SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

Klasa 8 B - wychowawca 

Joanna Niebudek

Rok szkolny 2018/19

 

Radośnie rozpoczęliśmy ósmą klasę. Przed nami trudny rok szkolny!

Demokratycznie wybraliśmy trójkę klasową i łącznika z biblioteką

Z entuzjazmem włączyliśmy się w akcję "Sprzątanie świata"

więcej zdjęć...

Radośnie świętowaliśmy Dzień Chłopca

 

więcej zdjęć...

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

19 października br. odbył się w SP 45 szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych, do którego przystąpiło troje uczniów z klasy 8b. Kornelia, Tomasz i Kacper rozwiązywali test składający się z zadań zamkniętych i otwartych, odwołując się m.in. do przeczytanych lektur konkursowych.
Uczniom gratulujemy wytrwałości w czytaniu i życzymy bardzo dobrych wyników w zmaganiach z językiem polskim.

 

BICIE REKORDU W RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO-ODDECHOWEJ

więcej zdjęć...

“Na apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości byliśmy na scenie i na widowni.”

więcej zdjęć...

Lekcja tańca w ramach projektu "Poznań uzależniony od profilaktyki"

więcej zdjęć...


NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU FILMOWYM "ALE KINO!" NA FILMIE SUPA MODO

więcej zdjęć...

Z WIZYTĄ W RADIU POZNAŃ

więcej zdjęć...

W BARBERSHOP

więcej zdjęć...

Wyróżnienie

więcej zdjęć...

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

więcej zdjęć...

WIGILIJNE SPOTKANIE

więcej zdjęć...

   SETNA ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

27 grudnia 2018 roku obchodziliśmy setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji uczniowie klas ósmych przedstawili program słowno-muzyczny, w którym ukazali niezwykłą rolę zrywu powstańczego Wielkopolan oraz przypomnieli  najważniejsze wydarzenia z nim związane.

        Część teatralna zainspirowała młodych widzów do poszukiwań  wątków Powstania Wielkopolskiego we własnych rodzinach. Zebrani dowiedzieli się, że wśród uczniów naszej szkoły są prawnukowie powstańców wielkopolskich. Ósmoklasistki przytoczyły przykład Zosi, uczennicy klasy 5a, która zgłębiając historię swojego rodu dowiedziała się  o losach swojego powstańczego pradziadka.

 

   Przedstawienie zakończyło się apelem, aby podtrzymywać pamięć o bohaterach Powstania Wielkopolskiego, dzięki którym Wielkopolanie mogli powiedzieć: „Jestem Polakiem, żyję w niepodległej Polsce”.

 

więcej zdjęć...

ROZWIJAMY SKRZYDŁA

 

         Przedstawienie zatytułowane Alchemia filmu, na które w miniony poniedziałek wybrały się  klasy siódma b i ósma b, było poświęcone sztuce powstawania filmu. Wraz z aktorami młodzież odbyła wędrówkę od początków powstawania „ruchomych obrazów”, aż po współczesność. 

         Może  właśnie profesje związane z kinematografią to właściwy wybór dla niektórych młodych ludzi. Zatem, uczestnicząc w przedstawieniu ,mogli w wyobraźni „rozwijać skrzydła” i planować swoją przyszłość.

Na spektaklu "Sokoli z Possadowsky Strasse"

Dnia 26 lutego bieżącego roku uczniowie klas ósmych naszej szkoły gościli na Scenie Wspólnej Teatru Łejery i Centrum Sztuki Dziecka, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Sokoli z Possadowsky Strasse”. To teatralna opowieść o Powstaniu Wielkopolskim widziana oczami niemieckiego dziecka. Inspiracją do napisania scenariusza stała się książka, niestety niewydana w Polsce, zatytułowana „Piroggen und Pistolen” Michaela Biebracha.

Niespełna godzinne przedstawienie minęło w mgnieniu oka. Świetna gra uczniów klasy 7 poznańskich Łejerów, scenografia oraz muzyka zachwyciła widownię, która nagrodziła aktorów i twórców przedstawienia gromkimi brawami.

więcej zdjęć...

Warsztaty -"Stres i sposoby radzenia sobie ze stresem"

Naszym gościem była pani Joanna Bednarek - pracownik Biblioteki Pedagogicznej. Prowadząca  zapoznała nas z rodzajami i objawami stresu oraz przdstawiła sposoby jak z nim sobie radzić. 

 

Finalista Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Szkół Podstawowych Miasta Poznania

 

 

 

 

 

 

 Jesteśmy niezmiernie dumni z naszego kolegi Tomasza, który zdobył tytuł Finalisty Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Szkół Podstawowych Miasta Poznania.
Tomku, gratulujemy!

Z wizytą w Muzeum Bambrów Poznańskich

Od lat nasza szkoła utrzymuje stałe kontakty z Muzeum Bambrów Poznańskich. Gościliśmy już w SP 45 członków Towarzystwa Bambrów, a 31 maja uczniowie klasy 8b odwiedzili jedno z najbardziej ciekawych muzeów w naszym mieście.

Ósmoklasiści zapoznali się z historią Bambrów, zwiedzili dom bamberski z XIX wieku z wyposażeniem oraz przymierzali uroczysty strój poznańskich Bamberek składający się z kilkudziesięciu elementów. Zwiedzanie okazało się tym bardziej ciekawe, że przewodnik opowiadał gwarą poznańską i oddał wspaniały klimat tego miejsca.

Do Poznańskich Bambrów powrócimy na pewno we wrześniu, ponieważ w bieżącym roku mija 300 lat od przybycia osadników z Niemiec. A to niezwykły jubileusz!

więcej zdjęć...

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641