SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

Klasa 6 B - wychowawca 

Magdalena Cecko

Rok szkolny 2018/19

 

Rozpoczynamy nowy rok szkolny. To już 6 klasa!

 
więcej zdjęć...

 

Oto nasz samorząd klasowy


więcej zdjęć...

                  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
W piątek, 12 października, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Chcieliśmy uczcić to szczególne święto z uśmiechem na twarzy, ale też z poczuciem ogromnej wdzięczności dla wszystkich pracowników naszej szkoły.  Uczniowie klas czwartych oraz naszej klasy 6b zaprezentowali krótkie przedstawienie, które w sposób zabawny pokazało scenki z życia szkoły, a nasi „zerówkowicze” z dumą zadeklamowali wiersze dla naszych nauczycieli. Wyjątkowym momentem uroczystości było przedstawienie wiersza pt: „Pani Rysia” przez jego autorkę, Amelkę z klasy 5b. Popłynęły łzy nie tylko po policzkach naszej wspaniałej pani pedagog. Tego dnia rozstrzygnięto również konkurs plastyczny: „Portret Nauczyciela”. 


więcej zdjęć..

Klasowe Andrzejki


więcej zdjęć...

Wigilia


więcej zdjęć...

Moje pasje - prezentacja Agaty

Agatka jako pierwsza z klasy opowiedziała nam o swoich pasjach jakimi jest jazda konna i gotowanie. Przedstawiła fotograficzną relację, odpowiadała na pytania, a na koniec poczestowała wszystkich pysznymi, właskoręcznie wykonanymi wypiekami. Dziękujemy Agatce  i gratulujemy wspaniałej prezentacji!


więcej zdjęć...

Wycieczka do Teatru Animacji


więcej zdjęć...

Wycieczka  do Sądu


więcej zdjęć...

Nasze prezentacje: "Moje pasje"


więcej zdjęć...

Wycieczka do Goszczanowa

Goszczanowo to zaciszna miejscowość w samym sercu Puszczy Noteckiej, nad brzegiem malowniczego jeziora. Tu właśnie, 29 maja,  pojawiła się wesoła grupa młodzieży z klas 6a, 6b i 7a, gotowych na niezwykłą sportową przygodę.  Uczestnicy zostali podzieleni na trzy drużyny, które od samego rana aż do wieczora musiały zmierzyć  się z przeróżnymi zadaniami. Był paintball laserowy leśny, survival,  bezpieczne strzelanie z broni ASG i łuku, wspinaczka, kajaki, gry drużynowe, a także podchody i baloniada.  Dzieci mogły poznać gry w jakie grają ich rówieśnicy z innych krajów podczas zajęć Gry Świata, a miłośnicy tańca mogli poszaleć podczas dyskoteki. Między zajęciami była chwila na odpoczynek często wykorzystywany na wspólne zabawy integrujące. Niektórzy potrzebowali dodatkowego chłodzenia całego ciała wodą, a inni z kolei mieli potrzebę przemycia mopem hotelowych korytarzy. W nocy nie wszyscy pamiętali do jakiego pokoju zostali ostatecznie przydzieleni, a to zdecydowanie utrudniało sen;) Dobre nastroje i apetyt dopisywały wszystkim,  także  naszym opiekunom i trenerom. Teraz tylko pozostaje odliczać dni do kolejnego wyjazdu.  


więcej zdjęć...

 Szaleństwa we wrotkarni


więcej zdjęć...

Wyjście na kręgle


więcej zdjęć...

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19

Do zobaczenia w 7 klasie!


więcej zdjęć...

 


 

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641