SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

Klasa 6 A - wychowawca 

Ewelina Toporek

Rok szkolny 2018/19

 

JESTEŚMY W KLASIE 6!!!

więcej zdjęć...

 

SAMORZĄD KLASY 6A

 

AKTYWNIE UCZESTNICZYLIŚMY W AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA

więcej zdjęć...

 EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

 

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w czasie lekcji wychowania fizycznego udaliśmy się na lekcje w terenie nad Maltę. Najpierw odbyły się krótkie biegu sztafetowe następnie dla chętnych była możliwość pokonania biegiem Jeziora Maltańskiego. Daliśmy radę!

więcej zdjęć...

 AKTYWNIE W RAMACH EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU 

            Nasza szkoła wzięła udział  w  obchodach Europejskiego Tygodnia Sportu, który trwa od 24 do 30 września. Akcja odbywa się na szczeblu Unii Europejskiej - krajowym, regionalnym i lokalnym i ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu całego tygodnia oraz przez cały rok. Uczniowie klas drugich spotkali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie rywalizować w wyścigach rzędów. Zabawy miały nauczyć współpracy  w grupach oraz udanej zabawy w gronie rówieśników. Klasa 6a i 7a  aktywnie spędziła czas nad Maltą. Po solidnej rozgrzewce tylko najwytrwalsi obiegli poznańskie jezioro. Ta forma ruchu miała nauczyć zasad poruszania się-biegania wśród innych wielbicieli aktywności sportowej na świeżym powietrzu oraz zachęcić do aktywnego spędzania czasu poza szkołą z rówieśnikami, rodzeństwem czy rodzicami. W Europejskim Tygodniu Sportu nie zabrakło też zajęć karate, turnieju piłki nożnej oraz zawodów biegowych. Pamiętajmy „Ruch jest życiem” (Arystoteles).

więcej zdjęć...

DZIEŃ CHŁOPCA

Świętowaliśmy Dzień Chłopca. Dziewczęta przygotowały dla kolegów słodki poczęstunek i muzyczną niespodziankę.

więcej zdjęć...

 

PIERWSZA KOLEJKA TURNIEJU O PUCHAR DYREKTORA SP 45

W poniedziałek, 8 października, na stadionie Polonii rozpoczęliśmy pierwszą kolejkę spotkań turnieju o puchar dyrektora SP 45, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Na boisko wybiegło ponad 60 młodych adeptów, którzy rywalizowali o punkty w międzyklasowym turnieju. Mecze były emocjonujące, walka toczyła się do końca a przy tym nie brakowało dobrej zabawy i piłkarskich umiejętności.  Kibiców oraz sympatyków zapraszamy na kolejne zawody, które odbywają się co tydzień w poniedziałki do końca października o 16:30 stadionie Polonii Poznań.

 


więcej zdjęć...

I ETAP UNIHOKEJA DZIEWCZĄT

W naszej szkole odbył się I etap unihokeja dziewcząt w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gościliśmy zespoły z SP 23 i SP 3. Drużyny rozegrały swoje spotkania systemem "każdy z każdym", a do kolejnego etapu przeszła jedna szkoła. Rywalizacja była na bardzo emocjonującym poziomie. Wszystkim zespołom gratulujemy udziału, a zwycięzcom awansu do drugiej rundy.

 więcej zdjęć...

WYCIECZKA DO HOTELU NOVOTEL MALTA

Klasa 6a odwiedziła hotel Novotel Malta. Podczas wycieczki obejrzeliśmy pokoje hotelowe, które zostały specjalnie przygotowane na pobyt rodzin z dziećmi. Ponadto zwiedziliśmy sale konferencyjne oraz pokój fitness. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca pani pokojowej. Najważniejszym punktem naszego zwiedzania była kuchnia hotelowa, gdzie spotkaliśmy się z samym szefem. Obejrzeliśmy główne pomieszczenie, gdzie przyrządzane są posiłki dla gości. Bardzo miłym akcentem naszej wycieczki było zjedzenie śniadania hotelowego w formie bufetu. Każdy przygotował pożywne i zdrowe kanapki, które osobiście ocenili szefowie kuchni. Po takiej wizycie zrozumieliśmy jak ciężka, ale i przyjemna jest praca w hotelu.

więcej zdjęć...

ŚNIADANIE DAJE MOC
Klasa 6a w ramach akcji "Śniadanie daje moc" przygotowała pożywne, smaczne, kolorowe kanapki i sałatki.

więcej zdjęć...

KLASOWE ANDRZEJKI

więcej zdjęć...

KLASOWE MIKOŁAJKI
Dla klasy 6a Mikołaj zostawił słodkie prezenciki.

WIGILIA W KLASIE 6A
Tak jak co roku był pachnący piernikami i owocami stół, prezenty pod choinką, życzenia i kolędy.
Wesołych Świąt!

więcej zdjęć...

