SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

Dzień Patrona bawi i wychowuje (2019)

28. URODZINY ORP „POZNAŃ” (2019)

100 Lat Marynarki Wojennej (2018)

Pasowanie pierwszoklasistów (2018)

Dzień Patrona (2018)

27. Rocznica Podniesienia Bandery (2018)

Pasowanie Pierwszoklasistów (2017)

Dzień Patrona (2017)

ORP ma już 26 lat (2017)

Pasowanie Pierwszoklasistów (2016)

DOSTOJNY JUBILEUSZ NASZEGO PATRONA! (2016)

 Pasowanie Pierwszoklasistów (2015)

Pasowanie Pierwszoklasistów (2014)

I MIEJSCE W IV MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY MARYNISTYCZNEJ „POZNAŃ NA MORZU” (2014)

Szkolny Konkurs Wiedzy Marynistycznej (2014)

23. urodziny ORP „Poznań” (2014)

Zobacz artykuł na stronie 8 Flotylli Obrony Wybrzeża 23. urodziny ORP „Poznań” (2014)

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Mój patron” (2013)

Obchody Dni Patrona - 2013r.

22. urodziny ORP "Poznań" (2013)

Zobacz artykuł na stronie 8 Flotylli Obrony Wybrzeża Jubileusz "Poznania" (2013)

Obchody Dni Patrona (2012)

Pasowanie pierwszoklasistów 2011

Dni Patrona w naszej szkole (2011)

Obchody Dni Patrona w naszej szkole (2011)

Ślubowanie klas pierwszych 2010

Uroczystość wręczenia dzwonu okrętowego załodze ORP "Poznań" (2009)

Zobacz artykuł na stronie Marynarki Wojennej RP: Dzwon Okrętowy dla ORP "Poznań" (2009)

Uroczyste wręczenie sztandaru Szkole Podstawowej nr 45 w Poznaniu (2008)

Zobacz artykuł na stronie Marynarki Wojennej RP: Sztandar dla SP nr 45 (2008)

Uroczystość nadania szkole imienia ORP "Poznań" (2007)

Zobacz artykuł na stronie Marynarki Wojennej RP: ORP „Poznań” patronem szkoły (2007)

Marynarze w naszej szkole po raz pierwszy (2005)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Mój patron”

     Cieszymy się z sukcesu Weroniki Urbanowicz z klasy 6a, która zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Mój patron” organizowanym przez SP 94 w Warszawie. Gratulujemy zwycięstwa!
Najlepszymi prezentacjami multimedialnymi w naszej szkole na poziome klas IV i V okazały się prace: Zosi Rosińskiej z klasy 4a i Bartka Wojciechowskiego z klasy 5b.

 

więcej ...

 

 I MIEJSCE W IV MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY MARYNISTYCZNEJ „POZNAŃ NA MORZU”

     4 czerwca 2014 roku odbyła się w SP 45 czwarta edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Marynistycznej dla uczniów kl. IV – VI „Poznań na morzu” 2014. I miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły. O zwycięstwie w konkursie decydowały punkty uzyskane za test wiedzy marynistycznej oraz zadania sprawnościowe. Niełatwym przeciwnikiem okazała się drużyna z SP nr 87, która ostatecznie zajęła II miejsce.
      Do popularyzacji wiedzy o pływającym Poznaniu i o Morzu Bałtyckim zachęciliśmy również Gimnazjum nr 20. Konkurs marynistyczny, który zorganizowali, wyłonił uczniów II klas gimnazjalnych naszego miasta na turniej „Miasta Okręty” odbywający się co roku w Świnoujściu.


więcej ...

 

 

     30 maja 2014 roku odbył się przy Harcerskiej 3 Szkolny Konkurs Wiedzy Marynistycznej 2014 "Poznań na morzu".  Wysoki poziom konkursu sprawił, że I miejsce zdobyło aż 3 uczniów, którzy uzyskali taką samą ilość punktów. Joasia(6a), Weronika (6a) i Bartek (5b) będą reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Marynistycznej w dniu 4 czerwca 2014 r.
 

