SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

Klasa 8 A - wychowawca 

Monika Śliski

Rok szkolny 2018/19

Zaczynamy ostatni rok w SP 45

"Poznań uzależniony od profilaktyki"

 więcej zdjęć...

Wybory „Super Chłopaka”

 

W związku z przypadającym 30 września Dniem Chłopaka – dziewczyny przeprowadziły wybory na „Naj … Chłopaka SP 45”. 
Tytuł zdobył Bartek B. z naszej klasy. Gratulujemy!!!

Udział w Arenie Zawodów

 

więcej zdjęć...

"Poznań uzależniony od profilaktyki" - lekcja terapeutyczna

więcej zdjęć...

 

Lekcja tańca w ramach udziału w programie

 

"Poznań uzależniony od profilaktyki"
 
Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza
Ale Kino
"Supa Modo"
 
Próbny egzamin ósmoklasisty
 
Nasza ostatnia wspólna Wigilia.
 
Książki, które lubimy czytać
Z wizytą w salonie "Stylowy Brodacz".
Zapoznajemy się z zawodem fryzjera- barbera.

 

Na spektaklu "Sokoli z Possadowsky Strasse"

Dnia 26 lutego bieżącego roku uczniowie klas ósmych naszej szkoły gościli na Scenie Wspólnej Teatru Łejery i Centrum Sztuki Dziecka, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Sokoli z Possadowsky Strasse”. To teatralna opowieść o Powstaniu Wielkopolskim widziana oczami niemieckiego dziecka. Inspiracją do napisania scenariusza stała się książka, niestety niewydana w Polsce, zatytułowana „Piroggen und Pistolen” Michaela Biebracha.

Niespełna godzinne przedstawienie minęło w mgnieniu oka. Świetna gra uczniów klasy 7 poznańskich Łejerów, scenografia oraz muzyka zachwyciła widownię, która nagrodziła aktorów i twórców przedstawienia gromkimi brawami.

więcej zdjęć...

Klasowy Dzień Kobiet

więcej zdjęć...

Warsztaty -"Stres i sposoby radzenia sobie ze stresem" 

Naszym gościem była pani Joanna Bednarek - pracownik Biblioteki Pedagogicznej. Prowadząca zapoznała nas z rodzajami i objawami stresu oraz przdstawiła sposoby jak z nim sobie radzić. 

 

Nasz pierwszy egzamin

 

 

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW SP 45!

BAL NAD BALAMI!

            17 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji ukończenia szkoły podstawowej przez uczniów klas ósmych i klas III gimnazjum. Podczas oficjalnej części pani Dyrektor Dorota Urbanowicz wręczyła nagrody wyróżniającym się w nauce uczniom oraz tym, którzy rozwijali swoje pasje i osiągnęli znaczące sukcesy w konkursach na różnych szczeblach. Uroczystym akcentem było przekazanie sztandaru szkoły delegacji uczniów klas siódmych. Pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła również podziękowania rodzicom zaangażowanym w życie szkoły.

Parę godzin później odbył się tradycyjny bal uczniów kończących w roku szkolnym 2018/2019 Szkołę Podstawową  nr 45 w Poznaniu.

            Filmowy klimat balu zapowiadały oryginalne czarno-białe zaproszenia z charakterystycznymi elementami filmu oraz ciekawy wystrój sal i korytarzy. Na parkiecie do poloneza stanęli uczniowie klas VIII i klas III gimnazjum. Tradycyjnie chodzonego dostojnie rozpoczęła p. Dyrektor prowadzona przez Olka z klasy III gimnazjum. Układ taneczny pełen różnorodnych figur zachwycił licznie zebranych  rodziców i nauczycieli. Po gromkich brawach i błyskach fleszy przedstawiciele nowo upieczonych absolwentów pięknie podziękowali swoim wychowawcom i nauczycielom za wieloletni trud nauczania oraz wychowania, a następnie zaprosili zebranych do zabawy. Bawiono się doskonale! Jedną z atrakcji wspaniałego balu był taniec z gwiazdami-nauczycielami. Swoje umiejętności taneczne pokazała p. Małgorzata z Julią z klasy 8, p. Grzegorz z Weroniką z klasy gimnazjalnej oraz p. Iga, której towarzyszyła Julia z III klasy gimnazjum. Bal uświetniła również Weronika i jej taneczny partner Jan, którzy zaprezentowali się w tańcu towarzyskim. Urzekli zebranych wysokim poziomem artystycznym oraz niezwykłą elegancją i szykiem. Podczas zabawy nie mogło zabraknąć konkursów. Drogą losowania wybrano króla i królową balu. Złota korona spoczęła na głowie  profesjonalnej tancerki Weroniki oraz Olka z klasy gimnazjalnej. Chwilą wytchnienia dla roztańczonych okazał się film o szkole i nauczycielach, w którym szczerze i z dowcipem wypowiadali się ósmoklasiści oraz uczniowie III klas gimnazjum. Słowa podziękowania należą się rodzicom. Zadbali oni o niezwykłą oprawę muzyczną oraz  smaczny poczęstunek dla wszystkich.

            Bal absolwentów trwał do godz. 22 i był niepowtarzalną okazją do wspaniałej wspólnej zabawy, podziękowań, wspomnień i pożegnalnych zdjęć. Ach, co to był za bal…

więcej zdjęć...

zobacz zdjęcia z zakończenia ....

 
Żegnaj Szkoło!
Ostatni raz z moją klasą

 


© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641