SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

Klasa 4 C - wychowawca 

Konrad Kowalski

Rok szkolny 2018/19

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego


więcej zdjęć...

 

Wybraliśmy samorząd klasowy


zobacz zdjęcie...

 

Sprzątanie Świata


zobacz zdjęcia...

 WOJEWÓDZKA LIGA ORLICZEK

            Dziewczęta z klas czwartych rozpoczęły zmagania w ramach Wojewódzkiej Ligi Orliczek. Zawody odbywają się  w formie turniejów.

            W pierwszych rozgrywkach  udział wzięły  4 zespoły, a mecze zorganizowane zostały na obiektach POSIR przy ul. Warmińskiej w Poznaniu.  Drużyny grają systemem „każdy z każdym” oraz obowiązują uproszczone przepisy gry w piłkę nożną. Najważniejszą ideą podczas ligi jest nauka i doskonalenie elementów technicznych,  dobra zabawa oraz aktywnie spędzony czas  wśród rówieśniczek. 

więcej zdjęć...

 

Dzień chłopaka

Z okazji dnia chłopca nasi młodzi panowie otrzymali prezenty

a klasa świętowała wspólnymi grami i zabawami.


więcej zdjęć...

 

PIERWSZA KOLEJKA TURNIEJU O PUCHAR DYREKTORA SP 45

W poniedziałek, 8 października, na stadionie Polonii rozpoczęliśmy pierwszą kolejkę spotkań turnieju o puchar dyrektora SP 45, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Na boisko wybiegło ponad 60 młodych adeptów, którzy rywalizowali o punkty w międzyklasowym turnieju. Mecze były emocjonujące, walka toczyła się do końca a przy tym nie brakowało dobrej zabawy i piłkarskich umiejętności.  Kibiców oraz sympatyków zapraszamy na kolejne zawody, które odbywają się co tydzień w poniedziałki do końca października o 16:30 stadionie Polonii Poznań.

 


więcej zdjęć...

 

Słodki WF z okazji Dnia Papieskiego


więcej zdjęć...

 SPOTKANIE WIGILIJNE

ZOBACZ WIĘCEJ...

Wycieczka do Torunia 
W czwartek 6 czerwca zwiedzaliśmy przepiękny Toruń. To miasto kupców i wielkiego astronoma Mikołaj Kopernika. Podczas wycieczki uczyliśmy się wypiekać pierniki, byliśmy na seansie w Planetarium i poznaliśmy historią starego miasta. Wycieczka była bardzo udana i pełna wrażeń.

 

Spotkanie z niejedną historią...

 

Dnia 4 czerwca 2019r. klasy czwarte wzięły udział w wycieczce po Poznaniu.

Na początku zwiedziliśmy Ostrów Tumski. Poznaliśmy historię mostu Jordana (a także kłódek, które się na nim znajdują), Katedry, Kościoła NMP oraz zapoznaliśmy się z kilkoma legendami, które niezwykle nas zaciekawiły. Podążając za starym przysłowiem, że w każdej legendzie jest ziarnko prawdy sprawdziliśmy zasadność poznańskich legend oglądając np. mury Katedry Poznańskiej.

Zwiedzanie tej części Poznania podsumował krótki konkurs -  krzyżówka pt. "Jak dobrze znasz historię Poznania".

Pierwsze miejsce zajęli: Jakub B., Daniel L., Kacper T., Maksymilian W. z kl. 4a, ex aequo z koleżankami z klasy 4c i 4a: Wiktorią A., Zuzanną B., Julią G. oraz Dominiką Ł.

Z kolei laureatami II miejsca zostali Aleksander O., Marcel K., Aleksander S. z kl. 4c, 
a III miejsca Liliana G., Ewelina S., oraz Julia T. również z kl. 4c.

Po krótkiej przerwie cała grupa przeszła spacerem przez Chwaliszewo na Stary Rynek, gdzie pochyliliśmy się na chwilę nad historią poznańskiego pręgierza, domków budniczych czy Ratusza.

Następnie przeszliśmy na pl. Wolności, gdzie wzięliśmy udział w obchodach 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce oraz wspólnie z resztą zebranych zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

 

 

zobacz więcej...

WYCIECZKA KL. 4A I 4C DO PARKU LINOWEGO PYRLAND PARK

 
 
 
 
W słoneczny wtorek klasy 4a i 4c wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do parku linowego PYRLAND PARK znajdującego się przy poznańskiej Malcie.
Wszyscy mieli szansę wziąć udział w zajęciach rekreacyjnych proponowanych przez park. Najodważniejsi wybrali tzw. trasę niską, której przejście kosztowało, co niektórych nie tylko sporo strachu, ale i radości. Z kolei reszta grupy bawiła się na trasie dziecięcej. 
Po kilku godzinach świetnej zabawy wszyscy wrócili do szkoły bardzo zadowoleni.
 

 

 

 

 

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641