SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

Klasa 7 A - wychowawca 

 Damian Grabowski

Rok szkolny 2018/19

 

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM!

Nasza trójka klasowa.

Przewodniczący Filip J.
Zastępca Martyna N.
Skarbnik Kacper F.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie w XIX Wojewódzkim Biegu Ulicznym "Wilcza Mila". Filip uplasował się na drugiej pozycji, natomiast Jasiu na trzeciej. Gratulujemy!

Sprzątanie świata - wrzesień 2018 

więcej zdjęć....

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w czasie lekcji wychowania fizycznego udaliśmy się na lekcje w terenie nad Malte. Najpierw odbyły się krótkie biegu sztafetowe następnie dla chętnych była możliwość pokonania biegiem Jeziora Maltańskiego. Daliśmy radę! 

więcej zdjęć...

AKTYWNIE W RAMACH EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU

 

            Nasza szkoła wzięła udział  w  obchodach Europejskiego Tygodnia Sportu, który trwa od 24 do 30 września. Akcja odbywa się na szczeblu Unii Europejskiej - krajowym, regionalnym i lokalnym i ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu całego tygodnia oraz przez cały rok. Uczniowie klas drugich spotkali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie rywalizować w wyścigach rzędów. Zabawy miały nauczyć współpracy  w grupach oraz udanej zabawy w gronie rówieśników. Klasa 6a i 7a  aktywnie spędziła czas nad Maltą. Po solidnej rozgrzewce tylko najwytrwalsi obiegli poznańskie jezioro. Ta forma ruchu miała nauczyć zasad poruszania się-biegania wśród innych wielbicieli aktywności sportowej na świeżym powietrzu oraz zachęcić do aktywnego spędzania czasu poza szkołą z rówieśnikami, rodzeństwem czy rodzicami. W Europejskim Tygodniu Sportu nie zabrakło też zajęć karate, turnieju piłki nożnej oraz zawodów biegowych. Pamiętajmy „Ruch jest życiem” (Arystoteles).

 więcej zdjęć...

XX OGÓLNOPOLSKI BIEG CHROBREGO 
Wielki sukces odnieśli uczniowie naszej klasy w XX OGÓLNOPOLSKIM BIEGU CHROBREGO w Poznaniu. W swoich kategoriach wiekowych Szczepan (rocznik 2006/2007) oraz Filip (rocznik 2004/2005) zajęli bardzo dobre drugie miejaca.
 
 
PIERWSZA KOLEJKA TURNIEJU O PUCHAR DYREKTORA SP 45

W poniedziałek, 8 października, na stadionie Polonii rozpoczęliśmy pierwszą kolejkę spotkań turnieju o puchar dyrektora SP 45, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Na boisko wybiegło ponad 60 młodych adeptów, którzy rywalizowali o punkty w międzyklasowym turnieju. Mecze były emocjonujące, walka toczyła się do końca a przy tym nie brakowało dobrej zabawy i piłkarskich umiejętności.  Kibiców oraz sympatyków zapraszamy na kolejne zawody, które odbywają się co tydzień w poniedziałki do końca października o 16:30 stadionie Polonii Poznań.


więcej zdjęć...

 I ETAP UNIHOKEJA DZIEWCZĄT

 

W naszej szkole odbył się I etap unihokeja dziewcząt w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gościliśmy zespoły z SP 23 i SP 3. Drużyny rozegrały swoje spotkania systemem "każdy z każdym", a do kolejnego etapu przeszła jedna szkoła. Rywalizacja była na bardzo emocjonującym poziomie. Wszystkim zespołom gratulujemy udziału, a zwycięzcom awansu do drugiej rundy.

 więcej zdjęć...

Radio Poznań

W czwartek 15 listopada w ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy VII A udali się na wizytę do Radia Poznań, dawniej Radia Merkury. Jest to pierwsza, poznańska stacja radiowa. Swoją siedzibę posiada w dzielnicy Łazarz.

więcej zdjęć...

W świątecznym nastroju

więcej zdjęć...

Wizyta na lodowisku Malta.

więcej zdjęć...

Uczniowie klas siódmych w czasie wizyty w Teatrze Animacji w Poznaniu poznali pewną mądrość opowieść o władcy z pewnego królestwa w środkowej Europie pod zagadkowym tytułem "Miłość do trzech pomarańczy".

 

 Sprzątanie Świata 2019

wiecej zdjęć...

"Fałszerze dzieł sztuki"

We wtorek udaliśmy się do Muzeum Narodowego na zajęcia pt. "Falszerze dzieł sztuki". Zajęcia odpowiadały o dziełach oryginalnych, kopii, replik oraz reprodukcji. Zostały wzbogacone o "historie z dreszczykiem" - opowieści o dwóch muzealnych kradzieżach. Zostały zakończone warsztatami w formie zadań aktywizujacych w galerii.

więcej zdjęć...

 

Wycieczka do Goszczanowa

Goszczanowo to zaciszna miejscowość w samym sercu Puszczy Noteckiej, nad brzegiem malowniczego jeziora. Tu właśnie, 29 maja,  pojawiła się wesoła grupa młodzieży z klas 6a, 6b i 7a, gotowych na niezwykłą sportową przygodę.  Uczestnicy zostali podzieleni na trzy drużyny, które od samego rana aż do wieczora musiały zmierzyć  się z przeróżnymi zadaniami. Był paintball laserowy leśny, survival,  bezpieczne strzelanie z broni ASG i łuku, wspinaczka, kajaki, gry drużynowe, a także podchody i baloniada.  Dzieci mogły poznać gry w jakie grają ich rówieśnicy z innych krajów podczas zajęć Gry Świata, a miłośnicy tańca mogli poszaleć podczas dyskoteki. Między zajęciami była chwila na odpoczynek często wykorzystywany na wspólne zabawy integrujące. Niektórzy potrzebowali dodatkowego chłodzenia całego ciała wodą, a inni z kolei mieli potrzebę przemycia mopem hotelowych korytarzy. W nocy nie wszyscy pamiętali do jakiego pokoju zostali ostatecznie przydzieleni, a to zdecydowanie utrudniało sen;) Dobre nastroje i apetyt dopisywały wszystkim,  także  naszym opiekunom i trenerom. Teraz tylko pozostaje odliczać dni do kolejnego wyjazdu. 


więcej zdjęć...

 

"Jak nie czytam jak czytam!"

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641