SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

WCZEŚNIEJSZE LATA....

NASTĘPNE LATA...

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Zobacz prezentację

Nabór do klasy sportowej i zasady funkcjonowania.  

 link do prezentacji... 

Sobotni pokaz umiejętności

W sobotę, 17 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 45 przy ulicy Harcerskiej odbył się turniej dziewcząt ze szkół podstawowych o mistrzostwo Poznania.

 

Sobotni poranek młode piłkarki spędziły nie na leniuchowaniu, a na zmaganiach podczas pierwszego halowego turnieju dziewcząt o mistrzostwo Poznania. Już od godziny 9:00 zespoły zebrane w hali przy SP 45 rozpoczęły rozgrywki. Udział w wydarzeniu wzięły: SP 45 I, SP 45 II, SP 74, SP 35 oraz SP 64. Każda drużyna miała szansę zagrać ze sobą mecz. Młode zawodniczki pokazały się z bardzo dobrej strony, prezentując nieprzeciętne umiejętności i z zaciętością walcząc o każdy centymetr boiska. Niesamowite emocje udzieliły się zgromadzonym na hali kibicom, a szczególnie rodzicom początkujących piłkarek.

 

Końcowy rezultat przedstawiał się następująco:

 

I miejsce – SP 45 II

II miejsce – SP 74

III miejsce – SP 64

IV miejsce – SP 45 I

V miejsce – SP 35

 

Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Dziękujemy również sponsorom Miastu Poznań, Szkolnemu Związkowi Sportowemu, Wielkopolskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz Cukierni Brojs za wsparcie turnieju.

 

więcej zdjęć...

Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania w Zapasach - VI Memoriał Bogdana

Nasi zapaśnicy jak zwykle nie próżnują i zdobywają kolejne cenne doświadczenie oraz medale na zawodach. Tym razem startowali w Otwartych Mistrzostwach Miasta Poznania w Zapasach - VI Memoriał Bogdana. 
Zajęli następujące miejsca:

Michalina M. miejsce 1
Zosia P. miejsce 1 
Olek Sz. miejsce 2 
Mateusz H. miejsce 2 
Dominik K. miejsce 2 
Hubert K. miejsce 3 
Olek S. miejsce 3 
Dawid G. miejsce 3 
Nicola G. miejsce 3 
Zuzia H. miejsce 3

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 

więcej zdjęć...

TURNIEJ DZIEWCZĄT O MISTRZOSTWO MIASTA POZNANIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH   

 TS Polonia Poznań oraz Szkoła Podstawowa nr 45 im. ORP Poznań zapraszają szkolne reprezentacje dziewcząt rocznika 2004 i młodsze do udziału w turnieju Halowych Mistrzostw Poznania w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. Zawody odbędą się 17 marca w hali widowiskowo – sportowej SP 45 przy ul. Harcerskiej. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do końca lutego na adres mailowy biuro@tspolonia.pl.

     Ponadto w programie tego dnia znajdą się: kiermasz świąteczny oraz konkurs piosenki poetyckiej "O poezję trzeba dbać" skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum. Zgłoszenia do konkursu można składać na adres szp45@poczta.onet.pl.

   Prawdziwie sportowa rywalizacja i dużo ,prowadzonej przez animatora, dobrej zabawy z pewnością sprawią sporo radości wszystkim uczestnikom. Ponadto na uczestników czekają nagrody i medale oraz słodki poczęstunek.

Udział w imprezach jest bezpłatny!!!

 

    Patronat na zawodami sprawują SZS Poznań oraz Wydział Sportu Miasta Poznania.

 

 

ZAPASY Z GWIAZDOREM

Nasi szkolni zapaśnicy wzięli udział w kolejnej edycji Zapasów z Gwiazdorem.

Miejsca na podium zajęli:

Zosia Pryka 1
Olek Szekiełda 1
Olaf Nowicki 1
Zuzia Hoffmann 1
Klaudia Kliszkowiak 1
Klaudia Sółkowska 2
Dominik Kliczbor 2
Dominika Świtała 2
Roksana Klemm 2
Natalia Kliszkowiak 3
Nicola Górska 3
Wiktoria Łopińska 3
Michalina Madaj 3
Dawid Górski 3
Hubert Krygowski 3
Oskar Sarnowski 3
Kuba Krasiński 3
Mateusz Hadrych 3

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

więcej zdjęć...

