SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań" W POZNANIU
13 marca
2016

DOSTOJNY JUBILEUSZ NASZEGO PATRONA!

            8 marca 2016 roku mija 25 lat od momentu pierwszego podniesienia bandery na ORP „Poznań”. Z tej okazji 11 marca na pokładzie okrętu, w macierzystym Porcie Wojennym w Świnoujściu, odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której dowódca ORP „Poznań” kmdr ppor. Mariusz Pioś odczytał okolicznościowy rozkaz upamiętniający ćwierć wieku okrętu w służbie RP.

Słowa uznania dla jednostki i załogi wypowiadali honorowi goście: matka chrzestna, pani Maria Łbik, zastępca dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr Zygmunt Białogłowski, dowódca 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych kmdr por. Grzegorz Okuljar, byli dowódcy i członkowie załogi ORP „Poznań”.

Nie zabrakło życzeń od przedstawicieli władz naszego miasta:  Grzegorza Ganowicza, przewodniczącego Rady Miasta Poznania oraz Roberta Pękaly, przedstawiciela Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa. Obaj Panowie przypomnieli o szczególnych związkach Marynarki Wojennej z różnymi regionami kraju i dumie, bo pod biało-czerwoną banderą pływa ORP „Poznań”.

Na jubileuszowych obchodach naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Dorota Urbanowicz z delegacją nauczycieli, która przekazała dowódcy i załodze serdeczne życzenia od uczniów i całej społeczności szkolnej.

 Pierwsze kontakty pomiędzy patronackim ORP „Poznań”, a SP 45 sięgają 2005 roku. Od tego czasu współpraca intensywnie się rozwija. Nauczyciele, rodzice i uczniowie pamiętają nie tylko o podniosłych momentach dla załogi, radość towarzyszy również cyklicznym wycieczkom małych poznaniaków na okręt, pasowaniu na wilczków i wilków morskich.

 

Tak więc życzymy „Poznaniowi” , aby płynął po morzach kolejnych 25 lat!

więcej zdjęć...

© 2011 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W POZNANIU im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej "Poznań"
61 87 80 641