SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

Klasa 1 A - wychowawca 

Elżbieta Borowiec

Rok szkolny 2018/19

Następna strona...

Jesteśmy uczniami klasy 1a

Już dwa tygodnie chodzimy do szkoły. Razem się bawimy i uczymy. 

zobacz wicej...

Czytamy książki 

Czytaliśmy książkę „Franklin idzie do szkoły”.  Główny bohater  żółwik po raz pierwszy idzie do szkoły, nie wie jak to jest być uczniem i strasznie się boi. Czy Franklin polubi szkołę? Przeczytaj! My już wiemy!

więcej...

 MiędzynarodowDzień Kropki 

Podczas zajęć obejrzeliśmy film „Kropka” , słuchaliśmy piosenki o tym samym tytule. Bawiliśmy się w kropkowe kodowanie na dywanie.  Graliśmy w gry interaktywne z kropką w roli głównej oraz wykonaliśmy drzewo naszych talentów.

więcej ...

Znamy przepisy ruchu drogowego i lubimy zabawy na placu zabaw

zobacz więcej...

Ciekawe lekcje

Najpierw lekcja karate, a potem udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

zobacz zdjęcia....

 W naszej klasie nie ma czasu na nudę

Braliśmy udział w zajęciach tanecznych.

Chłopcom z okazji Dnia Chłopaka wręczyliśmy upominki.

W Dniu Głośnego Czytania odwiedziła nas Kaja i mama Jagody, które przeczytały nam kolejne przygody Franklina.

 

 

zobacz więcej...

Ślubuję uroczyście

25 października 2018 roku odbyło się pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej nr 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej ,,Poznań”. Uroczystość została poprowadzona przez kolegów z klas czwartych. Po powitaniu  zaproszonych gości: matki chrzestnej okrętu p. Marii Łbik, delegacji okrętu ORP ,,Poznań”, przewodniczącego Rady Osiedla Główna p. Ludwika Troińskiego, przewodniczącej Rady Rodziców p. Pauliny Taraski, księdza proboszcza Jana Bartkowiaka, dyrekcji  oraz rodziców i uczniów naszej szkoły pierwszoklasiści  w rytmie poloneza dumnie wkroczyli na scenę. Następnie wykazali się talentem matematycznym, znajomością przepisów ruchu drogowego, pięknym śpiewem oraz recytacją wierszy. W tej niezwykłej atmosferze każde dziecko zostało uroczyście pasowane zaczarowanym ołówkiem przez panią dyrektor Dorotę Urbanowicz oraz kordzikiem przez reprezentanta nowego dowódcy okrętu - komandora podporucznika Krzysztofa Lewandowskiego. Po grupowych zdjęciach, uczniowie udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. W klasach otrzymali pamiątkowe dyplomy i kuferki ze słodyczami.

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ...

ZOBACZ WIĘCEJ...

Bardzo nam się podobały muzyczne warsztaty.

 

zobacz więcej...

Jesienne prace plastyczne

 

zobacz więcej...

PARASOLE 

„Kiedy leje, pada, kapie,

wtedy cap! parasol łapię!

To na deszcz najlepsza rada-

noś parasol kiedy pada”

 

zobacz więcej... 

 

W Ogrodzie Botanicznym

W Ogrodzie Botanicznym uczniowie wzięli udział w zajęciach  pt. W dziupli i pod liściem – kto mieszka w ogrodzie?” Młodzi przyrodnicy wyposażeni w lornetki ułatwiające obserwacje, przemierzali alejki ogrodu poszukując jego mieszkańców.

więcej zdjęć...

Halloween w naszej klasie

zobacz więcej...

Nasz „Mini- park” 

W Ogrodzie Botanicznym nazbieraliśmy dużo liści. Zasuszyliśmy je.  A potem zrobiliśmy mini-park na parapecie.

ZOBACZ WIĘCEJ...

Śniadanie daje moc

Dzisiaj od samego rana było wielkie zamieszanie. Najpierw byliśmy umyć ręce i założyliśmy fartuchy. Powyciągaliśmy na stół przygotowane przez rodziców produkty i zabraliśmy się do przygotowania pysznych, zdrowych i kolorowych kanapek. Nawet niejadki zjadły dzisiaj po dwie kanapki. 

ZOBACZ WIĘCEJ..

STULECIE  ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Do tego święta przygotowywaliśmy się od kilku tygodni. Uczyliśmy się śpiewać całego hymnu  oraz pieśni „Przybyli ułani”.  Przygotowaliśmy biało-czerwone dekoracje. Dowiedzieliśmy się kim był Józef Piłsudski. Mieliśmy lekcję z kodowania. Przeczytaliśmy książkę Joanny Olech pt. ‘Kto ty jesteś?”. Zastanawialiśmy się, czy my jesteśmy patriotami? Wzięliśmy udział w apelu, na którym został rozstrzygnięty konkurs pt. „Znaczek pocztowy –na stulecie niepodległości”. Razem ze wszystkimi uczniami naszej szkoły o godz.11.11 zaśpiewaliśmy  hymn.

ZOBACZ WIĘCEJ...

 Krok po kroku rysujemy psa i kota

zobacz więcej...