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wygranej w kolejnych etapach konkursu.

Powrót

 

 

 

 

 

 

    23. urodziny ORP „Poznań”

     Patron naszej szkoły ORP „Poznań” świętował 23. rocznicę pierwszego podniesienia bandery. Z tej okazji 7marca w porcie wojennym w Świnoujściu na pokładzie okrętu odbył się uroczysty apel, w którym tradycyjnie od 8 lat uczestniczy pani dyrektor naszej szkoły Małgorzata Borowiak wraz z delegacją. Pani dyrektor   odczytała w imieniu prezydenta Miasta Poznania i  w imieniu społeczności  SP 45  okolicznościowe   listy
z życzeniami dla załogi i okrętu.
Na uroczystość przybył kmdr Zygmunt Białogłowski pełniący obowiązki dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, dowódca 2 Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych kmdr por. Grzegorz Okuljar, dowódcy pozostałych okrętów dywizjonu oraz byli członkowie ORP „Poznań”.
Uroczyste podniesienie bandery jest dla okrętu najważniejszym dniem w roku, a dla przybyłych gości dużym przeżyciem. Gospodarz uroczystości dowódca okrętu kmdr ppor. Mariusz Pioś podziękował załodze okrętu za sumienną służbę i pracę, a zasłużonym osobom wręczył odznakę pamiątkową ORP „Poznań”.


więcej ...
 

 

Powrót

 

 

 SP 45 wyruszyła w rejs okrętem po Bałtyku
     W br. patron Szkoły Podstawowej nr 45 w Poznaniu skończył 22 lata. Z tej okazji 8 marca na pokładzie ORP „Poznań” w Świnoujściu odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy podniesienia bandery z udziałem dowódcy, załogi, dowództwa Dywizjonu Okrętów Transportowo – Minowych, p. Andrzeja Sobonia – Zastępcy Dyrektora Biura Prezydenta Miasta Poznania, delegacji naszej szkoły z p. Dyrektor Małgorzatą Borowiak na czele oraz dowódców pozostałych okrętów wchodzących w skład dywizjonu.
     Uroczyście i radośnie przebiegły również urodziny ORP „Poznań” przy Harcerskiej 3, które są obchodami Dni Patrona i świętem całej szkoły. Do SP 45 przybyli: dowódca ORP „Poznań” komandor podporucznik Mariusz Pioś wraz z delegacją, p. Andrzej Bielerzewski – Radny Miasta Poznania, p. Andrzej Soboń – Z-ca Dyrektora Biura Prezydenta Miasta Poznania, p. Maciej Kubiak – asystent Posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Bożeny Szydłowskiej, p. Maria Łbik – Matka chrzestna okrętu, ks. Jan Bartkowiak – Proboszcz Parafii Najświętszej Marii Panny Niepokalanego Poczęcia, p. Ludwik Troiński – Przewodniczący Rady Osiedla „Główna”, p. Adam Kornacki – Przewodniczący Zarządu Rady Osiedla „Główna”, przedstawiciele Stowarzyszenia Marynistów Polskich, Przewodnicząca Rady Rodziców przy SP 45 p. Karolina Augustyniak, rodzice, nauczyciele, uczniowie.
       Społeczność szkolna realizowała działania wokół patrona w ramach projektu „Rejs okrętem po Bałtyku”. Uczniowie uczestniczyli w konkursach: plastycznym, literackim i wiedzy marynistycznej. Wykorzystali tradycyjne metody i nowoczesne techniki komputerowe. Podczas obchodów Dni Patrona uczniowie zaprosili przybyłych gości na niezwykły rejs po Bałtyku, który był okazją do zaprezentowania państw nadbałtyckich oraz elementów ceremoniału morskiego. Nie mogło zabraknąć również Neptuna i Prozerpiny ze świtą. Para królewska przygotowała dla czwartoklasistów trudne zadania. Była więc próba mądrości, przeciągania liny, przekazywanie hasła alfabetem flagowym, wiązanie węzłów i degustacja owoców morza. Wszyscy adepci sztuki żeglarskiej z sukcesem odbyli chrzest morski i złożyli uroczyste przyrzeczenie, które w latach nauki szkolnej będzie obowiązywało każdego Wilka Morskiego Szkoły Podstawowej nr 45 im. ORP „Poznań”: szanować honor żeglarza, dotrzymywać danego słowa, służyć słabszym w potrzebie, uczyć się pilnie i dbać o honor szkoły. Laureaci konkursów odebrali nagrody z rąk dowódcy ORP „Poznań” komandora podporucznika Mariusza Piosia i p. Dyrektor Małgorzaty Borowiak.
W bieżącym roku czwartoklasistów czeka jeszcze jedna morska przygoda – tradycyjny wyjazd na kilkudniową wycieczkę do Portu Wojennego w Świnoujściu na pokład patronackiego ORP „Poznań”
i zwiedzanie zachodniego wybrzeża Polski.


