SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

Klasa 7 B - wychowawca 

Beata Dąbrowska

Rok szkolny 2018/19

 

 Nowa 7 b w nowym roku szkolnym!

 

Słodki Dzień Chłopca

A może zostaniesz dentystą?
Jesień przyniosła klasie siódmej b spotkanie ze studentką czwartego roku stomatologii. Uczniowie dowiedzieli się, jaka jest droga do tego zawodu i jego specyfika znana dotąd tylko z perspektywy pacjenta. Dzieci miały okazję obejrzeć niektóre narzędzia oraz zdjęcia pokazujące proces leczenia.

 

Spotkanie zakończyło się przypomnieniem zasad dbania o zęby ,aby z dentystą witać się tylko przy okazji wizyt kontrolnych:).

 

WIGILIA W NASZEJ KLASIE

Tuż przed Świętami  Bożego Narodzenia......Życzenia,

rozmowy i upominki.

WIĘCEJ....

 

 

ROZWIJAMY SKRZYDŁA

 

         Przedstawienie zatytułowane Alchemia filmu, na które w miniony poniedziałek wybrały się  klasy siódma b i ósma b, było poświęcone sztuce powstawania filmu. Wraz z aktorami młodzież odbyła wędrówkę od początków powstawania „ruchomych obrazów”, aż po współczesność. 

         Może  właśnie profesje związane z kinematografią to właściwy wybór dla niektórych młodych ludzi. Zatem, uczestnicząc w przedstawieniu ,mogli w wyobraźni „rozwijać skrzydła” i planować swoją przyszłość.

 

 

Szaleństwo Tłustego Czwartku nie ominęło też naszej klasy.

 

Uczniowie klas siódmych w czasie wizyty w Teatrze Animacji w Poznaniu poznali pewną mądrość opowieść o władcy z pewnego królestwa w środkowej Europie pod zagadkowym tytułem "Miłość do trzech pomarańczy".

 Wycieczka do stowarzyszenia na rzecz rehabilitacji ekologii i ratowania zwierząt rzeźnych BEN

Klasy 7B oraz 5A miały wycieczkę do stowarzyszenia na rzecz rehabilitacji ekologii i ratowania zwierząt rzeźnych BENEK, w Szewcach k. Tulec. Podczas spotkania uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek o zwierzętach i ich zwyczajach. Dowiedzieli się jak powinni o nie dbać i jak je karmić. Poznali ich historie i pochodzenie. Uczestnicy zorganizowali małą zbiórkę żywności dla podopiecznych stowarzyszenia.
Mamy nadzieję, że ta wycieczka zapoczątkowała bardzo długą i owocną współpracę między uczniami, stowarzyszeniem i zwierzętami.

więcej zdjęć...

Zwierzęta cierpią milcząc

Warto zobaczyć co ludzka wrażliwość i dobroć potrafi zrobić dla skrzywdzonych zwierząt i jak one potem czują się wśród ludzi.

Dlatego właśnie wybraliśmy się do Stowarzyszenia na rzecz rehabilitacji zwierząt Benek. 

 Czytam i tu i tam...

Książka może towarzyszyć nam wszędzie.
 
 
© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641