NA ŁYŻWACH
Klasa 6a razem z klasą 7a wybrały się na lodowisko Malta podszkolić formę łyżwiarską przed feriami.Oj, było zabawnie. Ciąg dalszy po feriach.

więcej zdjęć...

LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Uczniowie naszej szkoły po raz drugi spotkali się z karate na lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia prowadził trener z klubu Kuzi Sport KARATE. Najmłodsi i klasy IV-VI mogli ponownie poznać elementy techniczne karate pod profesjonalnym okiem. Każdy był bardzo skupiony, aby prawidłowo wykonać wszystkie zadania. Na koniec lekcji odbył się konkurs, w którym do wygrania był miesięczny, bezpłatny karnet na treningi karate, które odbywają się na ul. św. Michała przy Fabryce Śmiechu Michałek w Poznaniu. Niektórzy uczniowie z SP 45 już próbują swoich sił podczas regularnych treningów.

więcej zdjęć...

ZIMOWE LEKCJE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Klasa 6a kolejny już raz w okresie zimowym korzystała z lodowiska. Cała grupa bez problemu radzi sobie z jazdą na łyżwach. Każdy jeździ samodzielnie, a w tym sezonie doszły zabawy w berka oraz szybkie wyścigi. I nikt już się nie przewraca, a nawet jeśli, to śmiechu jest co niemiara. Zapewne w siódmej klasie też będziemy ćwiczyć na lodowisku.

więcej zdjęć...

DZIEŃ KOBIET
Z okazji Dnia Kobiet dziewczęta w klasie 6a zostały obdarowane przez chłopców bukietem tulipanów oraz czekoladkami.
Wszystkiego najlepszego!

więcej zdjęć...

„SĘDZIOWIE DZIECIOM I MŁODZIEŻY”
Klasa 6a odwiedziła Sąd Rejonowy Stare Miasto. Pod okiem sędziego wzięli udział w warsztatach edukacyjno-wychowawczych, których celem było uświadomienie młodym ludziom skutki ich zachowań i przybliżyło funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości.
Uczniowie wcielili się w rolę sędziów, prokuratorów, oskarżonych i świadków na prawdziwej sali rozpraw. Odwiedzili pokój przesłuchań dzieci i młodzieży oraz spotkali się z policjantem, który opowiedział im o głównych działaniach na terenie sądu.
Na pamiątkę klasa otrzymała dyplom uczestnictwa w zajęciach sądowych.

więcej zdjęć...

LEKCJA W MUZEUM NARODOWYM
Klasa 6a uczestniczyła w lekcji pt:"Stroje i nastroje" w Muzeum Narodowym. Zajęcia miały na celu omówienie funkcji ubiorów oraz podstawowych zagadnień z historii mody na podstawie dzieł z różnych epok. Wizytę w muzeum zakończyły warsztaty podczas, których każdy miał zaprojektować własny strój.

więcej zdjęć...

 

Wycieczka do Goszczanowa

Goszczanowo to zaciszna miejscowość w samym sercu Puszczy Noteckiej, nad brzegiem malowniczego jeziora. Tu właśnie, 29 maja,  pojawiła się wesoła grupa młodzieży z klas 6a, 6b i 7a, gotowych na niezwykłą sportową przygodę.  Uczestnicy zostali podzieleni na trzy drużyny, które od samego rana aż do wieczora musiały zmierzyć  się z przeróżnymi zadaniami. Był paintball laserowy leśny, survival,  bezpieczne strzelanie z broni ASG i łuku, wspinaczka, kajaki, gry drużynowe, a także podchody i baloniada.  Dzieci mogły poznać gry w jakie grają ich rówieśnicy z innych krajów podczas zajęć Gry Świata, a miłośnicy tańca mogli poszaleć podczas dyskoteki. Między zajęciami była chwila na odpoczynek często wykorzystywany na wspólne zabawy integrujące. Niektórzy potrzebowali dodatkowego chłodzenia całego ciała wodą, a inni z kolei mieli potrzebę przemycia mopem hotelowych korytarzy. W nocy nie wszyscy pamiętali do jakiego pokoju zostali ostatecznie przydzieleni, a to zdecydowanie utrudniało sen;) Dobre nastroje i apetyt dopisywały wszystkim,  także  naszym opiekunom i trenerom. Teraz tylko pozostaje odliczać dni do kolejnego wyjazdu.  


więcej zdjęć...

SZALONE WROTKI
Klasa 6a z okazji Dnia Dziecka wybrała się do Kinepolis do "Wrotkarni". Cztery kółka to zupełnie coś innego niż łyżwy, ale cała klasa dała sobie świetnie radę. Śmiechu było bardzo dużo i zabawa na całego.

więcej zdjęć...

NA KRĘGIELNI
Klasa 6a w przeddzień zakończenia roku szkolnego spędziła miło czas na kręgielni.

więcej zdjeć...

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Klasie 6a jeszcze raz serdecznie gratuluję uzyskania promocji do klasy siódmej.
Życzę udanych i bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu!
Wychowawczyni

więcej zdjęć...

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641