SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU
5 listopada
2017

Z WIZYTĄ U MATKI CHRZESTNEJ ORP „POZNAŃ”

           W piątek 3 listopada uczniowie klasy 7b gościli u Matki Chrzestnej ORP „Poznań”, pani Marii Łbik.

        Pani Maria przyjęła siódmoklasistów bardzo ciepło i radośnie, po czym zaprezentowała dzieciom swoją bogatą ekspozycję malarską i rękodzielnicze eksponaty  z różnych etapów swojej artystycznej twórczości. Uczniowie byli oczarowani tym, co zobaczyli, ponieważ prace pani Marii wypełniają dosłownie każdy zakamarek jej pięknego domu. Artystka urządziła również kącik poświęcony ORP „Poznań” z ciekawymi pamiątkami o naszym patronie. Podczas wizyty nie mogło zabraknąć informacji o technikach malarskich i niezbędnych akcesoriach dla artysty, tym bardziej, że uczniowie pod okiem pani Marii Łbik, będą w szkole samodzielnie malowali obrazy.

         Niezaplanowanym, ale bardzo radosnym, punktem wizyty było spotkanie  i  zabawa z małymi kotkami, które nieoczekiwanie znalazły nowych opiekunów  w osobach Magdaleny, Jasia i Michała.

     Dzielenie się umiejętnościami malarki-samouka to kolejny projekt pani Marii, w którym artystka bezinteresownie poświęca swój czas i zaangażowanie uczniom naszej szkoły. Jako społeczność szkolna jesteśmy za to bardzo wdzięczni i serdecznie pani Marii Łbik dziękujemy!

 

 

więcej zdjęć...

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641