więcej ...


Joanna Niebudek, Renata Jackowska

 Powrót

 

 

 

 

 


22. urodziny ORP "Poznań"

        8 marca br. w porcie Marynarki Wojennej w Świnoujściu nasz patron ORP "Poznań" świętował swoje
22. urodziny. Na uroczystość prowadzoną przez dowódcę okrętu kmdr. ppor. Mariusza Piosia przybył dowódca 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych kmdr por. Grzegorz Okuljar, dowódcy bliźniaczych okrętów oraz goście z Poznania: pan Andrzej Soboń - zastępca dyrektora Biura Prezydenta Miasta Poznania i delegacja naszej szkoły. Z okazji urodzin jednostki pani dyrektor Małgorzata Borowiak przekazała dowódcy okrętu serdeczne życzenia od całej społeczności szkolnej oraz szkic przedstawiający SP im. ORP "Poznań" w Poznaniu wykonany przez tatę Patrycji z klasy 5a.

 
zobacz album

Powrót

 

Obchody Dnia Patrona - 2012r.

    2 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się uroczystość obchodów Dni Patrona z okazji 21. rocznicy podniesienia bandery na ORP „Poznań”, na którą przybyli liczni goście. W tym dniu tradycyjnie chrzest morski przeszli uczniowie klas IV, prezentując swoją wiedzę i umiejętności. Wszyscy z nich zasłużyli na tytuł Wilka Morskiego, a wszechpotężny Neptun i jego żona Prozerpina przekazali czwartoklasistom certyfikaty z nowymi żeglarskimi imionami. Uroczystość umilały szanty prezentowane przez zwycięskie
i wyróżnione zespoły klasowe.

Galeria

Joanna Niebudek

 

 Dni Patrona w naszej szkole - 2011r.

     W dwudziestą rocznicę podniesienia bandery na ORP "Poznań" tradycyjnie obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona. Na uroczystość przybyli:
Pan Sławomir Hinc zastępca prezydenta Miasta Poznania, Pan Andrzej Bielerzewski radny Miasta Poznania, Pani Grażyna Lisiecka zastępca dyrektora Wydziału Oświaty UMP, Pani Maria Łbik matka chrzestna ORP "Poznań", podporucznik marynarki Michał Bumbul przedstawiciel załogi ORP "Poznań", pracownicy UMP, przedstawiciele: Stowarzyszenia Marynistów Polskich, Rady Osiedla Główna, lokalnej parafii, mediów, oraz rodzice i nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły.
     Pod okiem Neptuna, Prozerpiny i ich świty chrzest morski przeszli uczniowie klas IV i V tak jak prawdziwi marynarze przekraczający równik. Prezentowali oni swoja wiedzę i umiejętności, a następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie: szanować honor żeglarza, dotrzymywać danego słowa, służyć słabszym w każdej potrzebie, uczyć się pilnie i dbać o honor szkoły.

Galeria

Joanna Niebudek

Powrót

 

ORP „POZNAŃ” MA 18 LAT!   - 2009r.