CZARY MARY HOKUS POKUS  

 

Zabawę rozpoczęliśmy od wspólnego tańca na rozgrzewkę. Potem klasowe wróżki i magowie ustawili stanowiska z andrzejkowymi wróżbami. Zabawie towarzyszyło wiele radości i śmiechu, a każdy z poczuciem humoru przyjmował informacje, o tym co go czeka w przyszłości. Kolejną zabawą było andrzejkowe kodowanie. Udało nam się ułożyć  serce, klucz, buta i wiedźmę. Na zakończenie każda grupa zbudowała wieżę z kubeczków.  

zobacz więcej..

Franklin naszym przyjacielem

Przeczytaliśmy kilkanaście książek  z Franklinem w roli głównej. Znamy go już bardzo dobrze i uważamy, że warto poznać małego żółwia i jego przyjaciół. Każda książka zawiera radę dla nas np.: Jak zachować się w muzeum?; Czy wolno kłamać?; Czy lepiej mieć bałagan, czy porządek? Książki stały się inspiracją do prac plastycznych. Zabawiliśmy się w ilustratorów, każdy z nas wykonał ilustrację do ulubionej książki. Natomiast w grupach wykonaliśmy plakaty do książki „Franklin przygotowuje święta”. Na koniec przygody z małym bohaterem powstał plakat „Rady Franklina”.              Zachęcamy wszystkich dużych i małych do przeczytania chociaż jednej książki o małym żółwiku o wielkim sercu.

zobacz więcej...

Festiwal Ale Kino!

Z okazji mikołajek wybraliśmy się do kina na dwa filmy : Vitello i Gordon i Paddy wyświetlane w ramach  festiwalu dla dzieci i młodzieży Ale Kino!  Mieliśmy przyjemność poznać jury festiwalu oraz reżysera jednego z filmów. 

więcej...

Spotkanie z Reksiem i pasowanie na czytelnika  

Był to niezwykły dzień. Byliśmy w bibliotece i pani przeczytała nam jedną z książeczek o Reksiu, który razem z kolegami z podwórka lepił bałwana. Potem do biblioteki wszedł Reksio. Porozmawiał z nami i ogromną zakładką pasował nas na czytelników biblioteki. Poznaliśmy zasady wypożyczania książek i od dzisiaj możemy wypożyczać książki do domu.  Hurrra!

zobacz więcej...

Mikołajki i Dzień Anioła

Mieliśmy bardzo dużo pracy. Wykonaliśmy prace plastyczne, ubraliśmy choinkę i wzięliśmy udział w balu mikołajkowym. Na balu każdy otrzymał czapkę świętego Mikołaja. Były tańce, zabawy, a nawet bańki mydlane. Podczas zabawy odwiedził nas Olaf z „Krainy Lodu”, który razem z nami tańczył. 6 grudnia to nie tylko Dzień Świętego Mikołaja. W tym dniu w naszej klasie odbył się Dzień Anioła. Poznaliśmy historię niektórych aniołków, każdy z nich pomagał ludziom i  dawał radość dzieciom i my też postanowiliśmy zrobić coś dla innych. 

zobacz więcej...

Chętnie czytamy książki

Czy wiecie, co się dzieje ze skarpetkami, które wrzucone do pralki znikają? My już wiemy, bo przeczytaliśmy zabawną książkę Justyny Bednarek  „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.  A potem zabawiliśmy się w ilustratorów książki.

zobacz więcej...

Magiczne kartki świąteczne

Do Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej. Jest to czas składania świątecznych życzeń. Postanowiliśmy wykonać kartki świąteczne z życzeniami, które babcia Lenki (wolontariuszka) zawiezie do hospicjum. Chcemy dodać otuchy tym, którzy na co dzień zmagają się z chorobom, cierpieniem i samotnością.

zobacz więcej... 

Warsztaty plastyczne

Uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez  Polską Akademię Nauk. Na płóciennych torbach malowaliśmy ratusz i poznańskie koziołki.

WIĘCEJ... 

Czy to już przyszła zima?

Zrobiliśmy zimowe ozdoby. Baletnice ubraliśmy w  płatki śniegu.  I tym sposobem, chociaż na chwilę przywołaliśmy zimę.

WIĘCEJ...

Świąteczne kodowanie

WIĘCEJ...

Spotkanie przy wigilijnym stole

WIĘCEJ...

Wizyta w teatrze

Podczas jednego spektaklu „Baśnie polskie” mieliśmy okazję zobaczyć  trzy baśnie: „Złota kaczka”, „Żywa woda” oraz „Szewczyk Dratewka”.  Na korytarzu spotkaliśmy Koziołka Matołka, który chętnie pozował do zdjęć. 

 

zobacz więcej...

Pomagamy  ptakom przetrwać zimę

Zima jest dla ptaków najtrudniejszą porą, a szczególnie wtedy, kiedy pojawi się biały puch, dlatego postanowiliśmy zatroszczyć się o ptaki. Podjęliśmy wspólnie kilka działań. Zaczęliśmy od zbierania informacji na temat - Czym można a czym nie wolno ich dokarmiać? Gdzie powinien być zamontowany karmnik? Jakie ptaki zostają z nami na zimę, a jakie odlatują do ciepłych krajów?  Wiktoria razem z tatą wykonała karmnik, który umieściliśmy na parapecie. Na drzewach rozwiesiliśmy ptasie smakołyki. Pamiętamy, by ptasia stołówka była zawsze odpowiednio przygotowana na wizytę pierzastych głodomorków. 

zobacz więcej....

„Y” JAK YETI

zobacz więcej....

Karnawałowe dekoracje

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641