SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU

BEZPIECZNY W SIECI

DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

2017/2018

Tegoroczna edycja Dni Bezpiecznego Internetu odbyła się pod hasłem "Razem zmieniamy Internet na lepsze".  Udział w obchodach wzięli uczniowie klas III - VI.

Podczas zajęć komputerowych, spotkań z wychowawcami oraz zajęć technicznych uczniowie oglądali filmy związane z bezpieczeństwem w sieci, wspólnie w grupach tworzyli plakaty, mieli pogadanki klasowe, a nawet podczas debaty uczniowskiej poruszali tematy związane z zachowaniem w sieci.

 
Obchody zostały rozpoczęte oglądaniem filmów popularyzujących zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz pogadanką z wychowawcą na temat netykiety. Następnie uczniowie podczas zajęć technicznych w grupach tworzyli plakaty, które zostały rozwieszone na korytarzu szkoły. Kolejnym etapem, w trakcie zajęć komputerowych, było poznanie stron Internetowych, które pokazują jak bezpiecznie można korzystać z komputera oraz sieci. Uczniowie klas VI tworzyli prezentacje multimedialne dot. zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Z kolei uczniowie klas IV tworzyli własne zasady, które powinny obowiązywać, żeby Internet był przyjazny dla każdego. Podczas debaty uczniowskiej zostały poruszone tematy przemocy oraz cyberprzemocy. Przed nami ostatni punkt obchodów - spotkanie z policją, która omówi możliwe konsekwencje cyberprzemocy oraz cyberprzestępstw.  

Na tym tegoroczne obchody DBI w SP - 45 zostaną zakończone. Ale już są planowe przygotowania do udziału w następnych obchodach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. 

 więcej zdjęć...

SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego zorganizowany w ramach projektu Cyberbezpieczni.pl zgromadził uczniów klas IV-VI naszej szkoły w auli. 
              Młodzież dowiedziała się, jak dbać o własne bezpieczeństwo w sieci. Odbyły się również warsztaty dla dzieci, których celem stało się odwzorowanie niebezpiecznej sytuacji, w jakiej może znaleźć się młody użytkownik Internetu. Pokazano jak ważne jest właściwie logowanie i szyfrowanie korespondencji. Uzupełnieniem warsztatów było obejrzenie filmu poświęconego wspomnianej tematyce.
              Spotkanie w naszej szkole było jednym z 285 Szkolnych Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego, inicjatywy tak ważnej dla uczniów tej szkoły.

 

więcej zdjęć...

Nasza Szkoła bierze udział w międzynarodowej akcji nauki programowania !

Należymy między innymi do Code Club Polska - jako pierwsza szkoła w Poznaniu oraz  bierzemy czynny udział w akcji Hour of Code.

Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Nieważne kim jesteś ani skąd pochodzisz, każdy może wziąć udział w Godzinie Kodowania. Jednogodzinne samouczki są dostępne w ponad 40 językach. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Godzina kodowania jest dostępna dla wszystkich w wieku od 4 do 104 lat.
Weź udział i stwórz swoją własną grę !

 

Już jesteśmy po akcji HOUR OF CODE!

Uczniowie całą godzinę programowali w Scratch"u tworząc swoje pierwsze gry! Pomysłowość dzieci nie znała granic ! :-)

A już w ten piątek zapraszamy na udział w kolejnej godzinie programowania ! :-) 

więcej zdjęć...

 

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów SP - 45 w ten piątek o godz. 13:30 - 14:30 (pracownia komputerowa) do wzięcia udziału w akcji programowania !

Nie trzeba się zapisywać! Po prostu przyjdźcie i zacznijcie programować ! :-)

 

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641