    Szkoła Podstawowa nr 45 w Poznaniu związana jest z morzem. To pierwsza szkoła w Polsce, która wybrała na patrona współczesny Okręt Rzeczypospolitej Polskiej „Poznań”. Współpraca szkoły z okrętem rozwija się, a słowa „my u marynarzy”, „marynarze u nas” czy „z Poznania do >>Poznania<<” mają na Harcerskiej 3 szczególny wymiar.

    Co roku w marcu społeczność szkolna świętuje rocznicę pierwszego podniesienia bandery na pływającym Poznaniu. Zgodnie z tradycją morską jest to najważniejszy dzień dla okrętu, a w bieżącym roku tym bardziej chlubny, że ORP „Poznań” kończy 18 lat.

    Z okazji tego święta w Porcie Wojennym w Świnoujściu na pokładzie ORP „Poznań” odbyła się uroczysta zbiórka. Przybyli m.in.: matka chrzestna okrętu Maria Łbik, dowódca 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych komandor porucznik Krzysztof Zdonek i szef Sztabu Dywizjonu komandor podporucznik Grzegorz Okuljar, przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania, byli dowódcy okrętu oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 45 w Poznaniu – Małgorzata Borowiak wraz z delegacją, która z rąk dowódcy okrętu otrzymała pamiątkową odznakę ORP „Poznań”.

Rocznica podniesienia bandery na ORP „Poznań” to szczególna uroczystość dla uczniów, którzy organizują w szkole Dzień Patrona. W obecności gości w bieżącym roku: matki chrzestnej okrętu, przedstawicieli Wielkopolskiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich, zastępcy dowódcy okrętu „Poznań” wytrwale pokonywali zadania Chrztu Morskiego, uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Marynistycznym, w konkursach literackich i plastycznych związanych z Morzem Bałtyckim oraz przygotowali przedstawienie poświęcone ochronie morskiego środowiska.

Idea morska znacząco wzbogaciła życie naszej szkoły. Przyjazne kontakty z załogą i coroczne wycieczki na ORP „Poznań” zaowocowały wspaniałymi pomysłami oraz przybliżyły nam znaczenie Bałtyku i chlubną tradycję polskiej Marynarki Wojennej.

 

Joanna Niebudek

Powrót

 

 

17-ta rocznica podniesienia bandery na ORP „Poznań” - 2008r.

 

    Z okazji 17-tej rocznicy podniesienia bandery na ORP „Poznań” Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Borowiak wraz z delegacją uczestniczyła w uroczystej zbiórce na pokładzie pływającego Poznania. Na siedemnaste urodziny okrętu przybyli też matka chrzestna okrętu p. Maria Łbik, dowódca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kontradmirał Jerzy Lenda, szef sztabu 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych kmdr por. Grzegorz Okular oraz przedstawiciele urzędu miasta Poznania.

    Społeczność Szkolna świętowała po raz pierwszy Dni Patrona swojej szkoły dnia 12 marca. Obchodom święta towarzyszyła prezentacja plakatów „Patron w naszych oczach” oraz imponująca wystawa prac plastycznych uczniów na temat „ Okręty, statki, żaglowce Bałtyku”, ujmująca różnorodnością technik i wysokim poziomem prac. Dzięki Najmłodsi uczniowie przebrani za bosmanów, kapitanów, piratów i inne postacie morskie doskonale bawili się uczestnicząc w konkursie szant.

   Oficjalnym zwieńczeniem Dnia Patrona była uroczystość z udziałem dowódcy ORP „Poznań” kap. mar. Marka Szwarca i delegacji ze Świnoujścia. Zaproszonych gości przywitali zwycięską szantą uczniowie klasy III a po czym rozpoczął się chrzest morski czwarto-, piąto- i szóstoklasistów prowadzony przez Neptuna, Salację i orszak królewski. Uczniowie bez przeszkód podnosili banderę na okręcie, szorowali pokład, utrzymywali równowagę w czasie sztormu, skakali w otchłań morską. Najtrudniejszym zadaniem dla przyszłych wilków morskich okazało się zjedzenie szpinakowej sałatki z oliwkami i wypicie napoju królewskiego z cytryny. 17 jubileuszowi ORP „Poznań” towarzyszył również Szkolny Konkurs Marynistyczny „Poznań na morzu” poszerzający wiedzę naszych uczniów na tematy morskie. Tu najlepszą drużyną okazała się reprezentacja klasy 6 a, której gratulujemy zwycięstwa.

