SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

 

POPRZEDNIE RECENZJE...

 

 

Spotkanie z niedźwiadkiem Wojtkiem

Zachęcamy wszystkich do przeczytania książki „Dziadek i niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego. Głównym bohaterem książki jest niedźwiadek Wojtek, który był przyjacielem żołnierzy z Armii Andersa. Razem z nimi bawił się i walczył. Pomagał nosić skrzynie z amunicją, rozbawiał dzieci w szpitalu. Na jego cześć powstały nasze  znaczki pocztowe.

„Zwierzęta potrafią być wspaniałymi przyjaciółmi,
a życie bywa znacznie ciekawsze, niż wymyślone historie…”
 

więcej...

 

Klasa II a poleca książkę Łukasza Wierzbickiego pod tytułem "Afryka Kazika"

 

Tytułowym bohaterem książki jest postać autentyczna, pan Kazimierz Nowak. Podróżnik w latach 30 XX wieku samotnie przebył Afrykę. Zrobił to jaki pierwszy na świecie. Na podstawie listów i dokumentów z tej wyprawy Łukasz Wierzbicki napisał fascynującą, pełną przygód powieść. Dodatkiem do książki jest mapa obrazująca wyprawę Kazimierza Nowaka, która rozpoczęła się w Poznaniu. 

\

Klasa II a poleca książkę Martina Widmarka
"Tyczka w Krainie Szczęścia"
Tytułowa Tyczka to tak naprawdę Julka, kilkuletnia dziewczynka, która przez tajemniczy tunel dostaje się do Krainy Szczęścia. Tam Julka po raz pierwszy od dłuższego czasu śmieje się i odczuwa radość. W Krainie Szczęścia Tyczka poznaje olbrzymiego chrząszcza i kraba oraz wiele innych owadów. Tam również spotyka Tomka, swojego zaginionego brata. 

 

Polecamy wszystkim tę wspaniałą historię oraz zachęcamy do podziwiana przepięknych ilustracji wykonanych przez panią Emilię Dziubak. 

Klasa II a poleca książkę Barbary Kosmowskiej 
"Dziewczynka z parku"
Bohaterką książki "Dziewczyna z parku" jest Andzia. Dziewczynka jest miłośniczką przyrody, a szczególnie ptaków. Miłość do ptaków zaszczepił w niej tata, który klika miesięcy wcześniej zmarł. Obserwowanie ptaków oraz wizyty w parku pomagają Andzi poradzić sobie ze stratą. 

 

Książkę warto przeczytać nie tylko ze względu na jej treść, ale również z powodu przepięknych ilustracji autorstwa pani Emilii Dziubak. 
 
 
 
 
 
Klasa II a poleca 
książkę „Ach, ten Emil!” autorstwa Astrid Lindgren 
Bohaterem książki jest Emil - łobuz i rozrabiaka. Codziennie przychodzą mu do głowy szalone pomysły. Rodzice często muszą wyciągać Emila z tarapatów. Książka pełna jest opisów zabawnych przygód chłopca, a do tego zawiera fantastyczne ilustracje. 
„Gdy Emil był niegrzeczny, zamykano go w stolarni.”
Kornelia
„Emil powiesił siostrę na maszcie.”
Natalka
„Emil włożył głowę do wazy z zupą, ponieważ chciał wypić resztę zupy. Potem nie mógł wyjąć głowy i musiał jechać do lekarza.” 
Nikola
„Emil dał prosiakowi wiśnie z alkoholem, potem sam je zjadł i był pijany.”
Zosia
 

 

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641