SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU
8 listopada
2018

RODZINA POLONIJNA - 8.11.2018r.

W czwartek 8 listopada 2018 r. grupa z Karwiny wraz z częścią klasy 4a wyruszyła, aby odkrywać tajemnice Poznania.

 Na początek uczniowie odwiedzili „Blubry poznańskie”, czyli interaktywne centrum legend poznańskich. Dzięki technologii 6D dzieci mogły wczuć się w klimat dawnego Poznania, doświadczyć go wszystkimi zmysłami, podszkolić się z poznańskiej gwary oraz poznać najważniejsze miejskie legendy np. o poznańskich koziołkach, Królu Kruków czy Wzgórzu Przemysła.

Kolejnym punktem na mapie dzisiejszej wyprawy był Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan. Dzięki tej wycieczce uczniowie nie tylko zagłębili się ponownie w historię Poznania, ale i poznali bohaterów z naszego regionu. Po krótkim spacerze wszyscy wrócili do szkoły na obiad.

Po posiłku dzieci ponownie wyruszyły zwiedzać nasze miasto. Prosto z SP45 uczestnicy pojechali do Muzeum Rogala, gdzie wzięli udział w pokazie wypiekania tradycyjnych rogali świętomarcińskich i poznali niemal wszystkie sekrety ich przyrządzania. Warsztaty odbywały się w niezwykłej atmosferze. Zajęcia przeprowadzone zostały w pomieszczeniu urządzonym w stylu renesansowym, z okna można było podziwiać Stary Rynek, a instruktorzy płynnie posługiwali się gwarą poznańską. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w warsztaty kulinarne, a na koniec chętnie przystąpiły do degustacji.

Na zakończenie cała grupa wybrała się na kręgle do galerii MM. Dzieci świetnie się bawiły troszeczkę ze sobą rywalizując i wzajemnie dopingując. Nie mogło również zabraknąć wspólnego zdjęcia na tarasie widokowym.

WIĘCEJ ZDJĘĆ... 

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641