SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

 

                                                             Dzień w Lusowie…

   Niedaleko Poznania, w Lusowie jest miejsce związanie z Powstaniem Wielkopolskim.

 

    Tutaj w roku 1920 zamieszkał generał Józef Dowbor-Muśnicki, dowódca powstańców i organizator Armii Wielkopolskiej. Odwiedziliśmy jego grób oraz zobaczyliśmy pamiątki zgromadzone w Muzeum Powstańców Wielkopolskich.

Przedstawiciele społeczności uczniowskiej naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym  wzięli dziś udział w Paradzie 3 Maja objętej Patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Przemarsz rozpoczął się przed Kościołem Farnym  a trasa prowadziła ul. Paderewskiego do pl. Wolności, gdzie wszyscy zebrani wysłuchali wystąpienia prezydenta miasta.

 

 

 Przed świętami majowymi klasy pierwsze przygotowały uroczysty apel poświęcony Konstytucji 3 Maja. Uczniowie w tym dniu mieli na sobie  stroje w narodowych barwach. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały wzruszające wiersze i pieśni patriotyczne. 

 

 

Uczniowie klas 0 – III zapoznali się z symbolami narodowymi Polski i wykonali prace plastyczne. Wraz z wychowawcami czytali legendy z naszego regionu. Bohaterów legend uwiecznili na swoich rysunkach. Prace dzieci zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej.

 

W związku z obchodami stulecia niepodległości Polski oraz setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego uczniowie najstarszych klas naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Ojcowie Niepodległości”.  W ramach tego konkursu wykonali portrety najbardziej zasłużonych w walce o niepodległość Polaków: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Romana Dmowskiego. Oto wyróżnione prace i ich autorki, uczennice klas siódmych. 

 

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641