    Obchody Dnia Patrona wzbudziły entuzjazm, poświęcenie, zapał i wytrwałość. To kolejne przedsięwzięcie uczniów, rodziców, nauczycieli SP nr 45, które zostało zwieńczone uznaniem wielu osób.

Joanna Niebudek 

Powrót

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA DZWONU OKRĘTOWEGO ZAŁODZE ORP "POZNAŃ"

    19 października 2009 w Szkole Podstawowej nr 45 im. ORP „Poznań” w Poznaniu odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Aby stać się prawdziwymi uczniami tej szkoły i zasłużyć na tytuł „wilczka morskiego”, dzieci przeszły chrzest morski z udziałem Neptuna, wykazując się wiedzą, sprawnością fizyczną i odwagą. Po ślubowaniu odświętnie ubrani uczniowie przyjęli pasowanie z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Borowiak i zastępcy dowódcy ORP „Poznań” por. mar. Grzegorza Marszałka, który pasował dzieci kordzikiem oficera Marynarki Wojennej.

    Tegoroczne ślubowanie klas pierwszych miało wyjątkowy charakter, gdyż połączone było z przekazaniem załodze ORP „Poznań” dzwonu okrętowego, który z inicjatywy szkoły przy Harcerskiej został ufundowany przez Miasto Poznań. Ten wspaniały prezent przekazał marynarzom okrętu Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Sławomir Hinc, który podkreślił znaczącą rolę jednostki w promowaniu naszego miasta również poza granicami kraju.

   O tym, że stary dzwon okrętowy został uszkodzony, młodzież szkoły dowiedziała się podczas jednej z wizyt na okręcie. Jest więc powód do radości, bo nowy dzwon będzie dobrze służył patronowi szkoły, odmierzając czas i sygnalizując zmianę wacht dla załogi..

   Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Elżbieta Walkowiak Wielkopolski Kurator Oświaty, Pan Sławomir Hinc Zastępca Prezydenta Miasta Poznania z pracownikami, Pan Andrzej Bielerzewski Radny Miasta Poznania, Pani Grażyna Lisiecka Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania, ksiądz kanonik Jan Bartkowiak, emerytowana dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu Pani Janina Sałatowa. Gośćmi honorowymi byli: matka chrzestna ORP „Poznań” Pani Maria Łbik, zastępca dowódcy ORP „Poznań” por. mar. Grzegorz Marszałek z delegacją, Pan Paweł Sobczyński ordynator Oddziału A Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie. Zebrani z zainteresowaniem obejrzeli również prezentację multimedialną obrazującą wszechstronne działania uczniów naszej szkoły.

   Joseph Conrad, pisarz i znawca morza powiedział, że „Statki są jak ludzie, mają swoje narodziny i swoje życie…”. Tak jest i z naszym ORP „Poznań”, na pokładzie którego często gościmy, i z załogą którą zawsze mile witamy w naszych progach.

  

Małgorzata Borowiak dyrektor SP 45

Joanna Niebudek nauczyciel SP 45

Powrót

 

 

 

 

Uroczyste wręczenie sztandaru Szkole Podstawowej nr 45 w Poznaniu.

