SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU
28 marca
2018

DZIEŃ PATRONA 2018

 

            27 marca bieżącego roku uczniowie naszej szkoły radośnie świętowali Dzień Patrona. Odbyły się liczne zabawy, zawody, konkursy związane z morzem, w których entuzjastycznie uczestniczyła cała społeczność uczniowska.

Ogromnym zaangażowaniem i dużą aktywnością wykazali się siódmoklasiści. Poprowadzili oni swoich młodszych kolegów i koleżanki przez gąszcz zadań związanych z bitwami morskimi, legendami, konkursem wiedzy marynistycznej czy morskimi łamigłówkami. Wiele niezapomnianych wrażeń przyniosły uczniom zawody sportowe z konkurencjami takimi jak: sztafeta z odbijaczem, rzut do celu czy walka prowadzona na bomie. Wszystko po to, aby przygotować młodzież do późniejszej rywalizacji w Świnoujściu, w ramach projektu „Miasta Okręty”.

W czasie obchodów Dnia Patrona nie mogło zabraknąć pani Marii Łbik, matki chrzestnej ORP „Poznań”, która opowiadała o najważniejszych wydarzeniach z życia patronackiego okrętu, o jego załodze oraz zaprezentowała obrazy namalowane przez naszych uczniów podczas prowadzonych przez nią zajęć „Maluję obraz”.

Nowa forma obchodów Dnia Patrona okazała się trafnym pomysłem, dostarczyła dzieciom wiele wrażeń i atrakcji. Po emocjonujących zmaganiach wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodkościami, za które bardzo dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły.

 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA...

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641