III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Dzieci i Młodzików w zapasach dla Olka Sz. z IV A.

"Z podwórka na stadion - o Puchar Tymbarku"

Wystartowała kolejna edycja turnieju dziewcząt i chłopców "Z podwórka na stadion-0 Puchar Tymbarku". W tym roku szkolnym nasze uczennice również wzięły udział w zawodach. Pierwszy turniej eliminacyjny dziewczęta w kategorii U-12 rozegrały w hali przy SP 45. Reprezentacja szkoły spisała się doskonale wygrywając wszystkie mecze i tym samym awansując do kolejnej fazy rozgrywek. 
Serdecznie gratulujemy.
Szkołę reprezentowały: Martyna N., Martyna W., Malwina N. Martyna P., Amelia K., Natalia K., Julia s., Zuzanna M., Oliwia J.

 

więcej zdjęć...

SPORTOWE MIKOŁAJKI

Uczniowie klas I-III świętowali mikołajki na sportowo. Konkurencji było bardzo dużo, a rywalizacja przebiegała w myśl zasady "fair play". Wszyscy mogli powiedzieć, że emocji było co niemiara, a na pewno było dwa razy więcej niż na codziennych lekcjach wychowania fizycznego. Wszyscy rywalizowali w wyścigach rzędów, ale nie wygrana była najważniejsza a wspólna zabawa. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek i na pewno w przyszłym roku spotkamy się na kolejnej edycji Sportowego Mikołajka w SP 45.

 

więcej zdjęć...

Turniej regionalny „Live Your Goals” 
za nami

 

Nasza szkoła oraz TS Polonia Poznań wspólnie z Wielkopolskim Związkiem Piłki Nożnej była organizatorem pierwszego turnieju dziewcząt kategorii U10 należącego do cyklu 
Live Your Goal WZPN 2017/2018 “From school to women’s league”.

 

            Zawody odbyły się 21 listopada w hali sportowej SP 45. Udział w nim wzięły:

SP 45 POZNAŃ
SP KULCZEWO 
LECH POZNAŃ FA I
LECH POZNAŃ FA II
UKS ORLIK POZNAŃ
TS POLONIA POZNAŃ

            Podczas turnieju grę dziewcząt obserwowali uczniowie  z naszej szkoły oraz rodzice zawodniczek. Gra przy pełnych trybunach z pewnością dodała energii zawodniczkom. Pozwoliła też poczuć atmosferę sportowego wydarzenia. Klimat ten udzielił się dziewczętom, które rywalizowały z ogromnym  zaangażowaniem oraz  zaprezentowały wiele ciekawych zagrań i efektownych bramek.

 Kolejny turniej cyklu Live Your Goal WZPN 2017/2018 “From school to women’s league” już 9 grudnia również na Harcerskiej.

 Zapraszamy!!!

 

ROZGRYWKI LIVE YOUR GOAL

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie FIFA „Live Your Goal” i będzie współorganizatorem I TURNIEJU RUNDY JESIENNEJ Live Your Goal WZPN 2017/2018 “From school to women’s league”.


„Live Your Goal” to inicjatywa zapoczątkowana podczas FIFA Women’s World Cup Germany 2011 ™. Kampania o zasięgu ogólnoświatowym ma na celu promowanie piłki kobiecej i wspieranie rozwoju futbolu dziewcząt i kobiet w ich kraju.
 

 

Szkoła Podstawowa nr 45 w Poznaniu oraz Polonia Poznań wspólnie z Wielkopolskim Związkiem Piłki nożnej będzie organizatorem pierwszego turnieju dziewcząt kategorii U10 należącego do cyklu 
Live Your Goal WZPN 2017/2018 “From school to women’s league”.

   

Zawody odbędą się 21 listopada w hali sportowej SP 45 na ul. Harcerskiej w Poznaniu. Początek turnieju jest o godzinie 9.00.

Udział zgłosiły:

SP 45 POZNAŃ
SP KULCZEWO
SP WRZESNIA
FOX WRZESNIA
LECH POZNAŃ FA I
LECH POZNAŃ FA II
UKS ORLIK POZNAŃ
SP DĄBROWA

 

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

XIII Turniej zapaśniczy o Puchar Dyrektora SP 1 w Plewiskach

Zapaśnicy z SP 45 w Poznaniu po raz kolejny próbowali swoich sił podczas XIII Turnieju zapaśniczego o Puchar Dyrektora SP 1 w Plewiskach.