     Dnia 28 kwietnia 2008 roku w Świnoujściu na pokładzie okrętu transportowo-minowego noszącego imię naszego miasta odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru Szkole Podstawowej nr 45 w Poznaniu. Okręt Rzeczpospolitej Polskiej „Poznań” to patron szkoły przy Harcerskiej 3, z którym młodzież współpracuje już 4 lata. Sztandar ufundowany przez Urząd Miasta Poznania, Radę Osiedla Główna i Radę Rodziców przekazany został pani Małgorzacie Borowiak dyrektorce szkoły, która wręczyła go swoim uczniom. Przy dźwiękach orkiestry dętej Marynarki Wojennej poczet uczniowski zaprezentował sztandar zebranym gościom, po czym nastąpiło uroczyste ślubowanie przedstawicieli szkoły: uczniów, rodziców, nauczycieli.

    Po ceremonii nadania sztandaru uczniowie przedstawili część artystyczną. W uroczystościach na ORP „Poznań” wzięli udział: matka chrzestna okrętu pani Maria Łbik, przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania radny Andrzej Bielerzewski , zastępca dyrektora Wydziału Oświaty Grażyna Lisiecka, wizytator Kuratorium Oświaty Irena Królak, szef logistyki 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr Julian Urbaniak, dowódca 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych kmdr por. Krzysztof Zdonek, przewodniczący Rady Osiedla Główna Dariusz Kowalik oraz ksiądz kanonik Jan Bartkowiak, dyrekcja szkoły, rodzice, uczniowie szkoły, załoga okrętu.

    Trzydniowy pobyt na okręcie był dla wyróżnionych uczniów nie tylko czasem spotkań z załogą, ale i okazją do zwiedzania Świnoujścia oraz nadmorskich miejscowości.

Joanna Niebudek nauczyciel SP 45

Powrót

 

 

 

 

 

Dnia 3 września 2007r. w naszej szkole odbyła się
Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2007/2008
połączona  z uroczystością nadania szkole imienia ORP "Poznań".

    Swoją obecnością zaszczycili szkołę Posłowie na Sejm RP: Krystyna Łybacka, Małgorzata Stryjska, Filip Libicki, Dariusz Lipiński, Michał Stuligrosz oraz Senator RP Przemysław Alexandrowicz. Władze miasta reprezentował Grzegorz Ganowicz - Przewodniczący Rady Miasta Poznania wraz z radnymi, Maciej Frankiewicz - zastępca Prezydenta Miasta Poznania oraz dyrekcja Wydziału Oświaty UMP. Obecni byli także przedstawiciele Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, delegat księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego - ks. prof. dr hab. Jan Szpet, a także Krystyna Poślednia - członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Starostwo Poznańskie reprezentował Przemysław Wantach - Dyrektor Wydziału Edukacji.

    Uroczystość rozpoczęcia roku była połączona z nadaniem szkole imienia Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań". Specjalnym gościem był Dowódca Kapitan Marynarki ORP "Poznań" - Marek Szwarc wraz z delegacją oraz Maria Łbik - Matka Chrzestna Okrętu. Uczniowie uroczyście ślubowali dbać o dobre imię szkoły, wzorować się na chlubnych tradycjach i historii oręża polskiego oraz dbać o honor żeglarzy. Dzień patrona będzie obchodzony w szkole 8 marca – w dniu podniesienia bandery na jednostce.

   Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz wręczył Dyrektor Szkoły Małgorzacie Borowiak akt nadania imienia. Następnie dokonano odsłonięcia tablicy pamiątkowej, wykonanej przez absolwenta szkoły. Uroczystość uświetnił występ artystyczny dzieci. Program artystyczny nawiązywał do ceremonii nadania szkole imienia.

   Małgorzata Borowiak dyrektor SP 45

Joanna Niebudek nauczyciel SP 45

 Powrót

 

 

 

Marynarze w naszej szkole po raz pierwszy...

     Dnia 12 lutego 2005r. w naszej szkole gościli po raz pierwszy marynarze z ORP Poznań. Spotkanie rozpoczęło się od multimedialnej prezentacji Poznania i okolic przygotowanej przez uczniów klas szóstych. Następnie goście opowiedzieli dzieciom o życiu marynarza na okręcie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, marynarze odpowiadali na liczne pytania zaciekawionych dzieci.

Joanna Niebudek nauczyciel SP 45

Powrót

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641