SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

WCZEŚNIEJSZE LATA....

ROK SZKOLNY 2018/2019

STREFA 

Pozalekcyjne zajęcia sportowo rekreacyjne w SP 45 im ORP "Poznań" w Poznaniu

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA BOISKU OD WRZEŚNIA DO PAŹDZIERNIKA

13.40 - 15.40

Poniedziałek

15.30 - 17.30

Wtorek

14.40 – 16.40

Środa

13.45 - 15.45

Czwartek

13.00 - 15.00

Piątek

 

 

 

 

 

 

W czasie świąt oraz dni wolnych od nauki w szkole, zajęcia na boisku się nie odbywają.

I ETAP UNIHOKEJA DZIEWCZĄT

W naszej szkole odbył się I etap unihokeja dziewcząt w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gościliśmy zespoły z SP 23 i SP 3. Drużyny rozegrały swoje spotkania systemem "każdy z każdym", a do kolejnego etapu przeszła jedna szkoła. Rywalizacja była na bardzo emocjonującym poziomie. Wszystkim zespołom gratulujemy udziału, a zwycięzcom awansu do drugiej rundy.

 

więcej zdjęć...

W DRODZE DO MARATONU

 13 października nad Maltą odbyły się zawody sportowe „W drodze do maratonu”. Naszą szkołę reprezentowała grupa siedmiu biegaczy. Startowaliśmy w różnych kategoriach. Najkrótszym dystansem do przebiegnięcia było 500m, najdłuższym 2000m. Każdy biegacz z plakietką na plecach wziął udział w zbiórce pieniędzy na rehabilitację Michała, który został potrącony przez samochód na rondzie Śródka.

 

 PIERWSZ KOLEJKA KOLEJKA TURNIEJU O PUCHAR DYREKTORA SP45

W poniedziałek, 8 października, na stadionie Polonii rozpoczęliśmy pierwszą kolejkę spotkań turnieju o puchar dyrektora SP 45, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Na boisko wybiegło ponad 60 młodych adeptów, którzy rywalizowali o punkty w międzyklasowym turnieju. Mecze były emocjonujące, walka toczyła się do końca a przy tym nie brakowało dobrej zabawy i piłkarskich umiejętności.  Kibiców oraz sympatyków zapraszamy na kolejne zawody, które odbywają się co tydzień w poniedziałki do końca października o 16:30 stadionie Polonii Poznań.


więcej zdjęć...

 

BIEG CHROBREGO

28 września reprezentacja szkoły wzięła udział w Ogólnopolskim Biegu Chrobrego. Ekipa biegaczy startowała w kilku kategoriach. Najmłodsi biegli na 500m, nieco starsi na 1000m. Najliczniejszą grupę stanowili sportowcy, którzy mieli do pokonania 1500m. Jedna osoba musiała przebiec dystans 2000m.
Z zawodów wróciliśmy z trzema srebrnymi medalami.
Wszystkim serdecznie gratulujemy udziału a w szczególności medalistom: Hubertowi P. z klasy 5a, Filipowi J. i Szczepanowi G. z klasy 7a.

więcej zdjęć...
 

WOJEWÓDZKA LIGA ORLICZEK

            Dziewczęta z klas czwartych rozpoczęły zmagania w ramach Wojewódzkiej Ligi Orliczek. Zawody odbywają się  w formie turniejów.

            W pierwszych rozgrywkach  udział wzięły  4 zespoły, a mecze zorganizowane zostały na obiektach POSIR przy ul. Warmińskiej w Poznaniu.  Drużyny grają systemem „każdy z każdym” oraz obowiązują uproszczone przepisy gry w piłkę nożną. Najważniejszą ideą podczas ligi jest nauka i doskonalenie elementów technicznych,  dobra zabawa oraz aktywnie spędzony czas  wśród rówieśniczek. 

 

więcej zdjęć...

AKTYWNIE W RAMACH EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU

           Nasza szkoła wzięła udział  w  obchodach Europejskiego Tygodnia Sportu, który trwa od 24 do 30 września. Akcja odbywa się na szczeblu Unii Europejskiej - krajowym, regionalnym i lokalnym i ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu całego tygodnia oraz przez cały rok. Uczniowie klas drugich spotkali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie rywalizować w wyścigach rzędów. Zabawy miały nauczyć współpracy  w grupach oraz udanej zabawy w gronie rówieśników. Klasa 6a i 7a  aktywnie spędziła czas nad Maltą. Po solidnej rozgrzewce tylko najwytrwalsi obiegli poznańskie jezioro. Ta forma ruchu miała nauczyć zasad poruszania się-biegania wśród innych wielbicieli aktywności sportowej na świeżym powietrzu oraz zachęcić do aktywnego spędzania czasu poza szkołą z rówieśnikami, rodzeństwem czy rodzicami. W Europejskim Tygodniu Sportu nie zabrakło też zajęć karate, turnieju piłki nożnej oraz zawodów biegowych. Pamiętajmy „Ruch jest życiem” (Arystoteles).

więcej zdjęć...

TRENING KARATE NA LEKCJACH WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Uczniowie naszej szkoły ,zamiast w tradycyjnej lekcji wychowania fizycznego, wzięli udział w treningu karate, który poprowadzili profesjonalni trenerzy oraz zawodnicy z poznańskiego klubu sztuk walki Kuzi Sport. Zarówno młodsi jak i starsi obejrzeli pokaz ,jaki przygotowali dla nich zaproszeni goście, a później nauczyli się podstawowych uderzeń i ciosów stosowanych w karate. Klasy I-III szczególnie zainteresowały i rozbawiły głośne okrzyki, jakie wydają zawodnicy podczas walki. Dzieci dowiedziały się też , dlaczego tak się dzieje. Każdy obejrzał sprzęt ,który używany jest na treningach -taki jak rękawice i tarcze. Wszystkie klasy były bardzo zainteresowane i skupione. Nie zabrakło też zajęć dla najstarszych. Trenerzy poprowadzili trening z elementami kickboxingu, który wzbudził wiele pozytywnych emocji. Wszyscy zainteresowani poznaniem tajników tej prężnie rozwijającej się dyscypliny sportowej zostali zaproszeni na treningi, które odbywają się niedaleko szkoły.

 

więcej zdjęć...

XIX Wojewódzki Bieg Uliczny "Wilcza Mila"

 14 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Wojewódzkim Biegu Ulicznym „Wilcza Mila” o Puchar Zbigniewa Orywała. 

Każdy sportowiec musiał przebiec dystans jednej mili angielskiej, czyli 1609m. 
Z zawodów wróciliśmy z sukcesami. W swoich kategoriach na podium stanęli m. in. Patrycja M. ( II miejsce), Filip J. (II miejsce), Jan N. (III miejsce).

więcej zdjęć...

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641