SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

Klasa 1 B - wychowawca 

Iwona Brzezna

Rok szkolny 2018/19

 Jesteśmy w pierwszej klasie

 

Witaj, szkoło! Witaj, szkoło!

Już wakacji minął czas...
Dzisiaj raźne i wesoło
Powracamy do swych klas!

Pierwsze dni w szkole
 
 
Dziś w naszej szkole mieliśmy okazję obejrzeć cudowny spektakl i to na świeżym powietrzu. Piękna scenografia połączona z efektami dźwiękowymi sprawiła, że bawiliśmy się fantastycznie i każdy oglądał przedstawienie z w wielkim zainteresowaniem.

 Poznajemy zasady ruchu drogowego

image.png

więcej zdjęć....

Sprzątanie świata

 

image.png
  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
 
image.png


      Dnia 28.09 odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z okazji tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć tatę Adama, który przeczytał nam wybraną książkę. Okazało się, że dzieci są bardzo dobrymi słuchaczami i chętnie posłuchają innych książek. Tata Adama z wielką przyjemnością spełnił prośbę dzieci. W imieniu dzieci i swoim bardzo dziękujemy za tak pouczającą lekcję.

więcej zdjęć...

Owoce i warzywa w sadzie i ogrodzie

 

Ślubuję uroczyście

25 października 2018 roku odbyło się pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej nr 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej ,,Poznań”. Uroczystość została poprowadzona przez kolegów z klas czwartych. Po powitaniu  zaproszonych gości: matki chrzestnej okrętu p. Marii Łbik, delegacji okrętu ORP ,,Poznań”, przewodniczącego Rady Osiedla Główna p. Ludwika Troińskiego, przewodniczącej Rady Rodziców p. Pauliny Taraski, księdza proboszcza Jana Bartkowiaka, dyrekcji  oraz rodziców i uczniów naszej szkoły pierwszoklasiści  w rytmie poloneza dumnie wkroczyli na scenę. Następnie wykazali się talentem matematycznym, znajomością przepisów ruchu drogowego, pięknym śpiewem oraz recytacją wierszy. W tej niezwykłej atmosferze każde dziecko zostało uroczyście pasowane zaczarowanym ołówkiem przez panią dyrektor Dorotę Urbanowicz oraz kordzikiem przez reprezentanta nowego dowódcy okrętu - komandora podporucznika Krzysztofa Lewandowskiego. Po grupowych zdjęciach, uczniowie udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. W klasach otrzymali pamiątkowe dyplomy i kuferki ze słodyczami.

 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ...

więcej zdjęć...

 Warsztaty czytelnicze

więcej zdjęć...

Zabawy Hallowen

więcej zdjęć...

Wycieczka do ogrodu botanicznego

więcej zdjęć...

"Śniadanie daje moc"

więcej zdjęć...

ZOSTALIŚMY CZYTELNIKAMI 

ZOBACZ WIĘCEJ ...

Wycieczka do multikina na przedstawienie " Różnorodność kultur"

więcej zdjęć...

Światowy Dzień Pluszowego Misia

więcej zdjęć...

Klasowe Andrzejki

więcej zdjęć...

Klasowe ubieranie choinki

więcej zdjęć...

Mikołajkowy balik

więcej zdjęć..

Świąteczne kodowanie na dywanie

więcej zdjęć...

Wycieczka do multikina "Baśnie polskie"

więcej zdjęć...

Klasowa wigilia

więcej zdjęć...

Tworzymy i się przy tym dobrze bawimy. Maski karnawałowe.
 

więcej zdjęć...

Z LEKTURĄ ZA PAN BRAT.
W zagrodzie u Bosse i Lasse. Wspólnie pracujemy i tworzymy piękne prace.

więcej zdjęć...

Wycieczka do teatru animacji na przedstawienie pt" Wąż".
Wycieczka, która sprawiła nam wiele radości i zabawy. Na pewno tu wrócimy.
Dziękujemy za fantastyczne przedstawienie.

więcej zdjęć...

W oczekiwaniu na wiosnę.

Nie możemy się już doczekać cieplejszych dni, zielonych liści na drzewie i pachnących kwiatów. Postanowiliśmy w naszej klasie pożegnać zimę i czekać na upragnioną wiosnę wśród kolorowych kwiatów.

więcej zdjęć...

Dbamy o nasze zęby.

Wiemy jak ważne jest dbanie o nasze zęby. Dlatego wspólnie przypomnieliśmy sobie jak należy o nie dbać. Każdy już wie, że należy dokładnie je szczotkować , przynajmniej dwa razy dziennie, jeść mniej słodyczy, a więcej owoców. A we wszystkim pomoże nam otrzymana szczoteczka i pasta do zębów. Dziękujemy.

więcej zdjęć...

Dzień Kobiet
W tym szczególnym dla nas dniu chłopcy oczywiście o nas nie zapomnieli. Odśpiewali wszystkim dziewczynkom sto lat i wręczyli upominki. Wszystkim kobietkom małym i dużym życzymy dużo uśmiechu i radości.

więcej zdjęć...

Wycieczka do ogrodu botanicznego.

Pomimo zaplanowanej wycieczki pogoda w tym dniu nie była dla nas sprzyjająca. Na szczęście wycieczka okazała się bardzo udana i do szkoły wróciliśmy w dobrym humorze. Najpierw odbyły się warsztaty, które sprawiły nam wiele radości a później poszliśmy na krótki spacer po ogrodzie w poszukiwaniu zwiastunów wiosny.

więcej zdjęć...

 

Mała Poznańska Wiosna Muzyczna


więcej zdjęć...

Dzień Wiosny

więcej zdjęć...

Zielono nam

 

 Po wycieczce z ogrodu botanicznego każdy z nas dostał zadanie, aby wyhodować naszym głową piękne, zielone włosy. Udało nam się to perfekcyjnie. 

więcej zdjęć...

Ozoboty

 

Fantastyczna zabawa z ozobotami uczy nie tylko programowania, ale także sprawia dużo radości. Wszyscy bardzo chętnie brali udział w lekcji.

więcej zdjęć...

 Wielkie sprzątanie
 
 

 

Dobrze wiemy jak ważne jest dbanie o prządek. Dlatego w tym dniu postanowiliśmy posprzątać teren wokół szkoły. Każdy z wielkim zaangażowaniem zabrał się do pracy. 

więcej zdjęć...

 Lapbook

 

Już wiemy, że lapbooki czyli teczki tematyczne, w której umieszczamy informacje na dany temat mogą być doskonałym sposobem na pogłębienie naszej wiedzy. Na lekcji robimy lapbooki na temat pór roku i wkładamy do naszych teczek wszystko co się z tym wiąże.  Jest to teczka do której będziemy chętnie i często zaglądać. 

więcej zdjęć...

Nauka przez zabawę
Gry planszowe     

 

Gry planszowe dają nam nie tylko radość i świetną zabawę, ale także uczą nas logicznego myślenia, liczenia, doskonalą technikę czytanie oraz rozwijają naszą wyobraźnie. 

więcej zdjęć....

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641