Ukazując ducha walki i pamiętając o zasadach fair play zajęli bardzo wysokie miejsca na podium.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

więcej zdjęć...

Uczniowie klasy 7b podczas opracowywania sportowej gry planszowej.

 

więcej zdjęć...

PIŁKARSKIE ROZGRYWKI DZIEWCZĄT
Piłkarski z SP 45 wzięły udział w kolejnym tegorocznym turnieju Poznańskiej Ligii Orliczek. Pomimo niesprzyjającej aury dziewczętom nie zabrakło siły i determinacji podczas rozgrywek. Z pięciu meczy wygrały dwa i niestety przegrały trzy. Kolejny turniej odbędzie się w styczniu w hali na Morasku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

więcej zdjęć...

UNIHOKEJ DZIEWCZĄT

Reprezentacja szkoły dziewcząt rozegrała I etap unihokeja w Szkole Podstawowej nr 78 na Żonkilowej. Do rywalizacji stanęły trzy zespoły: SP 25, SP 65 i SP 45. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". W pierwszym pojedynku dziewczyny z SP 45 wygrały 2:0 po bramkach Martyny P. i Martyny N., ale niestety w drugim meczu przeciwnik okazał się silniejszy, a nam zabrakło trochę szczęścia. Bramkę na wagę awansu straciliśmy 20 sekund przed końcem meczu. Mimo wielu sytuacji strzeleckich nie udało się zdobyć bramki. Niestety ale w skutek czego nie udało się przejść do następnego etapu Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały: Klaudia J., Klaudia Sz., Martyna N., Martyna W., Agata K., Dominika R., Martyna N., Malwina N., z klasy 6a oraz Amelia K., Martyna P., z klasy 5a.

I ETAP UNIHOKEJA CHŁOPCÓW

Reprezentacja szkoły chłopców rozegrała I etap unihokeja w Szkole Podstawowej nr 78 na Żonkilowej. Do rywalizacji stanęły trzy zespoły: SP 78, SP 60 i SP 45. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". W pierwszym pojedynku chłopcy z SP 45 wygrali 2:1, ale niestety w drugim meczu przeciwnik okazał się silniejszy, a nam zabrakło trochę szczęścia. Nie udało się przejść do następnego etapu Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Za zaangażowanie dziękujemy: Tymoteuszowi S., Mikołajowi M., Janowi N., Kacprowi F., Przemkowi K., oraz Dorianowi B. z klasy 6a i Filipowi B. oraz Oskarowi N. z klasy 5a.

więcej zdjęć...

"Wilcza Mila"

         15 września reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 45 z oddziałów gimnazjalnych wzięła udział w zawodach sportowych. Młodzież wystartowała w XVIII Wojewódzkim Biegu Ulicznym „Wilcza Mila” o Puchar Zbigniewa Orywała.
Zadaniem sportowców było przebiegnięcie dystansu 1609m (mila angielska). Wśród najlepszych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii rocznik 2004 pierwsze miejsce zajęła Kinga Piotrowska z klasy 2b G, na trzecim miejscu uplasowała się Weronika Muszyńska z klasy 2a G. W kategorii rocznik 2003 na trzecim miejscu do mety przybiegła Weronika Kortas z klasy 2a G. W kategorii rocznik 2002 najlepszy okazał się Eryk Szafer z klasy 3a G. 
Dyplomy oraz puchary wręczał sławny olimpijczyk pan Zbigniew Orywał.
Wszystkim sportowcom serdecznie gratuluję udziału w zawodach.

 więcej zdjęć...

SEZON "JAZDY NA ŁYŻWACH" OTWARTY

 Uczniowie klasy VIA po raz pierwszy uczestniczyli w zajęciach nauki jazdy na łyżwach. Umiejętności te pod okiem instruktorów podnoszą na lodowisku Malta. Na pierwszych zajęciach nieobyło się bez kilku upadków, ale wszystkim towarzyszyło mnóstwo dobrej zabawy. Czekamy więc na efekty do końca sezonu zimowego. Kolejne zajęcia już za tydzień. 

więcej zdjęć...

NASTĘPNA STRONA...

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641