprowadzili profesjonalni trenerzy oraz zawodnicy z poznańskiego klubu sztuk walki Kuzi Sport. Zarówno młodsi jak i starsi obejrzeli pokaz ,jaki przygotowali dla nich zaproszeni goście, a później nauczyli się podstawowych uderzeń i ciosów stosowanych w karate. Klasy I-III szczególnie zainteresowały i rozbawiły głośne okrzyki, jakie wydają zawodnicy podczas walki. Dzieci dowiedziały się też , dlaczego tak się dzieje. Każdy obejrzał sprzęt ,który używany jest na treningach -taki jak rękawice i tarcze. Wszystkie klasy były bardzo zainteresowane i skupione. Nie zabrakło też zajęć dla najstarszych. Trenerzy poprowadzili trening z elementami kickboxingu, który wzbudził wiele pozytywnych emocji. Wszyscy zainteresowani poznaniem tajników tej prężnie rozwijającej się dyscypliny sportowej zostali zaproszeni na treningi, które odbywają się niedaleko szkoły.

 

więcej zdjęć...

XIX Wojewódzki Bieg Uliczny "Wilcza Mila"

 14 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Wojewódzkim Biegu Ulicznym „Wilcza Mila” o Puchar Zbigniewa Orywała. 

Każdy sportowiec musiał przebiec dystans jednej mili angielskiej, czyli 1609m. 
Z zawodów wróciliśmy z sukcesami. W swoich kategoriach na podium stanęli m. in. Patrycja M. ( II miejsce), Filip J. (II miejsce), Jan N. (III miejsce).

więcej zdjęć...

 

 

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641